Nowy armybook?!

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Nowy armybook?!

Post autor: Xier »

Przecież z atrybuta trzeba losować czary więc na 100% masz tylko sygnaturkę. Mamy silną anty magie i możliwość dużej ilości boundów co jest fajne :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Myth pisze:Jakie jest brzmieni atrybutu high? Mogę zamienić czar za każdy, który próbowałem rzucić, czy każdy, który wszedł? Bo jeśli to pierwsze, to w drugiej turze gry masz prawie pełny lore life. Jeśli to drugie, to koło 3 tury.
Chciałbym zobaczyć jak w trzeciej turze masz prawie pełny Lore of Life. Po pierwsze zamieniać możesz tylko czary, które Ci wyszły. Po drugie jesteś mocno ograniczony ilością PD (średnio 8-9). Po trzecie przeciwnik coś zdispeluje. Po czwarte zmiany dokonuje się po zakończeniu fazy magii, więc czar, który uzyskałeś masz dostępny dopiero w następnej turze.

Czyli mówiąc krótko: żeby mieć w 4tej turze pełny Lore of Life nie robisz nic innego tylko przez 3 tury nawalasz wszystkie czary po kolei tylko po to, by je wymienić (rzucasz powiedzmy 4 czary, dispelują Ci 2), nie rzucając nic ze skinków w tym czasie. A i to zakładając, że masz 8-9 kości co turę.


I żeby nie było, atrybut uważam za bardzo fajny, tylko nie do wymiany całego Lore. Ale wzięcie np kuźni na WoCh? Albo chociażby dodatkowej zerówki z Beasta? Ktoś ma zbunkrowanych herosów? No to zerówkę z Deatha można wziąć. Bardzo uniwersalny się robi ten High Magic wtedy, ale jest to plusem, gdy chcemy wziąć czar-dwa (szczególnie jeśli chodzi o zerówki, bo to pewniaki), resztę zostawiając High Magicową.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

czar który zamieniamy musi nam wyjść ale my ko nie rzucamy tylko losujemy po zakończeniu tury nowy?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Przecież z atrybuta trzeba losować czary więc na 100% masz tylko sygnaturkę. Mamy silną anty magie i możliwość dużej ilości boundów co jest fajne
Dlatego ja pisałem w takim kontekście, jak cytat niżej z tym, że w skrócie myślowym:
I żeby nie było, atrybut uważam za bardzo fajny, tylko nie do wymiany całego Lore. Ale wzięcie np kuźni na WoCh? Albo chociażby dodatkowej zerówki z Beasta? Ktoś ma zbunkrowanych herosów? No to zerówkę z Deatha można wziąć. Bardzo uniwersalny się robi ten High Magic wtedy, ale jest to plusem, gdy chcemy wziąć czar-dwa (szczególnie jeśli chodzi o zerówki, bo to pewniaki), resztę zostawiając High Magicową.
Co więcej, masz demony lub undead przeciwko sobie? zamieniasz pocisk z HM na zerówkę z lighta. Masz slana w tg? zamieniasz jakiś czas np drain magic na zerówke z life (raz, że leczenie z atrybutu to i regenka). 8 czarów do wymiany !
No super sprawa po prostu ;-)

czar który zamieniamy musi nam wyjść ale my ko nie rzucamy tylko losujemy po zakończeniu tury nowy?
Normalnie rzucasz czar, rozpatrujesz go, a na koniec tej fazy magii zapominasz go i od razu losujesz nowy wg zasad losowania czarów.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Ciekawe może być połączenie : 2 dodatkowe kości do channela oraz channeling staff + channele z Priestow

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Crane pisze:Ciekawe może być połączenie : 2 dodatkowe kości do channela oraz channeling staff + channele z Priestow
Rewelacja szczególnie, że max 2 PD na turę na Euro wejdzie i pewnie AR.COM coś da za 1PD bazowo, więc nie napalałbym się na to, chyba, że na PKS, albo OPEN

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Po co ktoś miałby to przycinać. Teraz masz za 45 pkt 3 channele na 5+ i zajęty arcane na slanie. Niedawno za 50 była darmowa kostka do czaru. ;)

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Jak wymieniam spella to który atrybut zostaje?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ten na który wymieniłeś
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Nie widzę obecnie lepszego arcane dla slanna- scrolla moze nosić priest
I co wy z tym Euro?
Zresztą więcej jak 2 kostek z tego bym się nie spodziewał jeśli założyć że channelujemy jeszcze z priestow.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

The WariaX pisze:Normalnie rzucasz czar, rozpatrujesz go, a na koniec tej fazy magii zapominasz go i od razu losujesz nowy wg zasad losowania czarów.
no to super, mogę wybrać sygnaturkę i mam jeszcze atrybut czaru
można się dostosować do wszystkiego
jedyna wada że w Wysokiej Magii nie za bardzo jest co oddać ;)


przestańcie z tym EURO nie trzeba na nim grać!
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

JungleJack pisze:Po co ktoś miałby to przycinać. Teraz masz za 45 pkt 3 channele na 5+ i zajęty arcane na slanie. Niedawno za 50 była darmowa kostka do czaru. ;)
Nie mówię, że to akurat przytną, ale jakąś inną pozycję dadzą za 1PD, np loremastera na żabie i już się kombo nie opłaca dla jednej kości. Nie mówiąc o tym, że mając Cube i dispela to już będzie na bank 2DD, więc w fazie przeciwnika nic nie wygenerujesz.
Morog pisze: ....
przestańcie z tym EURO nie trzeba na nim grać!
Oj tam i tak się skończy na tym, że mastery na EURO więc nie ma co się wzbraniać :)

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

A mi właśnie brakuje jakiegoś stabilnego plusa do pd, te chanelle wiadomo raz można 5 na raz a raz żadnego. Wolałbym coś pewniejszego.

Trochę szkoda że sensowna żabka będzie podchodzić w okolice 400 punktów bo nie zmieści się z kowbojem oldbloodem. IMO BSB+lore master będzie musowe a to już chyba 360 punktów a przydałby się jeszcze chanelle dorzucić żeby mieć jakieś dodatkowe kostki.

Za to high magic jest zajebiste - zwłaszcza popychaczka i ten pocisk 4d6 z S4, chanellując przez skinka nawalam tym po maszynach - zazwyczaj 3 szóstki wpadną.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

nie 4d6 14 hitów niecałe 2,5 szóstki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Powiem szczerze, ze obojetnie czy caly lore czy czy same sygnatury - i tak jest zajebiscie.
Wydaje mi sie ze channeling staff z 3 koscmi bedzie robil swoje.
Mi sie podoba przechowywaczka kostek + chanellowanje + caly lore.

Z ciekawostek ktore niektorzy mogli nie zauwazyc - swarmy zjechaly z puntkami na 35 za model - bardzo malo. Ich nowa zasad specjalna w polaczeniu z predatory figters i saurusami - brzmi miodnie.

Mam wizje 2x bazyle z 3 oddzialami po 2 swarmy i zaczynamy produkcje, aby ok 4 tury leciec i robic zamieszanie, a to tylko 500 pktow...

Chamelony podrozaly, ale za to moga herosi do nich dolaczac - jak dla mnie plus. Dodatkowy oddzial dla priesta czy slanna.

Troglodonek niestety tylko raz na gre robi Pf na 5+ :(

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Ziemko pisze:Mam wizje 2x bazyle z 3 oddzialami po 2 swarmy i zaczynamy produkcje, aby ok 4 tury leciec i robic zamieszanie, a to tylko 500 pktow...
Ark of Sotek na 4+ dodaje bazę do każdego oddziału swarmów w 6" czy trzeba wybrać jeden oddział swarmów i tylko do niego dodaje bazę w danej turze?

Jeśli to pierwsze to całkiem syta opcja...

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

rimbo pisze:
Ziemko pisze:Mam wizje 2x bazyle z 3 oddzialami po 2 swarmy i zaczynamy produkcje, aby ok 4 tury leciec i robic zamieszanie, a to tylko 500 pktow...
Ark of Sotek na 4+ dodaje bazę do każdego oddziału swarmów w 6" czy trzeba wybrać jeden oddział swarmów i tylko do niego dodaje bazę w danej turze?

Jeśli to pierwsze to całkiem syta opcja...
Lipa trochę bo wybiera się 1 unit ...
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Xier pisze:Lipa trochę bo wybiera się 1 unit ...
#-o
Już myślałem, że grę będziemy kończyć z hordą swarmów na stole.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tego nie zauwazylem, ale i tak kiedys sprobuje tak zagrac :).

Robie rozpiski - malo pktow ma wzystko :/

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

kupiłem co nie co nowego stafu i powiem ze kroq-gar jest zajebiście duży. W końcu bohater co pił dużo mleka jak był mały i chodził na siłkę :wink:

ODPOWIEDZ