Poradnik poczatkujacego lizaka

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Re: Poradnik poczatkujacego lizaka

Post autor: Kopyt »

Takie pytanko czemu nikt nie gra na saurusach jest to aż tak złe rozwiązanie ?? Gorsze niż kroxy?? Przy 2 slanach może być to całkiem sensowny oddział w teorii. Miał ktoś z nimi styczność w większej ilości ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Nie wiem skąd porównanie do kroxów, to zupełnie różne oddziały :?:
Sami z siebie nie są źli. Po prostu lepiej wziąć więcej skinków :wink: Długo przy nich trwałem, wystawiałem 30, nawet więcej, ale gdy wypróbowałem grę bez (na 100 skinków :mrgreen: ) nie mam zamiaru wracać :wink:
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Chodziło mi bardziej o kohortę z kroxami. W sumie to mam taki pomysł na gwardie i i saurusy z pieszym veteranem lub ob, takie bardziej do bitki lizaczki niż strzelanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Oddział mało mobilny, lecz przede wszystkim co innego jest ważne. Przeciwnik nie rzuci na nich swoich corów, tylko coś konkretnego, od czego polecą łby.
Poza tym pytanie- co ma większe szanse zabić smoka- 30 saurusów czy 30 skinków?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Maniek
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Maniek »

W jakich ilościach najczęściej wystawia się skinki w kohorcie i w jakim ustawieniu pod względem rzędów i szeregów ? Pytam, bo planuje im zrobić traye, a grę w battla dopiero zaczynam, więc może ktoś doświadczony mi podpowie.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Sa 2 opcje. Albo ustawiasz ich 5 w szeregu i szeregow ile wlezie czyt. Ile ma odddzial skinkow, albo robisz swifta w jak nwiekszy dwuszereg, zeby jak najwiecej modeli strzelilo.

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Hej, nowojaszczurka tutaj, chciałbym zacząć taką side armie na ok 2k lizardmenów, prosze o rady co powinienem wyhodować w swoich stawach lęgowych
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Proponuje na 2400 pkt ; l format euro. ..
skinki skinki skinki.... slan szaman skinkow.kilku lataczy i weterni na cold one.
Ale to wszystko zalezy czym chcesz grać
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Czemu takie forsowanie skinków?
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

No bo Skink to 6 ruchu skrimish zatrute ataki oszczepy inicjatywa 4 i w miarę tani. To tak jak byś spytał czemu w elfy biorą WL albo PG a nie SM. Wiecej niż 20 nie opłaca się brać.
Obrazek

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

A saurusy/TG? Sprawdza się? Taki klocek z oldbloodem
Albo cold one riderzy
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Saurusi mają i 1 wiec atakuja ostatnie. Tg sie oplscaja jako klocek do trzymania slana.
kawaleria jest za droga i maza malego as
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

A bestie? Stegi bastilodony i carnozaury z Oldem?
I jak fruwajki i "artyleria"
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Bestie zdychaja od armat....
latacze sa spoko tylko trzeba nauczyc sie nimi grać
salamandry sa mega na hordowe armie z niskim taugnesem.
Jezozwierze zas dzialaja fajnie ale muszs miec wsparcie magii. Rozumiem ze chcesz grac wfb a nie jakies nowe twory typu age of sigmar
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Warscrolli używam tylko w toalecie, wiadomo w jakim celu.
W jakim celu razorodony zależą od wsparcia magii?
Wiec skoro saurusy i Tg nie to czym się bić?
Latałki jako miękkie szukaja flanki po prostu?
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

IronWithin pisze:Warscrolli używam tylko w toalecie, wiadomo w jakim celu.
W jakim celu razorodony zależą od wsparcia magii?
Wiec skoro saurusy i Tg nie to czym się bić?
Latałki jako miękkie szukaja flanki po prostu?
Spieszę z wyjaśnieniami.

Razordony same w sobie są raczej słabe. Dopiero mogą pokazać pazur przy odpowiednim złożeniu rozpiski, tj. bierze się większy oddział razordonów (4-6 sztuk), tetto'eko i slanna z high magic. Vanguardujesz razordony od zdolności specjalnej tetto i próbujesz wrzucać na nich co turę reroll 1 z heavena oraz hand of glory dla +d3 BSa.

Saurus warriors są mierni, ale TG są całkiem spoko. Po prostu nie każdy lubi grać na mało mobilnym klocku armią oferującą na większości jednostek fantastyczną szybkość i kontrolę fazy ruchu. Chociaż z tego co widziałem po rozpiskach ETC, to duża część graczy lizaków jednak zdecydowała się na solidny unit temple guardów. Przykładowo TG w oddziale z Lordem Kroakiem są prawdziwymi rzeźnikami. :wink:

U lizardmenów najmocniej biją się saurus oldbloody i scar-veterani na cold one'sach. Atrakcyjne wydają się także ripperdactyle, ale to jednostka wymagająca więcej pomyślunku w co, jak i kiedy może wpaść.
Obrazek

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Okoń pisze:
IronWithin pisze:

U lizardmenów najmocniej biją się saurus oldbloody i scar-veterani na cold one'sach. Atrakcyjne wydają się także ripperdactyle, ale to jednostka wymagająca więcej pomyślunku w co, jak i kiedy może wpaść.
Więc odział cold one ridersów z oldbloodem to dobry wybór? Czy lepiej dać ich jako cowboy'ów
A moze na carnozaurze?
I czy warto wystawiać stegadony/basti?
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Wiesz, można grać na wszystkim, po prostu różne jednostki inaczej sprawdzają się na różne paringi. Natomiast część jest uniwersalna i ma dobry stosunek jakość/cena.

Mały oddział cold one ridersów może być do trzymania oldblooda, ale osobiście wolałbym biegać kowbojami samopas.

Carnosaur jest drogi i wrażliwy na ostrzał. Od dział zgarnia podwójne baty (dostaje zarówno monster, jak i jeździec). Ponadto maszyną do zabijania też nie jest ze swoim WS3 oraz I2.

Możesz pobawić się w wystawianie stegadonów i bastiladonów. Po prostu musisz zdawać sobie sprawę, że jak przeciwnik będzie miał dużo machin pokroju cannonów, katapult itp., to prawdopodobnie nie nacieszysz się nimi zbyt długo. Zwłaszcza jeżeli wygra rzut na rozpoczęcie.

Jak chcesz, to możesz jeszcze rozważyć oddział kroxigorów. Mają one swoje różne wady, ale powinny sprawdzać się nieco lepiej niż monstery.
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Do pierwszego sloneczka.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
IronWithin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: IronWithin »

Jak będę rozważał takie opcje jak "do 1 słoneczka" to nic w końcu nie wystawie, bo na wszystko znajdzie sie taka kontra ;p
"From iron cometh strength! From strength cometh will! From will cometh faith! From faith cometh honour! From honour cometh iron!"

ODPOWIEDZ