Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Mac »

Czy runy na broń działają tylko wtedy, gdy tej broni się używa czy też zawsze? Chodzi o głównie o testy statystyk (strength, initiative) i czy dla tych testów bierzemy statystyki zwiększone o bonus z runy czy też nie?

Jest to dla mnie wątpliwe z powodu zapisu na tych runach:
The wielder of this weapon adds +1 to his ...

- gdzie wielokropek to konkretna statystyka.

Nie jest to zapisane w ten sam sposób jak bronie z magic itemów, które specyficznie określają, że można ich użyć w walce. Tu nawet jest wręcz zapisane, że jest to po prostu bonus dodawany do statystyki z profilu.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

tak z innej beczki:
miałem przyjemność zagrać w autorską grę komputerową w świecie Warhammera, polegającą na chodzeniu slayerem po podziemiach i zabijaniu snotlingów :). czy ktoś mógłby podać linka, do ściągnięcia tej gry/ jakiś informacji o niej?
[nie pamiętam tytułu, może ktoś będzie wiedział o co chodzi :? ]

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

thx :)

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Czy Flame Cannon korzysta z Flame Cannon Misfire Chart z AB, czy Black Powder Misfire Chart z RB?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Flame Cannon Misfire Chart z AB z prostej przyczyny AB jest nad RB!!!! :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

JarekK pisze:Flame Cannon Misfire Chart z AB z prostej przyczyny AB jest nad RB!!!! :D
Raczej chodziło mi o kwestię w odniesieniu do FAQ Dwarfs dla 8ed.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

a ja mam pytanie jak działa teraz run of chalenge? skoro nie wiemy na ile oddział szarzuje to zakładamy że ma maskyamlny zasięg szarż i jak nie dojdzie to pali normlanie?
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Masz w opisie runy na jakiej odległości możesz deklarować użycie Master Rune of Challenge.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

mam pytanie jak radzicie sobie ze słoneczkiem?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Sytuacja wygląda tak:
1. Albo zdispellujesz z Rune of Spellbreaking lub zwykłymi kośćmi z bonusem do dispela (tu się przydaje Master Rune of Balance i Master Rune of Spellbinding). Najlepiej jednak pozbyć się słoneczka za pomocą Spelleater Rune.
2. Albo nie udaje Ci się powstrzymać przeciwnika przed wycastowaniem i jest problem. Jeśli słoneczko wejdzie nie ma jak sobie z nim poradzić i zwykle decyduje to o wygranej lub przegranej krasi.

EDIT: Ponawiam pytanie:
Czy Flame Cannon korzysta z Flame Cannon Misfire Chart z AB, czy Black Powder Misfire Chart z RB?
W odniesieniu do erraty:
Page 39 – Flame Cannon, Firing the Flame Cannon
Change to “Flame Cannons shoot using the Fire Thrower
rules. In addition they have the Multiple Wounds (D3) special
rule.”.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Mac wydaje mi sie, ze korzystamy z tej nowej nieszczesnej tabeli misscastow. To dodatkowy powod, zeby flame'a nie uzywac...

Jezeli chodzi o sloneczko, to zgadzam sie z toba w 100%. Jak wejdzie na IF-ce, to po nas. Chyba najlepsza obrona jest wlasnie spelleater...

pzdr!
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

co to jest sloneczko? ktory to czar?

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Purple Sun of Xereus. 6tka z Deatha, jeden z najbardziej bezmózgich spelli ósmoedycyjnych a zarazem win-button w przypadku waszej armii.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

nie no wszystko super ale mi bardziej chodzi o to ze w wampirach robi się wampira samobujce:

vampir 100
forbiten lore (wybiera lore i zna cały) 35
power scroll (kazdy duplat to IF) 25
talisman of licyni ( 9 M) 10

no i on leci na te 18 cali na nasza flanke i z 6 kości kastuje słoneczko dublet ma na 98,5% i jestesmy w dupie więc moje pytanie jak temu przeciwdziałać
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

JarekK pisze:nie no wszystko super ale mi bardziej chodzi o to ze w wampirach robi się wampira samobujce:

vampir 100
forbiten lore (wybiera lore i zna cały) 35
power scroll (kazdy duplat to IF) 25
talisman of licyni ( 9 M) 10

no i on leci na te 18 cali na nasza flanke i z 6 kości kastuje słoneczko dublet ma na 98,5% i jestesmy w dupie więc moje pytanie jak temu przeciwdziałać
liczyć na misfire albo umrzeć

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Tą kwestię można załatwić na paru poziomach:
1. Przy tworzeniu rozpiski
2. Przy wystawieniu
3. W grze

AD.1
Przy tworzeniu rozpiski musisz wziąć uwagę czym charakteryzuje się Purple Sun of Xereus. Przede wszystkim rzuca go pojedynczy model - a więc wszystko co zniszczy ten model, lub pozbawi go możliwości rzucenia tego przedmiotu załatwia mu taktykę. Tu liczą się scrolle, pożeraczki, bonusy do dispela i powiększanie puli kości dispela, ale również inne rzeczy. Działa i katapulty pozwolą Ci takiego wampira wysnajpować. Rangerzy czy też minerzy mogą zajść tego wampira od boku, a z bohaterem z Master Rune of Challenge uniemożliwić mu dotarcie na flankę.

AD.2
Przy wystawianiu trzeba wiedzieć, że w można się tak wystawić by zminimalizować straty lub nie dać okazji przeciwnikowi do ustawienia się na flance. Przy dobrym wystawieniu Xereus przeleci najwyżej dwie jednostki/modele. Można się też ustawić na maksymalnym zasięgu co dodatkowo utrudni dojście i zwiększy szansę, że Xereus nie doleci/ nie przeleci wszystkiego. Można tez za pomocą oddziałów zablokować flanki. Nie można koncentrować za bardzo sił i starać się stworzyć taki front by przeprowadzając linię prostą pomiędzy oddziałami linia ta żeby nie przechodziła przez więcej niż dwie jednostki.

Dobrym pomysłem jest również ustawienie bohaterów poza jednostkami, lecz 3 cale od nich. Bohaterowie charakteryzują się tym, że mają znacznie większe szanse na zdanie testu (a można tą szansę zwiększyć za pomocą runy +1I) i wprowadzają kolejną jednostkę przez którą wróg z chęcią przeprowadziłby swoją linię po której przeleci Xereus ( a staramy się by tych jednostek było maksymalnie dwie). Tacy bohaterowie nie muszą być drodzy czy ważni, a ich starta nie będzie wtedy tak straszna. Poza tym przeciwnik który chce ich zlikwidować za pomocą ataków zasięgowych musi strzelać bezpośrednio w nich, a nie w oddział w którym się znajdują - oddział jest wtedy znacznie odciążony. Piękną sytuacją jest tutaj atakowanie z użyciem templatów - jeśli przeciwnik chce zlikwidować bohatera musi położyć template na nim a nie na oddziale. Ucierpieć może tylko bohatera, a ma on wciąż "Look out, Sir!" na 4+, który przenieść może zaledwie jedną ranę na oddział.

AD.3
Jak przeciwdziałać już w samej grze? Trzeba wyznaczyć priorytety. Można się skupić na magu i wyeliminować zagrożenie, lecz pomysłem jest również ciągłe powodowanie strat u przeciwnika i nie odpuszczanie w tym aspekcie. Przeciwnik poza samą ofensywą będzie musiał się skupić też na defensywie.

Oczywiście balansowanie antymagią jest również ważne - tu szczególnie wyznaczanie priorytetów, które czary dispelować, a które nie, jest ważne. Pamiętaj nie zawsze zdispelowanie czaru zadającego obrażenia czy debuffującego jest ważne - wszystko zależy od sytuacji, a także od tego jaki rzut na ilość obrażeń wykonają wrogie. Np. rzut na ilość obrażeń na 2D6 można często spokojnie wpuścić.

Zamiast tylko strzelać i poruszać się swoimi jednostkami, używanie minerów i/lub rangerów też wydaje mi się pomysłem. Te jednostki oferują duże możliwości i trzeba to wykorzystać. Nie może to jednak być oddział złożony z 7-10 modeli, ale trzeba włożyć w niego trochę więcej. Odpłaci Ci się tym bardziej.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ile można wziąść rune of spellbreaking na lordie na kowadle? 3 czy 2?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

3
mamy przeciez zasade trzech run.

mac a co do twojego pytania.
bierze sie nowa tabelke z RB z prostej przyczyny, ktora sam juz wczesniej cytowale.
errata zamienia nam FC na tego fire throwera. wiec wszystkie plusy i minusy tez nas obowiazuja.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

próbował ktoś uzywać naszych skautów? rangersi + kowadło, jesteśmy wystawieni 12 cali od wroga idziemy na 6, do tego szarża z kowadła i jesteśmy w pierwszej turze w combacie z jakimś ważnym klockiem albo z maszyną. Niestety klocek musi być 10+ bo inaczej możemy nawet nie oddać.
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Zablokowany