Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Re: Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Post autor: lwieserce85 »

1.Czy trzymajac weterana na c.o w kohorcie skinkow kohorta moze strzelac w reakcji na szarze?
2.czy rzut na 5 plus na przejscie zranienia z salamandry na poganiacza dziala w walce wrecz i w odpowiedzi na magiczne pociski?
3.jakie jest naj lepszezlozenie old bloda obecnie? Ja daje helm stegadona i prezerwatywe....ktos ma lepszy pomysl?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

1.Tak
2.Tak
3. Dębęk coś wspominał o dwóch: prezerwatywa, glittering scales, dwurak oraz dawnstone, destiny, OTS i dwurak.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Adnotacja do 1.dzis uslyszalem ze skoro oddzial jest głupi ( z powodu c.o) to posiada jedynie reakcje walki .ciesze sie ze tak nie jest gdyz wtedy bez sensu bylo by wystawianie duzych kohort z weteranem doklejonym.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Zle zadałes pytanie.

Powinienes zadać pytanie: Jakie reakcje na szarzę moze wykonać oddział z stupidlity?

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Ad.1 "If majority of models in unit has ITP rule, it cannot choose flee charge reaction."
Ad. 2 "Once a monster suffers an unsaved wound, roll a D6....." nie ma tam zapisu w której fazie ten wound ma być zadany.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Czy PF działa tylko w 1 ranku czy też z supportów?

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Z pierwszej. Zasada supportingu mówi o max 1 ataku u piechoty z dalszych szeregów.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

2 szybkie noobowe pytania.
Saurusy z HW czy spear ?
o co chodzi z tym calym odginaniem skinkami, pozorowana ucieczka itp. ?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kolas111 pisze:2 szybkie noobowe pytania.
Saurusy z HW czy spear ?
o co chodzi z tym calym odginaniem skinkami, pozorowana ucieczka itp. ?
Imo hw+shield lepsze niż speary. Masz wtedy stały parry save, a dodatkowe ataki ze spearów działają tylko jak jesteś szarżowany.

Odginanie to spowalnianie wrogiego dużego oddziału poprzez podstawianie mu pod front pod odpowiednim kątem małej i taniej jednostki.

Pozorowaną ucieczkę u lizaków mają Terradon Ridersi i Skink Chiefy na Terradonach. Polega ona na daniu w reakcji na szarżę ucieczki, aby przeciwnik spalił szarżę, a następnie jak uda Ci się zebrać, to możesz normalnie wykonać ruch (nawet marsz) i strzelić takim oddziałem.
Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Super okoń wielkie dzieki

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

Sytuacja z mojej dzisiejszej bitwy
Czy jak chce strzelić Salamandrą w oddział przeciwnika, który widzę i nie jest związany w combacie, ale teoretycznie przy zbyt niskim rzucie na kostkę artyleryjską mogę zachaczyć o combat który toczy się w miejscu pomiędzy Salką a jej celem, to czy muszę ustalić taki tor lotu żeby nie miał możliwości dotknąć jednostki walczącej ?? I co w przypadku jeżeli nie mogę takiego alternatywnego toru lotu zionięcia ustalić, nie mogę go zadeklarować?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Koorn pisze:Sytuacja z mojej dzisiejszej bitwy
Czy jak chce strzelić Salamandrą w oddział przeciwnika, który widzę i nie jest związany w combacie, ale teoretycznie przy zbyt niskim rzucie na kostkę artyleryjską mogę zachaczyć o combat który toczy się w miejscu pomiędzy Salką a jej celem, to czy muszę ustalić taki tor lotu żeby nie miał możliwości dotknąć jednostki walczącej ?? I co w przypadku jeżeli nie mogę takiego alternatywnego toru lotu zionięcia ustalić, nie mogę go zadeklarować?
Musisz ustalić taki tor lotu, żeby nie miał możliwości zahaczenia jednostki związanej walką wręcz; w przypadku braku takiej możliwości, nie możesz oddać strzału.
Obrazek

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Mam pytanie odnośnie scavenpelt bannera.
Czy Hatred który on daje także Skavenom dotyczy w ich przypadku tylko BSBka czy także oddział w którym on jest?

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Magiczne sztNdary zazwyczaj dzialaja na caly oddział.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3132
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Czy slann może rzucać bound spells przez szamanów? W zasadach nie doczytałem się żadnych przeciwwskazań.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

O ile to direct damage albo magic missle to chyba tak. ...
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: Nebiros »

Powołując się na ograniczenia z ETC (https://dl.dropboxusercontent.com/u/106 ... Draft3.pdf)
a dokładniej na to :
● One or more wizards generating​spells from lore of death ­ 1 pool choice

Mam pytanko czy w takim razie Slann z sygnaturkami ( generuje wtedy Spirit Leecha) wypełnia kolejny pkt kompozycji za maga z deathem ?
Maluje na zamówienie więcej info na priv.
Salamander Paintings :
https://www.facebook.com/pages/Salamand ... 74?fref=ts

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kiedyś był precyzyjny zapisek w army restrictions u lizaków, że Slann wybierający domenę śmierci to 1 power choice i do tego adnotacja, że nie dotyczy to Slanna z Wandering Deliberations. Teraz tego nie ma, więc nie jestem pewien.

Powiedziałbym jednak, że Slann z Wandering Deliberations tak samo jak high elficki Loremaster of Hoeth nie generują spellów (czyt. nie losują zaklęć) z lore of death, tylko mają przypisaną do siebie znajomość wszystkich 8 sygnaturek, a to co innego.

Ponadto wydaje mi się trochę bez sensu jakby mieli karać ich przy ld 9 za to, że mają do siebie przypisane aż 1 zaklęcie z deatha, którym jest spirit leech odpowiednio scompowany przez 1 power choice'a przy ld 10, lecz dla pewności mógłbyś napisać w temacie ETC 2015 l Army Restrictions, lub też po prostu zapytać się kudłatego.

Przy okazji możesz dowiedzieć się, czy 1 power choice'a kosztują też slannowie z high magic, z którą to mogą podczas gry potencjalnie generować zaklęcia z lore of death. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

W rulebooku na str 162 w "spell generation" znalazłem fragment
"Ordinarily, each spell can only be known oce in the same army. The only exceptions are where a spell is not generated randomly, such as:

-If a model has no choice over wich spell(s) it knows, either because it is fixes by model`s rules, or because if has 'bought' a specific spell as part of army selection"
Moim zdaniem nadal jest to generowanie. Jest to opisane w tym dziale, a mieści się w 2 części tego argumentu, że wykuliśmy to w jego mocy, na poz budowania armii :/

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@Koorn

Raczej nie. http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 91&start=0

Jest tam w drugim poście zadane pytanie o generowanie zaklęć i przykład high elfickiego Loremastera of Hoeth (czyli ta sama mechanika zaklęć co Slann z Wandering Deliberations) i odpowiedź kudłacza na nią:
El peludo pisze:Loremaster of hoeth has fixed spells so doesn't generate them.
Obrazek

ODPOWIEDZ