Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Post autor: Okoń »

Żaba Wlkp pisze:Czy można na żabie połączyć Ancient Knowledge i Wandering Path. Czy tak jak kombinuje da mi to mnóstwo czarów, a może coś przeoczyłem?
Można, ale ja tam nie widzę opłacalności wandering pathu.
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

czy segadon po marszu moze strzelac z dmuchawek?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Nie.

Tak więc giant blowpipes mają efektywny zasięg strzału słabszy niż zwykle plujki. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Salamandry czy kolczatki? :D

Oraz naprawdę lepiej stedziu z machina u boku carno (jak grac nim potem, co wybierac? pierwszy raz bede gral nim) czy z wielkim lukiem?
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

W obecnej wersji zasad spearbacki są bardziej optymalne od salek.

Przy alpha carnosaurze bardziej przyda się engine of the ancients.. chociaż jak się uprzesz, to do towarzystwa T-rexa możesz wziąć obydwa stegadony. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Okoń pisze:W obecnej wersji zasad spearbacki są bardziej optymalne od salek.

Przy alpha carnosaurze bardziej przyda się engine of the ancients.. chociaż jak się uprzesz, to do towarzystwa T-rexa możesz wziąć obydwa stegadony. :)
Mam tylko jednego tego ktorefo maluje
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Hej, Egg of the Quetzal daje specjalny atak Breath Weapon. Rozumiem, że skoro nie napisano tam Flaming Attack tylko Magical to nie ma efektu "podpalenia"?;) Wolę się upewnić:) Czy widzicie jego zastosowanie np. wrzucić go na Veterana na raptorze wraz z Armour of Fortune i great waepon?


Jaka siłę ma Breath Weapon Stygiosaura? Jego siłę?
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2017, o 08:19 przez Huss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Breath weapon z egga oczywiście nie ma zasady flaming attack. Dosyć dobrze sprawował mi się na skink captainie na terku, ale obecnie ciężko znaleźć mi dla niego miejsce jak zajmuje jednocześnie dwa najlepsze lizakowe sloty.

Breath weapon stygiosaura ma toxic attacks, czyli S3 i AP (6).
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dziękuję za odpowiedź. A widzisz opcje i sens jego zastosowania na ww. saurus veteranie w tym kształcie?
A z ciekawości czy mógłbyś podać złożenie takiego Captaina?;)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Tak, przy takiej rozpisce na 3 saurusowych kowbojach jaką pokazywałeś w swoim temacie jajko może być miłym dodatkiem.

Skink captain z magicznych przedmiotów miał dragonhelm i egga. Z commonów dostał pterodaktyla, light lance oraz shielda. Ewentualnie można zaszaleć i dać mu ognistą lancę zamiast zwykłej dzidy.

W duecie był jeszcze drugi latacz z enchanted shield, dragon gemem i łukiem-balistą, czyli ogółem dwóch cwaniaków z 2+ as i firebornem co latają i szkodzą przeciwnikowi. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dzięki wielkie za informację. Rozumiem że zrezygnowales z uwagi na spearback'i, hunterow i
Chameleonki.

Off topic: a jak widzisz te rozpe?;o

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Z tymi lataczami i tak mieściły się 4 oddziały plujek. :wink:

Rozpiska w porządku, ma potencjał. Wydaje mi się tylko, że zgubiłeś gdzieś 5 pts w oddziale 30 saurusów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Aha, ten atak z jajka jako specjalny jest extra zgodnie z inicjatywą? A nie w zamian standardowych?

To po ile miałeś jaszczurek w tych 4 oddziałach?;o Spearbacki miałeś 4? Czy to nie w obecnej mecie , skoro enchanted shield?

OT: 170 + 420 (20x21) + 30(spear) + 60(fcg) + 50 (BoSpeed)=730 chyba że cos źle liczę?:/ albo nie umiem liczyć;p

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

W twoim temacie widzę saurusy z flaming standard i totemem jaguar warriors. :wink:

W rozpisce z 2 lataczami nie miałem w ogóle spearbacków. Latacz z łukiem był za 265 pts, latacz z jajkiem za 270 pts (miał light lance) i do tego 800 pts w plujkach (2x10 hunterów z vanguardem i 2x8 kameleonów). Enchanted shield to po prostu stara nazwa hardened shield.

Tak, breath weapon w cc używasz w swojej inicjatywie. Zwykłe ataki naturalnie też wypłacasz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dzięki za ekspresową odpowiedź :)
Faktycznie przepraszam- zaktualizowalem w ostatnim poście do aktualnej wersji (chyba) - byłbym Ci wdzięczny Okoń za spojrzenie i uwagi (za resztek pkt wrzuciłem championow na caimany, dodatkowy atak i w razie jakiegoś boha chellenge;) i kończę off top.

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Hej co tam myślicie o rozpiskach z etc? Jakieś was zaintrygowaly, zainteresowały? :)
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Mnie zaintrygowała rozpiska pana Ugly Death (zrobił najwięcej punktów na ostatnim ETC) - TG+Divination.

Reszta raczej typowo - kowboje, taurozaury/trolodony, msu z skinkami i razorami, cory bieda jak zwykle. Mimo to i tak są różnorodne. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

A mógłbyś tutaj wrzucić Danca tę koncepcję/rozpiske Pana Ugly?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Cuatl Lord, General, BSB, Crown of Autocracy, Ancient Plaque, Wizard Master, 4 Spells, Wellspring of Power, Ancient Knowledge, Divination – 960
Skink Priest, Wizard Apprentice, 1 Spell, Shamanism – 130
Skink Priest, Dispel Scroll, Wizard Apprentice, 1 Spell, Druidism – 230
Veteran Firstborn, Raptor, Great Weapon, Armour of Destiny – 400
2 x 30x Skink Braves, 3x Caimans, M – 2 x 540
30x Temple Guards, M S C – 855
Taurosaur, Engine of the Ancients – 530
1x Spearback Weapon Beast – 120
11x Skink Hunters, Blowpipes – 194
Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Nie wiem kiedy on miałby zrobić najwięcej punktów - na ostatnim ETC zrobił trzeci wynik, ale grając w teamie bułgarii - na pewno jest to dobry wynik, ale trzeba patrzeć przez ten pryzmat... Od tej rozpiski dużo bardziej wolę rozpę włoską, wygląda na sporo lepszą.

ODPOWIEDZ