Poradnik poczatkujacego lizaka

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Re: Poradnik poczatkujacego lizaka

Post autor: Byqu »

Salamandry zieją co turę. nie mają zasady breath weapon.
Za każdą salkę rzucasz artyleryjską a k3 skinki zjadasz za każdy missfire wyrzucony. Oznacza to, że jeśli jedna salka ma missfire, a druga nie, to ta druga rani normalnie.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

1.nie.strzelaja w kazdej swojej fazie strzelania.przylkadasz lezke do przedniej krawedzi salki i kulasz altyleryjka.przesuwasz lezke o tule ile wypadlo ns kostce.kazdy model pod lezka dostaje hita s4 plonace ataki.2.kazda oddzielnie. Niweypaly rozlicza sie oddzielnie dla kazdej salki.jesli zjedza wszystkie skinki zdajesz ld i rzucssz na tabele potworów.
3.oczywiscie ze mozna.nawet oddzial z samych slanow mozesz zrobic;)
4.na kazdego herosa on foot.czyli wszystko co nie lata na terku lub jezdzi na cold one.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Rzucam toad markera na oddział z lordem klepaczem. Oddział zostaję wybity do nogi poza klepaczem. Czy marker jest dalej na nim czy tworzy on osobny oddział i marker przepada.


Ma ktoś gdzieś zachomikowane linki do filmów, lub raportów z gier jaszczurek. W sumie to ciężko mi się gra tą armią, gdyż sam nigdy z nią nie grałem i nie spotkałem się z zadnym dobrym graczem.
Na YT to w sumie same gry for fun tylko.
Relacje Crusa przeczytałem ale ta rozpiska to wyższy lvl jak na mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

No bo lizaczki to wymagająca armia, ale dobrze poprowadzona działa całkiem skutecznie.

Przede wszystkim trzeba nauczyć się odpowiedniego manewrowania i dominacji fazy ruchu. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Okon.ma racje.mamy najlepsze jednoatki do odginania przeciwnika i ustawiania sobie cc tak jak chcemy.niestety poza skinkami w sekcji core mamy duuuza biede a i sekcja specjal tez nie ma zbyt duzo do zaprezentowania (tg i gwaltoptaki oraz ew terradony)
Moze najpierw cwicz na male punkty by ograc sie skinkami? Polecam format pruszkowski.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Slan z sygnaturami i ld 10 zjada 3 sloty?? czy zapis tyczy się gdy posiadamy całego lora śmierci i 10 ld.
Gra ktoś na kohorcie z koxami?? W sumie to oni tylko mi się wydają senswoni jak mają uderzyć z flanki tak to darmowe CR są są.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Slann z sygnaturkami i sztandarem dyscypliny zajmuje 1 slot, ponieważ nie generuje zaklęć z lore of death oraz według euro faq na potrzeby spirit leecha ma ld 9.

Kohorta z kroxigorami w miarę sprawdzała mi się na mniejsze punkty (1600, bez lordów). Dawała radę walczyć od frontu, ale w moim przypadku to nie był goły oddział. W unicie siedział pieszy skink chief z egg of quango oraz zazwyczaj był doczepiony jeden lub nawet dwóch scar-veteranów na coldach.
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Syty oddzial do eszelkiej masci strzelan z katapult bez look out sir dlaweteranow i kroxow.bez mozliwosci dania flee z powodu glupoty cold one oraz swift refotmow z powodu kroxow.kilkaset pkt ktore mozna latwo odginac przez cala bitwe.slaba opcja.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

lwieserce85 pisze:Syty oddzial do eszelkiej masci strzelan z katapult bez look out sir dlaweteranow i kroxow.bez mozliwosci dania flee z powodu glupoty cold one oraz swift refotmow z powodu kroxow.kilkaset pkt ktore mozna latwo odginac przez cala bitwe.slaba opcja.
Nikt nie twierdzi, że to mocna opcja. Jednakże da się coś na niej ugrać.

Przy okazji, ciekawa teoria odnośnie braku możliwości wykonywania swift reformów. Możesz czymś ją poprzeć? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Sadzilem ze oddzialy mieszane nie moga robic takich manewrów
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

A tak z innej beczki - analizując dwie jednostki plewne w zasadach, ale ładne pod względem modelów, tj. carnosaura i troglodona, co prędzej wystawilibyście na euro?

Obydwie opcje wydają się mieć masę minusów i kilka plusów. Rozważając za i przeciw mój wybór wstępnie pada na carnosaura, bo trochę nie kupuję koncepcji strzelającego potwora bez oczu. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wybor pomiedzy shitem, a total shitem. Tez bym wzial carnosaura (aczkolwiek, jesli bym jego wzial to mysle, ze rozpa tez zawieralaby engine of the god, bulbusaura, jungle swarmy :D

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Zagraliśmy raz w sklepie 2x 1500 na stronę. Wystawiłem carniego, bastiego z dzidą laserową, dwa stedzie... :mrgreen:
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Vrakius
Plankton
Posty: 3

Post autor: Vrakius »

Witam! Od jakiegoś czasu planuję rozpocząć przygodę z WFB armią Jaszczuroludzi. Pytanie brzmi, czy ma to jakikolwiek sens, ponieważ słyszałem plotki, że w 9 edycji GW ma zrobić czystkę i zostawić tylko 6 grywalnych frakcji. Czy wiadomo coś na temat Jaszczuroludzi?? Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Usunąć nie usuną, już były pokazane na okrągłych podstawkach, ale coś było że będziemy popychaczami szczurków. Wstrzymaj się do połowy czerwca, powinno być już coś jasne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Zimnokrwiści nie boją się jakichś tam plotek.
Obrazek

Vrakius
Plankton
Posty: 3

Post autor: Vrakius »

Dzięki za radę :D Pytanie nr 2 czy jakbym się zdecydował na lizakową kawalerię mógłbym zastąpić ich oryginalne wierzchowce tymi z gamezone'a?? :) http://www.gamezoneminiatures.com/tiend ... usica.html

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Możesz mieć nawet takie modele Obrazek z tym że prędzej dopuszczą coki niż takie modele :PP kwestia gustu.
Obrazek

Vrakius
Plankton
Posty: 3

Post autor: Vrakius »

Bardziej mi chodzi o to, czy zostałyby dopuszczone do gry turniejowej :) Sorka - źle sformułowałem pytanie ;)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Vrakius pisze:Dzięki za radę :D Pytanie nr 2 czy jakbym się zdecydował na lizakową kawalerię mógłbym zastąpić ich oryginalne wierzchowce tymi z gamezone'a?? :) http://www.gamezoneminiatures.com/tiend ... usica.html
Oczywiście, że tak. Predatory z Gamezona to koksy, są bardzo atrakcyjne do spożytkowania ich na wierzchowce do saurusowych kowbojów.
Obrazek

ODPOWIEDZ