Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Post autor: Koorn »

@Okoń
A to zwracam honor, ale po prostu zasugerowałem się tylko podręcznikiem :P

Klawisz
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Klawisz »

Takie pytanie początkującego:
Może ktoś mi powiedzieć jaki jest koszt rzucenia Beam Of Chotec z Bastiladona i jak to się w ogóle odpala ?

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Rzuca się jak bound spell. Polecam lekturę army booka :wink:
Power level 3
Rzucasz k6. W zależności od wyniku, działanie jest różne:
1- k3 s3
2-3- k6 s4
4-5- 2k6 s5
6- 2k6 s6, -1 do ws i bs dla celu do następnej twojej tury.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Klawisz
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Klawisz »

Ok Byqu, dziękuje. Zdradzę się niewiedzą totalną ale ufam w ludzką wyrozumiałość i chęć wytłumaczenia problemu. Army booka przeczytałem, nie przebrnąłem przez główny podręcznik więc doprecyzuje:
1. czy rzuca się ten czar używając kości magii, jeśli tak to ile trzeba uzyskać punktów czy po prostu rzucam k6 i patrzę na tabelkę
2. czy ktoś może ten czar dispelować

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

1. Tak, rzucasz z normalnych power diców, musisz rzucić co najmniej power lvl przedmiotu ale nie dodajesz nigdy lvlu maga
2. Może rozpraszać

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Hej po dłuższej przerwie wracam do battla i mam 5 pytań :)
1. Czy Chief na ripku również ma zasadę toad rage (tzn nakłada marker albo przynajmniej czerpie z tego bonusy?) bo w char mounta tego nie ma, może było coś w faqu?
2. Skavenpelt Banner - unit który przegra combat traci frenzy więc moc banneru się wyczerpuje czy odnawia nam stracone frenzy?
3.Tetto'Eko - mogę przerzucić kostkę aby kometa nie spadła?
4. Tiktaq"To - może w końcu dołączyć do oddziału terrek?
5. Oxyotl - master predator zawsze jeśli się nie ruszał rani na hit 5+ nawet jeśli trafiałby na 6-7 etc? Nie jest napisane że to zasada jak poison.

Z góry dzięki i sorry za głupie i oczywiste pytania :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

1. Nie. Nie było żadnego faqa.
2. Traci frenzy normalnie. Musi być napisane dodatkowo, jeśliby mieli tą zasadę odzyskać, bądź nie tracić w ogole.
3. Tak, jak najbardziej. Napisane jest, że możesz przerzucić kostkę, by sprawdzić, czy kometa spadła, nie jest napisane jakie rezultaty przerzucasz.
4. Nie. Najwyraźniej tworcy bookównie znają wlasnych zasad :roll:
5. Moim zdaniem, póki trafiasz na 5+, lub lepiej, ranisz automatycznie. Jeśli tylko szóstka zapewnia Ci trafienie, to tylko 6 automatycznie rani. Nie mam pojęcia co z trafianiem na 7+ lub gorzej. Pewnie tracisz automatyczne ranienie.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

4. To było już przerabiane, działa jeśli zrobisz oddział skink chief na terkach :)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Jak to jest z Kohorta jesli mamy horde 10 skinków i 2 szeregi kroxow mozna atakowac z 2 szeregami kroxow.
Przeciwnik nie może targetować kroxow dobrze myślę ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Przeciwnik w obecnej edycji kodexu lizardmenskiego zawsze moze targetowac kroxy.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kohorta skinków z kroxami dostała nerfa w 8 ed. armybooku i obecnie zarówno można targetować kroxigory, jak i też skinki są podatne na stompy.

Jeżeli chodzi o supportingi kroxigorami w skinkach, to myślę, że tylko jeden szereg kroxigorów będzie bił zza skinków na tej samej zasadzie na podstawie której liczymy szeregi w tej formacji (czyli szereg skinków + szereg kroxigorów = 3 szeregi).

Poza tym rozumiem, że to teoretyczne pytanie - jeżeli chciałbyś złożyć taki olbrzymi oddział, to na przykładowe 8 kroxigorów potrzebujesz 64 skinków. Z FCG kosztuje to 750 pkt, zajmuje bardzo dużo miejsca i jest słabe. Ponadto kroxy z tylnich szeregów naturalnie nie mają stompów ani nie korzystają z predatory fighters. :wink:

Chociaż faktem jest, że taki oddział prezentowałby się bajecznie. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

W sumie nie tak teoretyczne, bo zakochałem się w wielkich bitwach i na pewno zawita taka formacja u mnie gdy uzbieram jeszcze 3 koksy ;) i będzie większa bitwa. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Czy mogę wygenerować na nowo czar który zapomniałem poprzez 12 z miscasta ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kopyt pisze:Czy mogę wygenerować na nowo czar który zapomniałem poprzez 12 z miscasta ??
Chodzi Ci zapewne o atrybut z high magic. Nie widzę przeciwwskazań, więc moim zdaniem możesz. Podobnie jak ktoś użyje zjadaczki czarów, to takie zaklęcie też jest do "odzyskania" z contemplation.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Dobra mam parę pytań. Jako że szykuje się duża bitwa z kumplem.na 8k.
1. Czy zasada Eog na ancient stedziu się kumuluje.
2. Slan z lm hm oddaje popychaczke innemu slanowi. Czy może wygenerować ten czar który przekazał abym posiadał np 2 popychaczki, jedna na slanie który się zamienił a 2 na lormasterku.
3. Czy opłaca się brać dmuchawy na ancient. Model widoku ja w delegacji i jeszcze nie otwarty.
4. Na Carniego wsadzić speca czy Kałboj?? Trochę liny ten kro
5. Przeciwnik będzie miał 2 armaty i gramy magię 4k6. Przy 2 stedziach bulbie troglo i carnim coś dojdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Ad 1 Zmniejszanie casting values nie kumuluje się. AB, s. 45: "If you have one or more Engines of the Gods(...) the casting values from the selected lore are reduced by 1".

Ad 2 Nie może wygenerować zaklęcia które już zna Twój inny mag i nie jest ono sygnaturką.

Ad 3 Giant blowpipes to podstawowe uzbrojenie ancient stegadona. Duże dmuchawy są słabe, ale mają jedną zasadniczą zaletę nad maszynerią bogów - nie kosztują dodatkowych punktów.

Ad 4 Kroq-gar ma lepszego mounta (wprawdzie brakuje mu bloodroara, ale posiada za to bazowo 1 atak więcej, nie wpada we frenzy i ma 5++ dopóki żyje jeździec), ale niestety sam imienny lord jest sporo słabszy niż oldblood, którego możesz złożyć. Poza tym kosztuje zdecydowanie za dużo punktów.

Ad 5 Brak pytania. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Tylko duze dmuchawki z hand of glory moga juz cos zapluc;)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Ok. Na euro jest ze lormasterku może znać ten sam czar co inny mag nie wiedziałem jak jest normalnie.
Za dmuchawy mam 2 czy 4 xk6
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Na 1 ancient stegadonie masz 2 giant blowpipy. Każda dmuchawa ma Multiple Shots (2D6), więc w sumie będziesz miał 4d6 hitów z plujek i do tego jeszcze 3 rzuty oszczepami z pozostałych wolnych skinków w howdahu.

Problem z dużymi dmuchawami jest taki, że aby zachowały poisona na multiplu, to musisz albo nie poruszać się w ogóle, albo zwykłym ruchem wejść na krótki zasięg strzału. Ewentualnie można rzucić hand of glory, chociaż porównywalnym celem do zwiększenia bs-a pod względem efektywności jest oddział 10 skinków z blowpipe'ami. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Kopyt pisze:
5. Przeciwnik będzie miał 2 armaty i gramy magię 4k6. Przy 2 stedziach bulbie troglo i carnim coś dojdzie.
Nie, Kopyt w 1 turę wystrzela Ci wszystko :mrgreen:
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

ODPOWIEDZ