Poradnik poczatkujacego lizaka

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Poradnik poczatkujacego lizaka

Post autor: Okoń »

lwieserce85 pisze:Do pierwszego sloneczka.
To akurat słaby argument, bo lore of death to najmocniej scompowany lore (i bardzo słusznie), więc większość armii nie będzie miało tej magii. Poza tym jak już mają, to po prostu nie możesz sobie pozwolić dostać tym czarem i na niego przeznaczasz scrolla i dispell dice'y. Na IFkę z 4 kości jest stosunkowo mała szansa, a jak już wejdzie, to pozostaje Ci trzymać kciuki za misfire i/lub pokaźnego miscasta z warpem dla wrogiego maga. :)

Słońce zabija większość naszych konkretnych jednostek do CC, nawet zwardowanych lordów zmiata na 4+ lub mocno warzywi solidny oddział TG zabijając 2/3 jego liczebności. Jednakże nie sprawia to, że nie wystawia się saurusowych kowbojów oraz temple guardów.
Obrazek

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

a enginy oraz arki?
Jak się sprawdzają? (pomijając podatność na armaty dinozaurów które je noszą)
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Na mniejsze punkty bez lordów mogą być całkiem spoko. W takich grach preferowałbym na ancienct stegadonie engine of the gods, a na bastiladonie solar engine'a. Mają niezłe bound spelle.
Obrazek

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

No i wreszcie lore'y magii. Co na żabe co na skinka
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

I od razu dodam zapytanie o bohaterów imiennych
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Kroak z imiennych a z magii to na slanie HM w 80% na skinkach to albo bestia albo niebo wiec to już zależy od rozpiski i upodobań
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Na slannie sygnaturki są także bardzo mocną opcją.

Do wartych uwagi bohaterów imiennych należy dodać Tetto'eko. Jeżeli jesteś w stanie uciułać na niego 3 power choice'y, to jak najbardziej opłaca się go wziąć, bowiem jego koszt punktowy jest niewielki w stosunku do możliwości taktycznych jakie oferuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Mam pytanie co do skink chiefów i Tikaqito na teradonach/riperdaktylach. Warci są wystawiania? Moga coś zdziałać?
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

Mój Skink Chief na terku w 80% zawsze coś robi, a to dobije szarże w bok, odegnie coś, zabije jakąś fastówkę, ubije jakieś działo. Także ja polecam

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Sam czy z kolegami?
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

U mnie ostatnio sie 2 kolegow odbilo od 4 wildow ( a sami szarzowali) ale bylo to raczej wymuszone. Askinki na terkach sie jednak bardzo splacaja szczegolnie z as 2 plus sperami i wardem na ogień.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

Nowe zabawki w drodze, plus coś tam na półce co się przypałętało, Lizaki podejście 1 pod 7,8 i the9age. z tego c mam : 25 saurusów (2xfcg), 12skinek z plujkami, troche skinek z hw&s, slana, bohatera na coldzie i na piechote (saurus), szamana skinke x2, bastildona, stedogona x2, ~22Cold one knights, starter do aos ( ten z cronozaurem ) i 2x nowy starter do aos. Co radzicie dokupić/posklejać inaczej pod poszczególne ed?

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Lataczy (terki/ripki), weapon beasty (razory/salki), może kajmany(kroxigory) i/lub temple i jesteś w sumie ustawiony na początkowe granie.
Obrazek

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

z nowego boxa lataczy jest 6 szt, więc chyba wystarczy? TG myślę nad oddziałem żeby slana obudować ( na półkę czyli 16/21 szt) a resztę w razie potrzeby saurusami uzupełniać w grze.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Spokojnie wystarczy. Zazwyczaj oddziały lataczy gra się po 3, Rhamphodonów może być trochę więcej. 21 TG absolutnie wystarczy, te kilka modeli w razie czego można uzupełnić zwyklakami tak jak piszesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Jak myslicie ile powinienym zakupic troglodonow i stagadonow zeby sobie na chillu pograc moze nawet turniejowo

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

To zależy czy chcesz biegać z alpha carnosaurem. :P

Jak dla mnie styka 1 troglodon i 2 stegadony, ale jak chcesz na bogato to weź 2 + 3. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Wiec jak na pyszałka przystało biore 3+3+Skurwiały karnozaur

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Jak skończy sie ta panika to chętnie gram z tobą bitewne SA na SA...
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

@lwieserce
Dobrze ale na własne ryzyko, i zeby potem płaczu nie było :)
Challenge przyjety.
Nudno tu troche na tym forum lizzardmenskim
Jutro wstawie moja rozpe to wszyscy bedziecie mogli zobaczyc czym sie teraz bedzie wygrywac

ODPOWIEDZ