Klej w dłoń! (i co dalej?) - Co i jak skleić.

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Tensai
Warzywo
Posty: 15

Klej w dłoń! (i co dalej?) - Co i jak skleić.

Post autor: Tensai »

Dzień dobry, cześć i czołem.
Nie jest ważne skąd się wziąłem, ważniejsze z czym przychodzę.

Otóż:
Leżą przede mną dwa pudełka: Stegadon i Batalion. Obok leży sobie armybook. Ok.
Nie mam jednak podręcznika z zasadami. Nie znam ich. Mam plan się nauczyć, ale to nie jest najważniejsze.
Modele kupiłem bardziej z czynników modelarskich i planuję ich skleić, pomalować i czasem się bawić. Chcę jednak ich skleić w sposób taki, żeby było to dozwolone (ok, jakoś chyba z armybookiem dam radę) oraz w sposób sensowny i grywalny (bo czasem chciałbym może coś wygrać).

Z tego co oglądałem wypraski z figsami, z pudełka stegadona mogę skleić skink priesta i skink wariora (czy coś, mam polski armybook, więc tłumaczę po swojemu) i postawić ich na dwie podstawki ukradzione skinkom z batalionu. Zostałoby do sklejenia 10 skinków. Jak ich skleić? No i jak skleić priesta i wariora?
Dalej. Saurusi. Włócznia czy broń ręczna?
Jakieś sugestie co do pozostałych figurek? z 1 jeźdźca mogę zrobić kolejnego bohatera. Jak tak, to z czym?

Będę wdzięczny i dźwięczny za odpowiedzi!

orelha
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: orelha »

hmm skink priesta lepiej dac na stegadona i zrobic engina z tego, a co do saurusow to ja ich skleilem z broniami recznymi bo mi sie bardziej podobaja ale zawsze im daje speary bo maja wtedy 20 atakow od przodu, wiec jak wolisz zeby mialy ta bron ktora maja w rozpisce to chyba lepiej ze spearem, jesli chodzi o skinki to lepsze sa z plujkami ale to tez kwestia dyskusyjna

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Ja bym bohaterów na stegu na piny zrobił wtedy mógłbyś ich wymieniać, i nie miałbyś dylematu.

Tensai
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Tensai »

Na stegadona mam pomysł związany z polem magnetycznym, ale to trochę dłuższy temat.

Skinków skleję z dmuchawkami, a saurusów zmontuję z włóczniami.

Dzięki za odpowiedzi.

Jeszcze byłbym wdzięczny za sugestie odnośnie herosa na CO ;)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Tensai pisze:Na stegadona mam pomysł związany z polem magnetycznym, ale to trochę dłuższy temat.

Skinków skleję z dmuchawkami, a saurusów zmontuję z włóczniami.

Dzięki za odpowiedzi.

Jeszcze byłbym wdzięczny za sugestie odnośnie herosa na CO ;)
tarcza , mieczyk :) i opcjonalnie bsb na magnes ;]

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Witam, ten temat wydaje mi sie odpowiedni do tego pytania.
Mam wypraskę z balistą skinków (prawdopodobnie do stegadona czy cos w tym stylu).
I tu pytanie; nie mam do tego instrukcji i chciałbym wiedzieć jak to skleić, mógłby ktoś udostępnić fotę instrukcji lub napisać co do czego (taki pi x drzwi ;) lub jakąś fotkę sklejonej balisty?

http://i104.photobucket.com/albums/m184 ... 760fca.jpg
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Chodzi Ci o giant bow?:)

http://3.bp.blogspot.com/_ts1HdLGjywM/S ... CF3790.jpg

Część 35 jest nałożona na 54, na łuku zaciągnięta strzała (nr 34), na łuku i strzale element 44. Korbę do łuku trzyma skinek (rączka nr 33, u Ciebie na zdjęciu nie widać, czy jest - powinna być w prawym dolnym rogu ).

Góra powinna wyglądać w ten sposób: http://i446.photobucket.com/albums/qq18 ... 000639.jpg - dół jest skonwertowany, więc na to nie patrz:)

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Wielkie dzięki, teraz chyba sobie poradzę :)
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Nie chciałam zakładać nowego wątku, więc napiszę tutaj. Panowie, potrzebuję pomocy! Mianowicie odpowiedzi na pytanie, w którym roku GW wypuściło do obiegu tego metalowego Slanna: http://www.battlegames.be/2093-thickbox ... priest.jpg ? Bardzo ładnie proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedzi, bo sama znalazłam tylko rok 2003, ale nie wiem czy to był metal, czy finecast.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Nie rozumiem? Wtedy przecież nie było Finecastów.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Aha, czyli wszystko jasne;) Nie mam pojęcia, od kiedy są finecasty itd, bo gram od niedawna i wcześniej nie musiałam się nad tym zastanawiać:P Dzięki za odp.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Shitcasty wprowadzono jakieś 3 lata temu.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

ODPOWIEDZ