Poradnik poczatkujacego lizaka

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Re: Poradnik poczatkujacego lizaka

Post autor: Stan »

Jeszcze się okaże, że w 9ed skinki będą równie grywalne co teraz saurusi :lol2:

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

ale co moga zrobic ?
chyba zawsze beda fajne male ludki za 5 pkt z poisonem :P
ale po GW sie mozna wszystkiego spodziewac

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wyjdzie errata z okazji nowej edycji, podrożeją do 8pkt czy coś takiego, wszystko możliwe :D

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

ta a saurusy po 5 pkt beda :lol2:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Optymisci, ktorzy licza, ze im armii nie wytna :) Niezaleznie od GW licze, ze w polsce bedzie mozna nimi i tak grac.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

no ziemko nie badz takim pesymista (realista) 8)

Awatar użytkownika
Aenoq
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Aenoq »

Witam was ! Chciałbym zapytać co warto dokupić jeszcze do zestawu który posiadam :)
50 saurusów
20 skinków
olblood on cronosaur
oblood
skink priest
gor-rok
bestiladon
3 x raiderc on dactyls
Jak myślicie, lizaki odpadną w 9ed. ?
Mimo wszystko mają taki klimat, że pomijam te wszystkie plotki i chcę je dalej kolekcjonować :)
Nawet jak by odpadły ( wypluj ) to i tak przecież chaos dwarfy czy kislev jest grywalny więc czy jest się tu czym martwić ?
Jak ktoś chce pograć to :

WoW - Burning Legion/PW
BF4 PC - PW

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

3 x raiderc on dactyls
??? Jezdzcy daktyli?? Nie zNam tej jednostki:)
Polecam zakup 3x box terradon/ripperdactyla i kameleony...
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Aenoq
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Aenoq »

Hahaha faktycznie :D kopiowałem listę od pana którego brałem figsy :D
tak więc ripperdactyle x 3 posiadam :)
Jak ktoś chce pograć to :

WoW - Burning Legion/PW
BF4 PC - PW

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Aenoq pisze:Jak myślicie, lizaki odpadną w 9ed. ?
Mimo wszystko mają taki klimat, że pomijam te wszystkie plotki i chcę je dalej kolekcjonować :)
Nawet jak by odpadły ( wypluj ) to i tak przecież chaos dwarfy czy kislev jest grywalny więc czy jest się tu czym martwić ?
Nie ma sensu wróżyć z fusów i martwić się na zaś. Moim zdaniem nie będzie źle.

Co do zakupów - oprócz tego co napisał Lwieserce, to proponuję dokupić więcej zwykłych skinków, slanna i zmontować paru scar-veteranów/oldbloodów na cold one'sach.

Jako mniej priorytetowe, ale do przemyślenia na dalszym planie, określiłbym salamandry, temple guardów i kroxigory.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aenoq
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Aenoq »

Okoń pisze: Nie ma sensu wróżyć z fusów i martwić się na zaś. Moim zdaniem nie będzie źle.

Co do zakupów - oprócz tego co napisał Lwieserce, to proponuję dokupić więcej zwykłych skinków, slanna i zmontować paru scar-veteranów/oldbloodów na cold one'sach.

Jako mniej priorytetowe, ale do przemyślenia na dalszym planie, określiłbym salamandry, temple guardów i kroxigory.
Myślę właśnie nad zakupem 2 boxów skinków i sklejenia ich z plujkami, co do slanna to służyć mi będzie Krooak bo wygląda kozacko ^^
Rozumiem że Templeguard na obstawe slanna ? I czy jest teraz bardziej opłacalny stegadon z enginem , warto go wystawiać ?
Jak ktoś chce pograć to :

WoW - Burning Legion/PW
BF4 PC - PW

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Tak, TG jako obstawa dla Slanna (chociaż ja jestem średnio do nich przekonany - zazwyczaj nie chcę mieć żaby na pierwszej linii frontu).

Stegadon z engine'm według mnie zdecydowanie za drogi w odniesieniu do tego, co wnosi na stół.

Skinków połowę zrób z javelinami i tarczami.
Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Takie szybkie pytanko. Da się na upartego zrobić ripki i terki na magnesy ?
Magnesował bym głowę, ogon, szpony (nogi) i bronię jeźdźców.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kolas111 pisze:Takie szybkie pytanko. Da się na upartego zrobić ripki i terki na magnesy ?
Magnesował bym głowę, ogon, szpony (nogi) i bronię jeźdźców.
Na upartego da się, ale to strasznie dużo roboty i wymusza identyczny schemat malowania ripperdactylów i terradonów.. Uważam, że to gra nie warta świeczki.

Poza elementami które wymieniłeś, to rippki mają jeszcze większe pazury na skrzydłach.
Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Jak radzicie sobie z savage orcs ? Bo lżejsze rzeczy mam zamiar zapluć skinkami i magią. W kawę pójdzie kowboj a nie mam pomysłu na dzikusy. Grać będę na 1000

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Tym bardziej zapluj, przecież savage orcs mają raptem warda 6+ (5+, jeśli jest szaman z główką w oddziale). Na ten oddział nieźle też zadziałają salamandry. No i savage mają frenzy, na 1000 pkt bez lordów (?) max LD 9.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Czyli skink spam i salki. No i kojelne pytanko. Ripperki czy terki w założeniu że NIE będę miał 2x4 ripperków. Kupuje 2 boxy.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Panowie prosił bym o porady dotyczące ciekawych zagrań jednostkami jaszczurek.
Konkretnie to chodzi o terki i ripki, salk. I jak skutecznie skrinowac czy coś takiego.
Zabicia rozdaje na 12 ld??
Kim robicie vanguardy jak mamy tekto
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Do vanguardów podstawowymi kandydatami są razordony i salamandry (jeżeli chcemy już w pierwszej turze nimi postrzelać) oraz oddział TG ze Slannem z potencjalnie doczepionymi do niego saurusowymi kowbojami (jeśli zamierzamy szybko dojść do CC).

Tak, Slann normalnie rozdaje ld na 12". Niemal zawsze jest także BSB, więc dochodzi do tego reroll ld na 12". Biorąc pod uwagę cold-blooded z ld9 (lub 10 ze standard of discipline), to jest bardzo ciężko aby coś Ci spanikowało lub nie udało się czegoś uciekającego zebrać będąc w zasięgu oddziaływania dobrodusznego ropucha.

O manewrowaniu lizaczkowymi jednostkami można by wiele napisać. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

1. Salamandry strzelają 1 raz na grę czy nie ??
2. Każda z salamander strzela oddzielnie czy tylko 1 turlamy kostką (gdy są w 1 oddziale) I co jak jest niewypał, tylko 1 raz kulamy i zjadamy k3 skinki czy tyle ile salek tyle d3 rzucamy.
3. Czy można mieć 2 slanów w 1 oddziele ??
4. Slam z magią cienia może zamienić się z skinkiem czarodziejem ??
Obrazek

ODPOWIEDZ