Malowanie Skinków

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Anolis
Plankton
Posty: 3

Malowanie Skinków

Post autor: Anolis »

Witam!
Zaczynam właśnie zbierać Lizardmeny (kiedyś zbierałem Orki i Gobliny). Niedawno kupiłem sobie 22 skinki. Mam kilka koncepcji co do pomalowania ich. Doradźcie mi która będzie najlepiej pasowała do skinków.
1. skóra: liche purple, łuski: blazing orange lub jakiś zielony
2. skóra: scorched brown, łuski: blazing orange lub jakiś zielony
3. skóra: red gore, łuski: jakiś zielony lub enchanted blue
3. skóra: dark angels green, łuski: blazing orange lub jakiś czerwony

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ty tak chcesz bez cieniowania ani lusek ani skory pomalowac?

Awatar użytkownika
Pingwin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pingwin »

Generalnie, moim osobistym zdaniem, skinki im bardziej oczojebne, tym lepsze. W związku z tym opcja 2 i 4 całkiem mi nie podchodzą, 1 zresztą też nie bardzo, a 3... też nie. To wszystko za ciemne! Oczywiście, możesz uważać inaczej, ale jak dla mnie, optymalne kolory skóry dla skinów (tzn te na wierzchu, podkład oczywiście odpowiedni ciemniejszy) to fiery orange, ice blue, goblin green, sunburst yellow, jakiś jasny czerwony (jest jakiś jaśniejszy od blood reda?)
Ew. jeśli stawiasz na szybkość, to malujesz takim jasnym kolorem, potem nakładasz odpowiedni wash GW, a na to znowu ten sam, jasny kolor, ale tylko w miejscach, które chcesz rozjaśnić.

Anolis
Plankton
Posty: 3

Post autor: Anolis »

mam nadzieje że będę cieniował (zobaczymy jak mi to wyjdzie) tylko raczej chodziło mi o te główne kolory skinka

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wiesz to ma zasadnicza roznice. Jesli mialbys nie cieniowac to tak jak pisal Pingwin - za ciemne kolory...

ODPOWIEDZ