Ranking grywalności jednostek LIZ

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Ranking grywalności jednostek LIZ

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Hej,

chciałbym zwrócić sie do Was, graczy LIZ, o ocenę jednostek z Waszej armii.
Jest to ankieta, która będzie mi pomocna przy tworzeniu systemu premiowania graczy za wystawienia niepopularnych i niegrywalnych jednostek, na małe i srednie punkty (1000-1600 bez lordów i z typowymi ograniczeniami)
Proszę, abyście obok każdej jednostki z listy wpisali odpowiednią cyfrę, mając na uwadze w/w przedział punktowy:

0- jednostka grywalna, często wybierana do rozpiski
1- jednostka srednio lub niegrywalna, byłaby często wybierana, ale przegrywa konkurencję z innymi jednostkami z podręcznika
2- jednostka srednio lub niegrywalna ze względu na swój potencjał (zbyt słaba lub nieco zbyt droga)
3- jednostka niegrywalna, o bardzo niskim potencjale (bardzo słabe zasady, mocno przesadzony koszt)

Skink Priest
Scar-Veteran
Skink Chief
Saurus Warriors
Skink Cohort
Skink Skirmishers
Temple Guard
Jungle Swarms
Chameleon Skinks
Cold One Riders
Kroxigor
Terradon Riders
Stegadon
Bastiladon
Ripperdactyl Riders
Ancient Stegadon
Salamander Hunting Pack
Razordon Hunting Pack
Troglodon

Dzięki!
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Gram typową partyzantką, idzie mi dobrze i nie narzekam na swoje rozpiski, a to moja całkowicie subiektywna opinia:

Skink Priest 0 (dla mnie podstawa to 2-3 magów na te punkty)
Scar-Veteran 1 (na te punkty mi się nie mieści)
Skink Chief 0 (goły tani bsb z lookoutem wszędzie i Mv 6)
Saurus Warriors 2 (dla mnie za drodzy i zbyt mało mobilni)
Skink Cohort 1 (chyba że jest ograniczenie skirmiszerów to wtedy dopycham nimi core)
Skink Skirmishers 0
Temple Guard 2
Jungle Swarms 3
Chameleon Skinks 0
Cold One Riders 3
Kroxigor 0 (coś do walki być musi)
Terradon Riders 0
Stegadon 3
Bastiladon 3
Ripperdactyl Riders 2 (nie lubię mieć frenzy w armii)
Ancient Stegadon 2 (zdecydowanie najopłacalniejszy wśród tych potworów ale nadal za drogi)
Salamander Hunting Pack 2 (to już nie te salki co kiedyś)
Razordon Hunting Pack 3
Troglodon 3
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Skink Priest - 0
Scar-Veteran -0
Skink Chief -1
Saurus Warriors -1
Skink Cohort- 0
Skink Skirmishers -0
Temple Guard -1
Jungle Swarms -3
Chameleon Skinks-2
Cold One Riders - 1
Kroxigor -1
Terradon Riders - 1
Stegadon - 2
Bastiladon - 1
Ripperdactyl Riders -0
Ancient Stegadon - 1
Salamander Hunting Pack - 1
Razordon Hunting Pack - 2
Troglodon- 3
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Skink Priest 0
Scar-Veteran 0
Skink Chief 1
Saurus Warriors 0 (nie ma za bardzo czym innym corów zapchać)
Skink Cohort 0
Skink Skirmishers 0
Temple Guard 0
Jungle Swarms 3
Chameleon Skinks 2
Cold One Riders 3
Kroxigor 1
Terradon Riders 1
Stegadon 3
Bastiladon 2
Ripperdactyl Riders 0
Ancient Stegadon 1
Salamander Hunting Pack 2
Razordon Hunting Pack 3
Troglodon 3
Karnozaur 3 (nie było go na liście, więc dodałem :wink: )
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Przy bohaterach pozwoliłem sobie dodać ocenę ze względu na dosiadane przez nich mounty, bo wydaje się to być zasadniczo istotne (determinuje ich koszt i użyteczność). Szkoda że brak special characterów - gor-rok i tetto-eko w podanym przedziale punktowym bez lordów zostaliby wycenieni spokojnie na 0, reszta wypadłaby zdecydowanie gorzej. :wink:

Skink Priest: pieszy 0, na ancient stegadonie 3
Scar-Veteran: pieszy 1, na cold onie 0, na carnosaurze 2
Skink Chief: pieszy 1, na terradonie 1, na ripperdactylu 2, na stegadonie/ancient stegadonie 3
Saurus Warriors 0
Skink Cohort: same skinki 0, jeśli w kohorcie będą kroxigory to 2
Skink Skirmishers 0
Temple Guard 2 (ocena spowodowana brakiem slanna - płacimy dodatkowe pkt za zasadę z której nie korzystamy)
Jungle Swarms 3 (jedna z wielu przyczyn to special slot, w core wypadałyby nieco lepiej)
Chameleon Skinks 0
Cold One Riders 2 (byłoby 1 gdyby nie zabrali magicznej szmatki)
Kroxigor 0
Terradon Riders 1
Stegadon 2
Bastiladon 1
Ripperdactyl Riders 0
Ancient Stegadon 1
Salamander Hunting Pack 0 (przy slannie z high magic jest to dla mnie must-have, ale bez żaby to już nie jest taka oczywista pozycja, chociaż pomimo braku walk between the worlds nie uważam aby trzeba było premiować wybór salamander)
Razordon Hunting Pack 2
Troglodon 3 (tutaj bezwzględne 3, nawet jakby miał pojawić się slann i powstałaby "synergia" wynikająca z możliwości rzucania żabą MM i DD przez troglodona, to ocena nie uległaby zmianie :) )


Na koniec mała uwaga.

Oceniamy przydatność konkretnych jednostek. Jednak jeśli ma to owocować bonusami wynikającymi z wystawiania nieoptymalnych jednostek, przydałoby się określić pewien wzór odnoszący się do ich kosztu punktowego, aby przykładowe jungle swarmy nie premiowały w taki sam sposób co troglodon, który jest parokrotnie od nich droższy.
Najprościej proponowałbym przelicznik: całkowity koszt punktowy danego rodzaju nieoptymalnej jednostki dzielimy przez 100 i mnożymy przez premię wynikającą z rankingu grywalności. W ten sposób premia za troglodona wyniosłaby w rezultacie 6 pkt, a za jednostkę składającą się z 2 modeli jungle swarmów 2.1 pkt.

Pozdrawiam!
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Mamy dość podobną wizję kalkulacji tych punktów, i oczywiście koszt jednostki będzie w nich odzwierciedlony.
Zastanawiam sie tez nad pewnym mnożnikiem wynikającym z kategorii, do której nalezy dana jednostka (np. core = 0.8, special = 1, rare =1.2, hero= 1.5), ale to jeszcze do przemyslenia.

Dzięki za cenny głos :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Wg. mnie, ale zastrzegam, że świeży jestem ;)

Skink Priest. 0
Scar-Veteran. 0
Skink Chief. 2
Saurus Warriors. 1
Skink Cohort. 1
Skink Skirmishers. 0
Temple Guard. 1
Jungle Swarms. 3
Chameleon Skinks. 0
Cold One Riders. 2
Kroxigor. 1
Terradon Riders. 2
Stegadon. 2
Bastiladon. 3
Ripperdactyl Riders. 0
Ancient Stegadon. 1
Salamander Hunting Pack. 1
Razordon Hunting Pack. 2
Troglodon. 3

ODPOWIEDZ