8 edycja

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Re: 8 edycja

Post autor: Pająk »

Lone Slann na latającym dywanie jest zajebisty.

Engine też dalej też :-D

Skinki w cohorcie miażdżą system.

Takie mam przemyślenia po dzisiejszej grze z HE.

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

-True :D Żabka FTW! Jedno mnie tylko nurtuje.... czym są jego dyscypliny? NO jeśli może on ciągle być po ich wpływem podczas np zamienienia się w smoka czy chimerę z beasta to jest mega turbo przerąbany :D

-Co tam kohorty.... skirmish! Nagle zasięg BP zwiększył się o 6 cali, i prawie zawsze sobie strzelę multiplem :D
-Terki z rzucaniem kamcurami w 1 turze i dodatkowym autohitującym atakiem z S4 też są IMBA:D (Choć wczoraj 4 terki odbiły mi się od 4 kuszników DE, cholerna inicjatywa)
-Saurusy! 20 z FCG, W bitwie spokojnie wytrzymały 3 tury z szarżującą hydrą i smokiem DE:P

Myślałem szczerze mówiąc czytając plotki że lizakom będzie gorzej w tej edycji, ale pierwsze testy pokazują że zaczyna się całkiem ładnie:D

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Sebollus pisze:-Co tam kohorty.... skirmish! Nagle zasięg BP zwiększył się o 6 cali, i prawie zawsze sobie strzelę multiplem :D
O wlasnie. Moze krotko gram lizakami, ale zastanawiam sie czemu raczej stawiacie na kohorty, chociaz skirmisz tez zostal zboostowany? do tego plujki sa "quick to fire", co tez jest przyjemne.
byc moze nie czytalem rulebooka wystarczajaco dokladnie.
-Terki z rzucaniem kamcurami w 1 turze i dodatkowym autohitującym atakiem z S4

a to skad sie bierze?

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Stąd ze jest taka specjalna zasada jak: Stomp.

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Pająk pisze:Lone Slann na latającym dywanie jest zajebisty.

Engine też dalej też :-D

Skinki w cohorcie miażdżą system.

Takie mam przemyślenia po dzisiejszej grze z HE.
A kohorty stawiałeś z koxami i na hordę?
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Były małe oddziały kohort. Po 10 :P

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Od kiedy blowpipe ma quick to fire? Poki co widze, ze tylko javelin, blowpipe nie ma.
Imho i kohorty i skirmish sa spoko. Bede wystawial i to i to.

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

Młody Pajak pisze:Były małe oddziały kohort. Po 10 :P
No właśnie też o tym myślałem. 4-5 10xskink(muzyk) + 2-3 skirmish. 1 kohorta koksiarska i duży klocek saurusów.
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ultimate Life Form z Warseera o FAQ który ma wyjść:
Hi, this is probably only a minor update seeing how they'll soon be downloadable, but I've just had the chance to read the FAQs (stamped July 10th) and of course I concentrated on my main army, which is Lizardmen.
They tweaked some things here and there and clarified others, but the book remains mostly unchanged. However one 'interesting' thing is that they took the original FAQ they released a while ago and FAQ'd pretty much everything the other way around this time.
Here's some of the more important stuff for you:
- The Slann gets the 'float' rule now while he casts from inside his Temple Guard.
- Salamanders and Razordon get the 'Monster and Handlers' rule, though they apparently keep Skirmish.
- Chakax confers ASL to the enemy.
- Cupped Hands: the phrase 'ignore result 5-6' is ommitted. It always uses the BRB miscast table and passes on the miscast after the result has been determined.
- Slann's free dice are subject to the 12 pool dice and no more than 6 dice per spell caps.
- Terradons can't drop rocks on the charge.
- Horned One counts now solely a mount and no longer a magic item (paradoxical...?)
That's basically it; the other stuff is either minor clarifications, concerns only Special Characters or is already known thanks to the old FAQ.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

było w dyskusji ogólnej parę dni temu :wink:

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Myslicie ze dadza slannowi zasade hover? Ona wyglada jakby byla specjalnie dla niego ;)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

To wtedy chyba do unitów nie bedzie mogl dołączać ;)

Cupped handsy ładnie sfaqowane :) Ja mam za to ciekawostke. Ale tylko dla Slannów z tego podforum. Nie może go opuścić ;) (tak jakby inni tu nie zaglądali)

Z mojej skromnej analizy special rule's Lore of life i opisu castowania wynika, że leczymy ranę nawet jeśli przeciwnik zdispelluje czar. Ja zamierzam w takim razie z tego tytułu na jakiś pierwszy masterek wziąć duuużo stedziów :D
I może puszkę oldzika jesli sie zmiesci :)

pozdro

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Haha Stasiu!
Właśnie odkryłem Twój bardzo przebiegły i tajemny plan! Teraz przygotuj się na straszliwą porażkę!

i w ogóle to pitka na slanna!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Zawsze wiedziałem, że masz włączone śledzenie moich postów. Na szczeście jesteś jedynym graczem jakiego znam, który mając wszystko czego trzeba tj. pg rozpe, bardzo dobre czary, bardzo dobre rzuty i znając moją rozpę w pólrocznym wyprzedzeniem nie jesteś w stani mi nawet zagrozić :)

pozdro

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

To się jeszcze okaże cwaniaczku! Policzę się z Tobą za takie bezczelne uwagi pod moim adresem.
Obrazek

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Ja sobie potestuje 6 koxow z wskrzeszaniem ;) Oldblood nie za bardzo sie miesci niestety, chyba ze jakis praktycznie goly.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Crusader pisze: Z mojej skromnej analizy special rule's Lore of life i opisu castowania wynika, że leczymy ranę nawet jeśli przeciwnik zdispelluje czar. Ja zamierzam w takim razie z tego tytułu na jakiś pierwszy masterek wziąć duuużo stedziów :D
I może puszkę oldzika jesli sie zmiesci :)

pozdro
uwazaj zeby inni tego tak nie interpretowali i np. wrzucili ci fireballa, ktorego zdispelowales ;) (w koncu byl cast :wink: )
Zawsze wiedziałem, że masz włączone śledzenie moich postów. Na szczeście jesteś jedynym graczem jakiego znam, który mając wszystko czego trzeba tj. pg rozpe, bardzo dobre czary, bardzo dobre rzuty i znając moją rozpę w pólrocznym wyprzedzeniem nie jesteś w stani mi nawet zagrozić :)
=D> =D>

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

owned !!!!!!! nie ma to jak szczerość

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Shino, ale z tego co doczytałem to teraz nie dispeluje się casta tylko effect str 35 pierwszy akapit pogrubiony oraz lewa kolumna drugi akapit od dołu. Wychodzi, że mam racje, że nawet zdipelowane czary z lore of life leczą prawda?

pozdro

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

no ba a zdispelowane czary z hevena zadają hity lataczom 8)

Ż.

ODPOWIEDZ