Lizakospamownia

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lizakospamownia

Post autor: Gokish »

Szczerze nawet pasują :D

a streściłby mi ktoś ploteczki aktualne na temat 9ed? bo przez te tematy to się przebijać nawet w pracy mi nie chce
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

"Most enigmatic of all are the seraphon - reptilian warriors that appear out of nowhere to join the battle against Chaos."

Czy ktoś zauważył, że nazwa jaszczurów w Age of Sigmar pochodzi od czarnego smoka Malekitha?
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Wiedziałem, że skądś kojarzę tę nazwę :lol2:
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Póki co przejrzałem lizaki i ogry, i lizaki wyglądają na dużo mocniejsze. Slannowie mogą magią przyzywać nowe jednostki, wygląda to spoko jak mogą wyczarować lorda na karnim.

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Tia, na początku zobaczyłem przyzywanie oldblooda i myślę sobie - trochę dziwnie.
Później było już tylko zabawniej :D

Ale to zawsze można przyciąć.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

A engine of God gdy są slanowi obok. Przy 3 takich engine przeciwnik rozegra 1 turę my 6. Do tego mamy pokaźny zapas wszystkiego co u nas jest. Nie powiem Old One mają na orbicie wiele statków i zarzucają lizakowymi komandosami stół
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Moim zdaniem jeśli rezultat wynosi 18 za drugim razem, to zmieniasz na 14-17, niezależnie na którym enginie to wyrzuciłeś.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Problem w tym że nigdzie to nie jest opisane, tyczy się tego samego modelu , w sumie mamy wolną amerykanke. Gra lizakami straciła cały swój dawny potencjał i w sumie czym większe teraz tym lepsze. Na co komu slan skinki ripki Temple.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Slann przywołuje ci jednostki. Templem dobrze się biją, zwłaszcza z Chakaxem.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Tak tylko że na 95% usuną mu tą zdolność a slan bez przewagi magii już jest taki w sumie zwykły koło koło. Trzeba go combowac z innymi jednostkami. Tak tylko że tego speca ściągnie garstka łuków na farcie. Wtedy Temple są fajne ale już nie takie fajne bo saurusy na co Stegadony nawet skinki i saurusy są fajne. Cieszy mnie to że 100 saurusow 20 co 3 stedzie Bulbazaur carnosaur będzie już nie tylko gościć na dużych bitwach.

Ps. Lizaki zbieram koło 3 miesięcy. Po to by pograć tym czym się nie dało na euro na duże bitwy
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kopyt pisze:Gra lizakami straciła cały swój dawny potencjał i w sumie czym większe teraz tym lepsze. Na co komu slan skinki ripki Temple.
No właśnie nie do końca. Slann nadal jest mocny i oferuje dodatkowe zdolności taktyczne dla lizaków. Rippki zadają z żabkami pierdyliard ataków (generują ciągle nowe trafiając z dzioba, dopóki nie spudłują) co w połączeniu ze swooping dive robi z nich maszyny do zabijania. Zwykłe skinki co prawda nie prezentują się za dobrze przez stratę poisonów, ale już kameleony są bardzo ciekawe. Temple guardzi z Chakaxem (a nawet bez niego) niesamowicie dysklasują saurus warriorsów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Okoń pisze:
Kopyt pisze:Gra lizakami straciła cały swój dawny potencjał i w sumie czym większe teraz tym lepsze. Na co komu slan skinki ripki Temple.
No właśnie nie do końca. Slann nadal jest mocny i oferuje dodatkowe zdolności taktyczne dla lizaków. Rippki zadają z żabkami pierdyliard ataków (generują ciągle nowe trafiając z dzioba, dopóki nie spudłują) co w połączeniu ze swooping dive robi z nich maszyny do zabijania. Zwykłe skinki co prawda nie prezentują się za dobrze przez stratę poisonów, ale już kameleony są bardzo ciekawe. Temple guardzi z Chakaxem (a nawet bez niego) niesamowicie dysklasują saurus warriorsów.
Dokładnie. Możliwość teleportu u kameleonów robi wrażenie. Moim zdaniem większość jednostek jest fajna i wystawialna.
Zastanawiam się nad BSBkiem. Zdolność fajna, ale czy nie Gor-Rok lepszy? Z drugiej strony jak zdarzy się kilka kombatów...
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Nie do końca o to mi chodziło. Teraz gdy już nauczyłem się jak robić schodki, i wyprowadzać w pole przy doskonałej magii i silnym strzelaniu muszę znów uczyć się (jak I wszyscy) nowych kmin
Obrazek

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Jutro pierwsza bitwa, Chaosu warband vs Saurus host. Zdam relację, jak wrócę.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Moim zdaniem dopóki nie wyjdą do AoS scenariusze wprowadzające jakiś ład do zasad kompozycji armii, to nie ma co w to grać starymi frakcjami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Zagrałem w to jedną bitwę i odnoszę wrażenie, że o jedną za dużo...

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

ja już chyba jestem za stary by się wszystkich zasad uczyć od nowa :|
... albo będą jakieś płatne korki z zasad, albo przechodzę do szarej strefy zbieraczy-kolekcjonerów.

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Też mam obawy czy ten nowy system jest cokolwiek grywalny ( to znaczy czy można złożyć jakiś prosty i zrozumiały comp. z minimum balansu.)

Zagrałem raz z ograniczeniem wykorzystywanych modeli ( 50 sztuk, 1 hero, 1 monster max 2x ilość minimalna modeli z scrolla w przyniesionej kolekcji).

Przy obecnych zasadach taka gra towarzyska (tzn. rozpiska przypadkowa, bez większych przemyśleń) nie była tragiczna, ale trochę nudnawa.

Jeśli coś się zmieni i będziemy grywać w AoS, to Bastiladom jest jednym z najlepszych wystawień w grze. :)

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Na lustrii się śmieją z chameleonów i Oxyotla którzy sami potrafią wygrać grę. Deploy w 6 turze potrafi zdziałać cuda :D

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Zeppelin pisze:Zagrałem w to jedną bitwę i odnoszę wrażenie, że o jedną za dużo...
Nie trzeba grac aby stwierdzic ,ze ta gra nie jest poki co zbalansowana :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

ODPOWIEDZ