Nowy armybook?!

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Re: Nowy armybook?!

Post autor: Kanadian »

A ta kara jest, nieuważnie posta przeczytałem.

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Pytanka:

1 Ripki są fastem?

2 Co się dzieje jak basti rzuci miscasta?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

1. Tak
2. Nic, to znaczy czar wchodzi na IFce ale nic się nie dzieje

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Zastanawiam sie nad wystawieniem razordonów ale dręczy mnie jedna rzecz.Czy po rzucie artyleryjką,trzeba jeszcze to trafic i dopiero potem przebic czy to juz są trafienia jak u salamandry??Bo w AB jest napisane ze strzela jak kartacz a w głownym booku ze kartaczem trzeba jeszcze trafic,albo ja nie potrafie czytac(nie wykluczone ;d )

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

jak kartacz trafić i zranić
salamandry jak rozumiem nie mają teraz żadnego przebijania zbroi?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Maja -1 z racji s4.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Ziemko pisze:Maja -1 z racji s4.
ha ha ha
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Teraz po prostu Salamandry lepiej niszczą hordy Piechoty, ale słabiej im idzie z Kawalerią. W poprzednim Army Booku były uniwersalne, a teraz mają wyspecjalizowane zadanie :lol2:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

moim zdaniem przestaną pojawiać się na stołach do gry
jest wiele lepszych opcji
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Sam nie wiem. Zauważyłem, że Lizardmeni mają niesamowicie dużo opcji na Monstery i Monstrousy, więc może Salamandry przeciwko Piechocie byłyby użyteczne :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Aha to swietne są razordony...nic tylko wystawiac...

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

A pod jakim względem są świetne, bo jakoś ich nie widzę przy 1 Artyleryjce, gdzie do tego trzeba jeszcze trafić na 4+ lub 5+, co przy wyturlaniu 10tki daje 3-5 trafień, 2-3 zranień i następnie Save' ? :P

P.S.: Wiem, wiem, ironia ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Azurix pisze:Sam nie wiem. Zauważyłem, że Lizardmeni mają niesamowicie dużo opcji na Monstery i Monstrousy, więc może Salamandry przeciwko Piechocie byłyby użyteczne :wink:
przeciwko skawenom, bestią, wampirom tak, co Zrobią ogrom czy elfom? kiedyś były dużo lepsze
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie można mieć wszystkiego :P

Ogry to Monstrousy i na to Salamandry nie są dobre, ale Elfy mają słabego Save'a, poza White Lionami, których tylko (albo aż, jeśli patrzeć od strony gracza HE, którym jestem) o 8,(3) punktów procentowych słabiej zabijają ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

W nowym booku nie ma lepszych opcji, no może poza brzydkimi riperkami.
Zostają nam stare opcje, skinki, kroksy, Veterani, i terki ... Salki wrócą do łask, nadal są potrzebne w armii.
Może ewentualnie jakiś swarm raz na jakiś czas, sporadycznie małe grupki kameleonów (nigdy nie lubiłem dużych oddziałów).

Przypomina mi się 6ed. Tylko że bardziej okrojona.

Jakoś mega rozczarowany jestem tym bookiem, a miałem takie mega nadzieje :?.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Morog pisze:
Azurix pisze:Sam nie wiem. Zauważyłem, że Lizardmeni mają niesamowicie dużo opcji na Monstery i Monstrousy, więc może Salamandry przeciwko Piechocie byłyby użyteczne :wink:
przeciwko skawenom, bestią, wampirom tak, co Zrobią ogrom czy elfom? kiedyś były dużo lepsze
Przeciwko elfom?
S4 mieli az milo na ich t3.

Przeciwko ogrom? Mozesz spytac Macka Paraszczaka czy Szeregowca Ryana jak spadali ironi gdy salki mialy jeszcze 3 sily , z s4 bedzie latwiej.

Teraz bedzie zdecydowanie ciezej z kawaleria po prostu.
Mnie brak -3 i casulty - panika tak nie smuci jak brak strzalu po marszu.

Z drugiej strony eteryczna popychaczka na salki brzmi kosmicznie :)

Jak sie teraz zastanawialem to bede najprawdoobniej wystawiac 2 oddzialy, 2x1 i 1x1 , zeby nie trzymac tylu punktow w jednym miejscu, poza tym pojedyncze salka jako odginaczka zawsze moze sie przydac.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Czy mozecie odpisywac na posty i czytac je, a nie ostatnie 3.
Olos ogolnie to lipaz tymi Rozordonami. Musisz rzucic na ilosc trafien a potem wszystko trafic. Brak kary za ruch to mały plus bo masz jeszcze sporo innych. Najgorszym ciosem to że maja kare za strzelanie do szarzujacego oddziału, czyli kare za to do czego niby zostały stworzone.
Salamandry na piechote wcale nie były jakies super, jesli nie miałes shadowa. Teraz kawalerii raczej nic nie zrobia, ale zdecydowanie lepiej bedzie sie ranic piechote nawet bez czaru. Ziemko ma racje genijalnie popychaczka sie nadaje do nich.
Z innej beczki w tym momencie praktycznie mamy dwie opcje magii, zagrałem dwie bitwy na wyższej i dwie na sygnaturkach. Rozpiski trzeba pod nie dobrze przemysleć, ale jakos bardziej sygnaturki do mnie trafiaja, byc moze znam je lepiej. Ale daje odpowiedzi na kazda sytuacje a nawet jak jestes daleko mozesz skrzywdzic przeciwnika. Ofensywne czary na High magic niestety wymagaja duzej ilosci kosci, co boli nie mowiac i Ifkach.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, o 07:58 przez kowaljl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Salki nie byly dobre na piechote? Ja nie moge... TO chyba rzucac nie potrafiles i ich ustawic odpowiednio.


Odnosnie nowej edycji, 3 nowe oddzialy:

- bazyl, niby tani, ale ma zalosne statystyki, wyglada na twardszego od stedzia, a ma t5, wyglada na t7. Za te punkty powinien miec dodatkowy atak i jeden sily wiecej, to bym go wystawial, ten atak z s10 jakies d3 rany czy cos? Teraz to do walki nie ma co go pchac, bo nic nie zrobi, a obie wersje jego mozliwosci zlozenia sa slabe.

- troglodon - na to jakie ma staty i umiejetnosci to jest za drogi. Wolalbym zeby raz na ture dawal jednemu naszemu oddzialowi PF na 5+ niz wszystkim na 12 cali raz na gre. Jego strzelanie przy bsie 3 tez bez reweli, jako ze to kwas to powinien miec AP, to na jugery czy demisie byloby spoko. Tak samo tylko 3 ataki, wiec sie w dupe mozna ugryzc. Tez model nie wiadomo czy do walki czy do czego.

- ripery - tutaj nie ma na co narzekac, praktyka pokaze jak sie sprawdza, ale jak dla mnie mega giete. Kazda kawaleria jesli ma zabe na nich powinna sie obawiac. Z sygnatura z beasta to juz w ogole sieczke robia. Na razie bede testowal jeden oddzial, ale w planach mam drugi.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Wrzucenie na razordony hand of glory zdecydowanie im pomoże. Zresztą w ogóle twierdzę, że w booku nie ma jednostki, która by była na papierze nie wiadomo jaka, tak jak np. skull crushers WoChu. Będzie się liczyła liczba comb na stole. Plus to czy przeciwnik wpuści w bunkier z generałem/magami rippery.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Mnie brak -3 i casulty - panika tak nie smuci jak brak strzalu po marszu.
Ech, nie ma to jak uprawiać dezinformację (tuszę, że z powodowaną brakiem info ;-) ). Proponuję DOKŁADNIE przeczytać rozdział w RB dotyczący strzelania z miotacza ognia. Jest tam napisane, że 1 wound = panika. Nawet już ktoś tutaj na forum to zauważył.
Wnioskuję więc, że skoro salki strzelają jak miotacz z pewnymi wyjątkami (które nie negują panikowania) to wciąż wywołują paniki.

Teraz ten oddział jest po prostu b.dobry, a nie przegięty. :wink:

ODPOWIEDZ