Cupped Hands of the Old Ones - Jak to dokładnie działa?

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Cupped Hands of the Old Ones - Jak to dokładnie działa?

Post autor: Lizak »

Tak jak w temacie, w lizakowym FAQ jest napisane:

Page 102. Cupped Hands of the Old Ones.
Do we use any specific Miscast table of an
army (if the opponent’s army uses one)?
A. Yes (and you still ignore results 5-6).

A w Erracie napisane jest tak:
Jednokrotne użycie. Jeśli właściciel uzyskuje Nieudane Rzucenie Czaru, rzuć K6. Przy wyniku 1,
właściciel podlega Nieudanemu Rzuceniu Czaru w zwykły sposób. Na 2+ Nieudane Rzucenie
Czaru zostaje zignorowane, i jeśli Czarodziej przeciwnika pozostaje w zasięgu wzroku to on
ucierpi jego skutki.


Jak dla mnie Errata nadpisuje błędy w AB, i wynika z erraty ze NIE ignorujemy 5 i 6 na miscascie przeciwnika.

Jak do tego mieści się FAQ? FAQ jest jeszcze ważniejsze i nadpisuje wszystko? Jeśli jednak ignorujemy 5-6 to przeciwnik jeśli wyrzuci 5-6 uniknął miscasta,
bo ten jest zignorowany, czy rzuca dopóki nie wypadnie mu coś poza 5-6 na tabeli?

A może to FAQ jest stare i Errata nadpisała błąd a AB a nie usunęli tego wiersza z FAQ?
Bo jak dla mnie Erraty nadpisują AB, a FAQ uściśla jak dokładnie coś działa. Tu nie było konkretnie pytania o łapki, wiec nie można chyba tego brak jako konkretna informacje?
______________________________________________________________________________________________________________________________________________

I przy okazji, zasada Salamander i Razodronów:
Trafienia pocisków i z uderzenia rozdzielane są w następujący sposób: rzuć K6, 1-4 trafienie w
Razordona/Salamandrę, 5-6 trafienie w poganiacza.
Działa także w CC?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

FAQ Lizaków
Page 102 – Cupped Hands of the Old Ones
Ignore “[...] ignoring result 5-6 [...]”
Chyba stare FAQ używasz

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

http://www.innercirclegamingclub.com/up ... ly2009.pdf
To czytałem.

Wiec sugerujesz że w nowym FAQ już nie ma tego zapisku i można karać 5-6 na tabelce magów wroga?

A tak przy okazji, może mi ktoś powiedzieć jaki to jest miscast? Bo jestem teraz za granicą i nie mam booka przy sobie.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

No to FAQ które zapodałeś jest jeszcze 7 edycyjne :) wszelakie FAQ polecam brać ze stronki GW
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... Id=3000006

A jaki to misscast 5-6 = mała templetka wszyscy pod nią hit z S10 i d6 kostek z power poola wypada

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Zapis o miskaście 5-6 był z poprzedniej edycji. Bo ten miskast pozwalał przeciwnikowi za darmo rzucić czar w tym momencie. Teraz ten miskast to po prostu hity więc rączki działąją na niego normalnie.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

AAA kapuje :) Ignorujemy ignore, moje przeoczenie :D
________________________________________________________________________________________________________

Co z zasada dotyczącą Salek/Razorów? Monster & Handlers?
________________________________________________________________________________________________________

Terrki jak rzucają kamienie, to muszę jeszcze trafiać BS-ka czy to są auto hity?
________________________________________________________________________________________________________

Czarodziej może przechować do dwóch, nieużytych na koniec tury magii, kostek Mocy i dodać
je do kości rozproszenia w nadchodzącej fazie magii przeciwnika.

Chodzi o kości które NAM zostały w NASZEJ fazie magii? Czy chodzi też o ture przeciwnika?
________________________________________________________________________________________________________
Q. When using Cupped Hands of the Old Ones, do you hand
over the miscast before or after determining the result of the Miscast
table? (p102)
A. After.

Interpretujemy to tak, że rzucamy na tabelkę, jeśli się ona nam nie spodoba, używamy łapek?
________________________________________________________________________________________________________

Co to Infernal Puppet?

Awatar użytkownika
Dulltran
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Dulltran »

Nie widzę zbytnio związku nazwy tego tematu z późniejszymi pytaniami zadanymi przez autora :P W każdym razie postaram się pomóc.

ad 1 - Tak, działa też w cc.
ad 2 - Errata wyjaśnia wszystko klarownie, masz autohity:
Q. Does the Terradon’s Drop Rocks ability count as a shooting
attack? (p52)
A. Yes. Treat it as an out-of-sequence shooting attack that hits
automatically.
ad 3 - Chodzi o kości jakie nam zostaną w naszej turze magii, tylko w swojej turze dysponujesz kościami mocy, w turze magii przeciwnika masz do dyspozycji kości rozproszenia. Nie wiem co budziło Twoje wątpliwości w opisie przedmiotu, ale dla mnie jest tam wszystko jasno napisane - chowasz power dice'y w swojej turze magii, i masz bonus do puli dispell dice w turze magii przeciwnika.
ad 4 - Nie. Interpretujemy to tak, że najpierw używasz cupped handsów, następnie rzucasz na tabelkę miscastów i jeśli wyrzuciłeś w rzucie na cupped handsach 2+, to po rzucie na tabelkę mówisz któremu wrogowi przekazujesz miscasta.
ad 5 - Arcane item Wochu, bardzo sprytna rzecz która pozwala modyfikowac wyniki miscastów sojuszniczych i wrogich magów o d3.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Po pierwsze, jest temat odnośnie zasad, tam pisz.
Po drugie :
Lizak pisze:Co z zasada dotyczącą Salek/Razorów? Monster & Handlers?
Tak, Monster & Handlers, czytaj erratę, którą zalinkował Gokish.
Lizak pisze:Terrki jak rzucają kamienie, to muszę jeszcze trafiać BS-ka czy to są auto hity?
Autohity. Czytaj armybook.
Lizak pisze:Czarodziej może przechować do dwóch, nieużytych na koniec tury magii, kostek Mocy i dodać
je do kości rozproszenia w nadchodzącej fazie magii przeciwnika.

Chodzi o kości które NAM zostały w NASZEJ fazie magii? Czy chodzi też o ture przeciwnika?
Tylko swoje kostki(dlatego jest to mało użyteczny item).
Lizak pisze:Q. When using Cupped Hands of the Old Ones, do you hand
over the miscast before or after determining the result of the Miscast
table? (p102)
A. After.

Interpretujemy to tak, że rzucamy na tabelkę, jeśli się ona nam nie spodoba, używamy łapek?
Musisz użyć Cupped Handsów przy pierwszym miscast'cie, czy tego chcesz, czy nie.
Lizak pisze:Co to Infernal Puppet?
Item armii Warriors of Chaos, pozwalający modyfikować każdy miscast na polu bitwy o D3.
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

Moje niedopatrzenie, trochę nie ogarniam już ...
Ale:
Lizak pisze: Q. When using Cupped Hands of the Old Ones, do you hand
over the miscast before or after determining the result of the Miscast
table? (p102)
A. After.

Interpretujemy to tak, że rzucamy na tabelkę, jeśli się ona nam nie spodoba, używamy łapek?
Dulltran pisze:Nie widzę zbytnio związku nazwy tego tematu z późniejszymi pytaniami zadanymi przez autora :P W każdym razie postaram się pomóc.
ad 4 - Nie. Interpretujemy to tak, że najpierw używasz cupped handsów, następnie rzucasz na tabelkę miscastów i jeśli wyrzuciłeś w rzucie na cupped handsach 2+, to po rzucie na tabelkę mówisz któremu wrogowi przekazujesz miscasta.
Ale tu jest napisane AFTER, wiec na pewno rzucamy łapki po rzucie na tabelkę. Chodzi mi o to czy musimy użyć na pierwszym miscascie? przecież nie ma takiego zapisku, jest tylko one use.
Czy jesli ten miscast nie zaszkodzi bardzo przeciwnikowi nie możemy poczekać na ciekawszy?

Awatar użytkownika
Dulltran
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Dulltran »

Lizak pisze:Moje niedopatrzenie, trochę nie ogarniam już ...
Ale:
Lizak pisze: Q. When using Cupped Hands of the Old Ones, do you hand
over the miscast before or after determining the result of the Miscast
table? (p102)
A. After.

Interpretujemy to tak, że rzucamy na tabelkę, jeśli się ona nam nie spodoba, używamy łapek?
Dulltran pisze:Nie widzę zbytnio związku nazwy tego tematu z późniejszymi pytaniami zadanymi przez autora :P W każdym razie postaram się pomóc.
ad 4 - Nie. Interpretujemy to tak, że najpierw używasz cupped handsów, następnie rzucasz na tabelkę miscastów i jeśli wyrzuciłeś w rzucie na cupped handsach 2+, to po rzucie na tabelkę mówisz któremu wrogowi przekazujesz miscasta.
Ale tu jest napisane AFTER, wiec na pewno rzucamy łapki po rzucie na tabelkę. Chodzi mi o to czy musimy użyć na pierwszym miscascie? przecież nie ma takiego zapisku, jest tylko one use.
Czy jesli ten miscast nie zaszkodzi bardzo przeciwnikowi nie możemy poczekać na ciekawszy?
Mylisz się, popatrz jeszcze raz na całe pytanie:

Q. When using Cupped Hands of the Old Ones, do you hand
over the miscast before or after determining the result of the Miscast
table? (p102)
A. After.

W polskim przekładzie będziesz miał mniej więcej: "Podczas używania cupped handsów, czy przekazuje się miscasta po czy przed sprawdzeniem wyniku w tabeli miscastów"? Odp: Po.

Tak jak wcześniej napisał Jasif oraz ja, najpierw musisz użyć łapek, później rzucasz na tabelkę i następnie wybierasz na którego wrogiego maga chcesz przerzucić miscasta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

No dobra chyba mnie przekonałeś, czyli w grze wygląda to tak:
-rzucam czar z miscastem
-rozpatruje czar
-rzucam za łapki na 2+
-rzucam na tabelkę
-Mowie "ty masz miscasta" jeśli widzę czarodzieja wroga.

Awatar użytkownika
Dulltran
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Dulltran »

Zgadza się. Generalnie to chodzi o to, że dzięki temu że najpierw możesz zobaczyć jakiego masz miscasta do przekazania wrogiemu magowi, a dopiero potem go przekazujesz, to dzięki temu możesz użyć go bardziej taktycznie, np. patrzysz że jest 2-4, to wrzucasz na jakiegoś wizard lorda, a np. 5-6 to tam gdzie zrobi największe spustoszenie mały template z s10 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

Dulltran ma racje co do sposobu użycia.

Dobra chyba dodumałem, tamto jest źle pisze podczas uzywania ... tabelka... przekazanie... TZN: rzucamy 2+ tabelka i mowie ty masz miscasta.
MOJ BŁĄD przyznaje sie :DD
Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, o 23:43 przez Lizak, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

A gdzie jest napisane że to musi być pierwszy miscast?
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Ja do teraz grałem tak:
- Tabela (i wszystkie w nią wliczone Earthing Rod (to chyba ten item), Soul of Stone, Infernal Puppety i inne syfy)
- Rzut na Cuppedy
- Wybór maga
- Kaboom! :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

X.Maciek pisze:A gdzie jest napisane że to musi być pierwszy miscast?
Uściślenia pisze:f) Cupped Hands jest automatycznie wykorzystywany przy pierwszym miscaście Slanna.
To są uściślenia z końcówki 7 edycji, ale nic nie zostało od tego czasu zFAQowane, więc logika, którą kierowała się LS wtedy, nie uległa zamianie.
Z tego co pamiętam, to było to interpretowane RAWowo - słowo "whenever" znaczy "ilekroć, zawsze, kiedykolwiek, kiedy tylko" - czyli używasz to przy pierwszym miscaście, czy tego chcesz, czy nie. Na pewno LS ponownie poprze tę interpretację.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

Dulltren napewno ma racje jak się tego używa, wystarczy się wczytać i zrozumieć ukryty sens zdania :D

Co to tego czy trzeba używać odrazu na pierwszym miscaście to się nie zgodzę, to jest USE a ty decydujesz kiedy USUJESZ itemka. Czyż nie? :D

"Na pewno LS ponownie poprze tę interpretację."
LS = ??

Mamy też takie coś:
Q. There are several items that can affect miscasts, such as
Cupped Hands of the Old Ones, Soul of Stone and Infernal Puppet.
If more than one (or multiples of the same item) are present, in what
order should the effects be applied? (p102)
A. The player whose turn is taking place chooses.

Wg. mojej interpretacji można "ustawić sobie" fajnego miscasta, potem łapki na 2+ i mowisz TY masz miscasta :D
A. The player whose turn is taking place chooses. = Gracz którego jest tura ustawia kolejność (dobrze tłumacze?)

Przy okazji Soul of Stone TRZEBA użyć czy tylko opcjonalnie?

Szkoda, że łapek nie można użyć dopiero po tabelce, bo jak dla mnie szkoda ich marnować na odbijania Hita S10 ...

Co jak ja odbije i slann w ktorego odbiłem też ma łapki? On może odbić 2 raz?

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Lizak pisze:"Na pewno LS ponownie poprze tę interpretację."
LS = ??
Lista Sędziowska. Taki organ, który zawsze wie lepiej :wink:
Lizak pisze:Co to tego czy trzeba używać odrazu na pierwszym miscaście to się nie zgodzę, to jest USE a ty decydujesz kiedy USUJESZ itemka. Czyż nie? :D
Nie. Zresztą graj jak chcesz, na turnieju sędzia i tak Ci powie, jak ma być.
Lizak pisze:Mamy też takie coś:
Q. There are several items that can affect miscasts, such as
Cupped Hands of the Old Ones, Soul of Stone and Infernal Puppet.
If more than one (or multiples of the same item) are present, in what
order should the effects be applied? (p102)
A. The player whose turn is taking place chooses.

Wg. mojej interpretacji można "ustawić sobie" fajnego miscasta, potem łapki na 2+ i mowisz TY masz miscasta :D
A. The player whose turn is taking place chooses. = Gracz którego jest tura ustawia kolejność (dobrze tłumacze?)
Tak. Ale pomysł słaby, bo przeciwnik wiedząc, że masz CHotOO, zmieni miscasta na takiego, który mu nie zrobi krzywdy.
Lizak pisze:Przy okazji Soul of Stone TRZEBA użyć czy tylko opcjonalnie?
Podpowiem Ci : czytaj opis w armybooku. Możesz, ale nie musisz.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

Jasif pisze:
Lizak pisze:"Na pewno LS ponownie poprze tę interpretację."
LS = ??
Lista Sędziowska. Taki organ, który zawsze wie lepiej :wink:
Lizak pisze:Co to tego czy trzeba używać odrazu na pierwszym miscaście to się nie zgodzę, to jest USE a ty decydujesz kiedy USUJESZ itemka. Czyż nie? :D
Nie. Zresztą graj jak chcesz, na turnieju sędzia i tak Ci powie, jak ma być.
Lizak pisze:Mamy też takie coś:
Q. There are several items that can affect miscasts, such as
Cupped Hands of the Old Ones, Soul of Stone and Infernal Puppet.
If more than one (or multiples of the same item) are present, in what
order should the effects be applied? (p102)
A. The player whose turn is taking place chooses.

Wg. mojej interpretacji można "ustawić sobie" fajnego miscasta, potem łapki na 2+ i mowisz TY masz miscasta :D
A. The player whose turn is taking place chooses. = Gracz którego jest tura ustawia kolejność (dobrze tłumacze?)
Tak. Ale pomysł słaby, bo przeciwnik wiedząc, że masz CHotOO, zmieni miscasta na takiego, który mu nie zrobi krzywdy.
Lizak pisze:Przy okazji Soul of Stone TRZEBA użyć czy tylko opcjonalnie?
Podpowiem Ci : czytaj opis w armybooku. Możesz, ale nie musisz.
Chciałbym już wiedzieć teraz aby nie spaczać gry i grać w warhammera a nie w nie wiadomo co ...
Ale mogę ja zmienić miscasta przykładowo ze pomocą wspomnianego Soul of stone i wtedy ja przerzucam tabelkę i przeciwnik nie ma nic do gadania.
(-tabelka
-jak się nie podoba Soul of stone
-ew jak sie anowu nie podoba inny przedmiot pozwalający przerzucić tabelkę
-łapki na 2+ i mowie ty masz ...
- i nawet teraz mogę wybrać maga na którego rzucenie tego miscasta bardziej zaboli :))

Przeczytałbym, ale jestem w Selby (Anglia), a mój book leży w Łodzi :D

Awatar użytkownika
Dulltran
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Dulltran »

Z pewnością nie powinno się móc używać jednocześnie slannem soul of stone i earthing roda, na mocy zasady że nie można rerollować kostek, które już były rerollowane (General Principles z rulebooka):
"In some situations, the rules allow you to pick up and re-roll dice. This is exactly what it sounds like - pick up the dice you wish to re-roll, and roll it again. The second score counts, even it means a worse result than the first, and no single dice can be re-rolled more than once, regardless of the source of the re-roll. If you re-roll a single 2D6 or 3D6 roll, you must re-roll all of the dice and not just some of them, unless the rule granting the re-roll specifies otherwise."
Obrazek

ODPOWIEDZ