Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Post autor: Ziemko »

Cholera zasnac nie moge ( tak to jest jak dzien w dzien o 3 sie czlowiek kladzie to o 12 zasnac juz nie moze ) i wykminilem , ze przydalby sie temat zawierajacy problematyczne sprawy , ciekawostki odnosnie zasad naszej armii , oto kilka na ktore wpadlem :



1. Salki po zjedzeniu skinkow testuja panike w 7 edycji ( jesli zjedza 25% modeli albo wiecej)


2. Salamandry zaszarzowane dostawiaja tak jak w 6 edycji maksymalna licbe modeli ( zasada monsters and handlers ma mniejszy priorytet niz zasad skimish)

3. Skink Priest moze przelozyc za pomoca Diadem Of Power 2 kostki do Dispela , ale juz tylko 1 do casta ( chyba , ze to shaman z lustrii i ma mark of tepok)

4. Javeliny wystrzeliwane z terradonow maja sile 4 ( terki maja sile 4 , a javelin ma strenght as user)

5. Ilosc cali jaka wypadla na Huanchi Blessed Tome moze byc przerzucana za pomoca Mark Of Old Ones pod warunkiem , ze Huanchi Blessed Tome nosi BSB

6. Salki maja strzelajac maja flaming ataki

7. Kawaleria uzywajaca Huanchi Blessed Tome w lesie czy innym trudnym terenie ma swoj dpdatkowy ruch d6 dzielony przez 2



To na razie tyle , jesli wpadniecie na jakis pomysl co by jeszcze dopisac to piszcie w tym temacie , a bede aktualizowal pierwszy post.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2007, o 18:20 przez Ziemko, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Ziemko bardzo dobrze że poruszyłeś ten temat :)

IMHO;

1.Po to chyba sie urodziły żeby zostać zjedzonymi :) wiec nie powinny testowac...
2.blee... to zawsze jest najgorsze a zarazem najtrudniejsze pytanie.
3.co?? ...a niby dlaczego tylko jedna do casta? Wtajemnicz mnie ziemko w ta rozkmine bo nie kapuje :) .
4.proste ze 4 w koncu z lotu wala czyli fizyka sie kłania; dodatkowa sila do wyrzutu :wink:
5.bsb powinien moc :)

Awatar użytkownika
Durg
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Lusria

Post autor: Durg »

Ja mam pytanko. Zauwarzyłem taką zasade przy Carnosaurze ze jeżeli tak kogoś zje to żuca K3 ile żucia mu przybędzie. Czy on ma zjadać skinki czy coś innego? I coś jeszcze chciałem ale nie pamiętam. Hmmm....

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Ta opcja jest jak zje jeźdzca.
On tak może kosztem swojego szefa uzdrowić się ;) ;);)

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

A wie ktoś jak to jest w końcu z tym Stegadonem w Saurusach?
Ad2. Głupota z tymi salkami nienawidzę tego.
Ad. 3 Też nie wiem dlaczego :P .

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Carnosaur ma coś takiego że kiedy atakuje Large targety, z każdego zadanego wounda (po armour save itd) robi D3 rany.
Co do stega w saurusach- mi wczoraj na turnieju sędzia pozwolił go tak używać więc raczej jest ok.

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

To dodam coś od siebie. Jeśli ktoś by nie wiedział to salki nie mają ognistych ataków (a szkoda).

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jaro nie gadaj glupot :) Salki maja flaming ataki - poczytaj sobie dire wolfa...

Czemu Raptor ? Wczytaj sie w tresc przedmitu jest napisane , ze mozesz przeniesc tyle kostek ILE POSIADACZ GENERUJE DO MAX 2.... Casta generuje 2 wiec 2 do dispela przekladasz , ale Dispela 1 generuje , wiec do casta dlatego mozesz tylko 1 przeniesc...

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

One mają zasadę spout flames, ale tam nigdzie nie ma, że to jest flaming (dire wolf?? nie czytałem, co to jest??). Jeśli rzeczywiście tak jest, to sorki wszystkich za wprowadzanie w błąd, ale mnie o tej zasadzie uświadomili na jednym z turniejów :D.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dire Wolf - zbior Q&A zebranych do wszystkich armii i roznych innych dotyczacych zasad rzeczy...

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

a kroxy w koncu moga deklarowac szarze przez nie zebrane skinki ??
gogol mowi ze tak ale co wy o tym sadzicie
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bylo w battle raporcie WD kiedys o tym... Lookam do WD , ok mam...

Korxigory moga szarzowac przez uciekajace skinki pod warunkiem , ze w tej turze te sie zbiora - jesli sie zbiora , kroxy szarzuja , jesli nie to kroxy nie moga wykonac tej szarzy ( tak czy siak najpierw i tak deklarujemy szarze kroxami)

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Ziemko... ale Dire Wolf nie jest wykładnią zasad... ja bym też optował za tym, że salamandry nie mają ognistego ataku...

a żeby zadeklarować szarżę trzeba widzieć- w podręczniku jest napisane:

"(...)Kroxigors may see and charge through Skink units(including Chameleon Skinks) that are not fleeing." p.28

więc jeśli skinki przez które kroxy miałyby szarżować całkowicie zasłaniają cel, to szarża na pewno nie może zostać zadeklarowana...

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

3. Skink Priest moze przelozyc za pomoca Diadem Of Power 2 kostki do Dispela , ale juz tylko 1 do casta ( chyba , ze to shaman z lustrii i ma mark of tepok)
sam napisales ze jedna do casta Ziemko :lol:
choc gdybym czytal uwazniej skapnol bym sie po tepoku ze chodzi o dispella a nie casta :wink:
Jaro pisze:One mają zasadę spout flames, ale tam nigdzie nie ma, że to jest flaming (dire wolf?? nie czytałem, co to jest??). Jeśli rzeczywiście tak jest, to sorki wszystkich za wprowadzanie w błąd, ale mnie o tej zasadzie uświadomili na jednym z turniejów :D.
Kidys byla o tym klutnia na jedrusiu przez pol godziny na pierwszym stole :evil:

spout flames to nie flames? flames to fire koniec kropka.
Nie po to do kur.. nędzy kosztuja 65pkt zeby nie miec ognistych atakow.
----
a patrzac na sprawe szarz kroxow przez uciekajace skinki to wydaje mi sie ze kroxy to powinno pierd..ic przez jakie skinki przebiegaja (przestraszone czy nie przeciez to skinki ktore zawsze uciekaja a kroxy nie sa az na tyle glupie zeby o tym nie widziec )

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Ehh... owszem flames to w języku polskim: płomienie... ale brakuje przy opisie Spout Flames adnotacji, że są to flaming attacks....

a patrząc na sprawę szarż kroxów przez skinki, to wydaje mi się, że pierwszeństwo ma podręcznik gdzie to jest dość jasno opisane...

w ogóle zastanawiam się dlaczego zasada Controlled Creatures ma mniejszy priorytet od zasady Skirmishers...

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

no tez sie zastanawiam ]:->
czy to polhammer czy warhammer ale mam nadzieje ze to 2gie
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

SauruS PoweR pisze: spout flames to nie flames? flames to fire koniec kropka.
Nie po to do kur.. nędzy kosztuja 65pkt zeby nie miec ognistych atakow.
----
w opisie jest, ze venom a nie flames :P

a ziemko:

5 - nie moze przerzucic jesli jest w oddziale gdyz przerzut bedzie wplywal na oddzial a nie tlyko na bsb :)

7 - jak nie zbiora sie to uciekna z toru szarzy ;)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

Shino pisze:7 - jak nie zbiora sie to uciekna z toru szarzy ;)
nie wazne jesli i tak beda przyslaniac ta szarze to w tedy tylko wykonac nie mozna ]:->
i to mi sie bardzo podoba
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

SauruS PoweR pisze:
spout flames to nie flames? flames to fire koniec kropka.
Nie po to do kur.. nędzy kosztuja 65pkt zeby nie miec ognistych atakow.
Red fire of tzeentch i Blue fire of tzeentch TO FIRE
A jednak ognistych ataków nie ma ;)

P.S. Mimo tej niekonsekwencji, salki maja flaming attack według direwolfa

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

trikk pisze:
P.S. Mimo tej niekonsekwencji, salki maja flaming attack według direwolfa
A wg GW ?, nie przypominam sobie faq w którym cos pisało o tym ze salamandry mają flaming attack ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

ODPOWIEDZ