Poradnik poczatkujacego lizaka

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Re: Poradnik poczatkujacego lizaka

Post autor: Pająk »

Wojen tych było bardzo dużo... W górach i w dżunglach. Ogólnie DE robią grabieżcze rajdy do opuszczonych miast Lizzie, a później są ganianie przez żądne zemsty Saurusy etc.

Opisy tych starć masz w każdym army booku lizakowym, który dotąd wyszedł.

Awatar użytkownika
mortimerto
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa, Lustria, oraz Pustynie Khermisjskie

Post autor: mortimerto »

A to dobrze, bo robię właśnie armię górsko-puszczową :D
I Będzie tam kilkanaście modeli Dark Elfów, które będą zabijane :)
Battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włożyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchać i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło...

mortimerto pisze:Drogi krasnoludzki graczu, czyżbyś porządnie się napił że wstawiasz rozpiskę brodatych w dział z informacjami o turniejach?
Lorens pisze:Sory - prosze admina o wykasowanie tego postu :oops:

Awatar użytkownika
TheDoc
Plankton
Posty: 3

Post autor: TheDoc »

Chce zacząć swoja przygodę z WFB. Jako swoja armie wybrałem właśnie Lizaki. Zacznę oczywiście od AB (do tej pory przejrzałem jedynie od kumpla). Nie wiem niestety za bardzo od czego mam zacząć zakupy figurek. Czytałem trochę rozpisek i zastanawiam się nad kupieniem całego batalionu albo regimentu Skinków. I takie jeszcze drugie pytanie. Skinki sklejać na dmuchawki czy na tarcze z włócznią?

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Zależy jak chcesz grać. Jeśli masz zamiar być house gamerem to kupuj co Ci się podoba.

Jeśli myślisz o odwiedzaniu turniejów i nie kończeniu ich na ostatnim miejscu, to zdecydowanie lepsze jest pudło skinków. I jeszcze jedno pudło skinków, i jeszcze. Skinków trzeba brać do oporu.

Co do sklejania to zależy na jaki oddział ich chcesz złożyć. (A będziesz potrzebował oba)
Jeśli mają to być skink skirmishers, to lepiej im dać dmuchawki.
Jeśli to ma być skink cohort, to daj im tarcze i javeliny (zawsze możesz ich potem wystawić jako skink skirmisherów z javelinem i tarczą)
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Witam :)

Chciałbym was wszystkich ładnie przywitać, wszak to mój pierwszy raz ( :oops: ) tutaj na forum ;).
Od razu wyskoczę z pytaniami, chociaż może na początek jedno i dość pewnie głupie, ale nie potrafię znaleźć odp w pdr.

Czy czarodziej może czarować po marszu ?

Pozdro

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Tak.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

Slann dalej siedzi w 2 szeregu czy mzoe isc do 3 ?

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Nic się nie zmieniło, Slann dalej siedzi (w Temple Guard'ach) w drugim szeregu.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

A w zwyklych saurusach w 1?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

tak

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Witam serdecznie. Postanowiłem zbierać moje nemezis(grając ogrami najlepszy wynik jaki wyciągnąłem przeciw lizakom to 6 -14) czyli jaszczurki.
Na razie mam batalion, armybooka, 2 boxy skinków stedzia w w planach 2 stedzie(te modele są przecudowne), ropuszka(slann) a potem jeszcze saurusy i temple guardzi, może jakaś kawaleria no i na opór skinków (lordowie metalowi też będą ale to później jak już dopieszczać armię będę)
teraz moje wątpliwości wypiszę bo strasznie swieży ze mnie skrzek:
- Priestów i skink chiefów można spokojnie przekonwetrowć ze zwykłych skinków (greenstuff + bitsy i jest luz) problem jest natomiast z kameleonami czy zabieg obcięcia grzebienia z główek oraz zastąpienie orginalnych prostych ogonków greenstufowymi zakręconymi ogonkami wystarczy(szmatkki też im dorobię)?
- Saurusy - włócznia dla nich to raczej nieporozumienie hand weapon i tarcza to sensowniejsze rozwiązanie(zrobienie hordy żeby atakowali z 3 szeregów to jakiś gargantuiczny koszt punktowy wyjdzie). Czy mam racje?
- Salamandry i razordony - na jakich podstawkach? wydaje mi się że na 40x40(zdjęcie z armybooka) ale pewien nie jestem. (dzisiaj byłem sklepie z chińszczyzna i znalazłem całkiem ciekawe "dinozaury" które nadały by się do momentu kupna oryginalnych.
- A tutaj to już raczej w celu wyżalenia się piszę bo z tego co czytałem na forum i szukałem po sklepach wynika, że terradony zdobędę tylko z MO albo przez portale aukcyjne. (a nuż mnie ktoś pocieszy i poda adres sklepu gdzie mają na stanie

Dobra wracam do podkładowania saurusów i skinków. Za wszelką pomoc dziękuję
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Priestów i skink chiefów można spokojnie przekonwetrowć ze zwykłych skinków (greenstuff + bitsy i jest luz)
Jak kupisz nowy box stedzia, to w nim znajdziesz i priesta i wodza (+5 zwykłych skinków). Tylko podstawki im musisz skombinować.
- Salamandry i razordony - na jakich podstawkach? wydaje mi się że na 40x40(zdjęcie z armybooka) ale pewien nie jestem.
tak, 40 na 40

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

The WariaX pisze:Jak kupisz nowy box stedzia, to w nim znajdziesz i priesta i wodza (+5 zwykłych skinków). Tylko podstawki im musisz skombinować.
Właśnie otworzyłem boxa i masz racje mam priesta i chiefa :P

co do drugiego pytania
The WariaX pisze:tak, 40 na 40
Dzięki


figurkowych purystów z Ziemkiem na czele pocieszę - salamander/razorów made in china nawet na lokala u siebie nie zabiorę - po prostu lepszy taki prox niż pusta podstawka.

EDIT: w ramach oczekiwań na schnięcie sprayowanych figurek przeczytałem faqa do lizzardów i radość serce me wypełnia gdyż horned one jest już zwykłym mountem wiec witaj koncepcjo mobilnego BSBka:)
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Slann jest jakim typem jednostki?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

infantry

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Dzięki, tak się zastanawiałem nad shadowem dla niego i wykorzystaniem lore ability…
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Donderwolf
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Donderwolf »

Ziemko pisze:infantry
a to jak jest z Żabowym LoS'em... ma w TG czy nie ma? bo już ile ludzi tyle odpowiedzi i ich uzasadnień słyszę.

wg Faq'a Slann nie może kożystać z carpeta lub przemiany bo nie ma dopisku "on foot" - ale jest wyraźnie napisane, że jest Infantry.

z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jest infantry na pewno!!! Tylko jest takim infantry, ktory nie moze korzystac z carpeta + rzucic na siebie 6tke z beasta.
Look out sira takze na pewno ma.
Kazda inna wersja, ktora uslyszysz jest nieprawdziwa.

Cytres
Plewa
Posty: 5

Post autor: Cytres »

Czy Skiny z blowpipami są grywalne?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jak najbardziej 3 oddzialy mam zawsze w rozpie.

ODPOWIEDZ