Saurian Ancients 2.0

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Re: Saurian Ancients 2.0

Post autor: Cuendae »

"Słabsze armie będą dostawały więcej buffów, żeby wyrównać external balance"

Moja rozpiska:
Grasp + 10
Alpha + 15
Core się nie liczy bo podatek zostaje

2x5 kameleony +10
2x1 spearback + 10
2x4 rhampadony + 14
Silnik +15
Stygio -10

Jeeeej, buffneli mi rozpiskę z 4500 do 4564 :3


Tak poza tym to nie ma kompletnie sensu..
Coś było dużo grane? +5-10
Coś było mało grane? -5-10..
Tak wyglądał nasz balance patch

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Tak, fatalnie to wygląda, wystarczy spojrzeć jak wyglądało to w HbE, musimy chyba założyć Jaszczurzą farmę trolli i spamowac płaczem na Forum 9:)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ale bieda.dobrze że mam przerwę w graniu tak do nowego roku to nawet mocno się nie wkurwiam....
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To kowboje coki i niegrane dyscypliny na slanie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Czy bierzecie pod uwagę, że armie które są wyżej w Tierach dostały nieraz dość solidne nerfy? A co za tym idzie, siła armii SA relatywnie wzrasta.
Czy może chcecie dostać super buffy, inni super nerfy i się ze świstem minąć w tabelkach Tierów?

Poza tym to patch beta, więc odpowiedni feedback (czyli nie jęki i płacze ;) ) będzie miał wpływ na ostateczny kształt.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2019, o 09:57 przez debelial, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Cuendae pisze: Tak poza tym to nie ma kompletnie sensu..
Coś było dużo grane? +5-10
Coś było mało grane? -5-10..
Tak wyglądał nasz balance patch
Heh, niestety tak to wygląda chyba wszędzie, skala różni się tylko od Tiera.
U WDG na przykład, który był wyżej wygląda to tak:
Coś było dużo grane? +10-20
Coś było mało grane? -5-10

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

@debelial
Obrazek
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Myślę ze tak male zmiany nie groza ze rozjebiemy tabelkie tierow kohirtami skinkow w hordach. I guess
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

JarekK pisze:
Trochę nie wiem czemu tusker spadł tylko o 10 pkt i czemu 6 bomb jest droższych niż 2x3, ale reszta albo była do przewidzenia, albo wgl nie boli. 15 pkt na auchorach, które i tak nie są jakoś turbo kozakami i można z nich zrezygnować, huntery dalej można wystawić 2 w takim samym złożeniu, giganty +5pkt co się zrównuje z -5 na bombach. Dyscyplina jeszcze spadła o 5pkt. Nie ruszyli banneru ze swifstridem, cannonów i rozdali sporo buffów dla jednostek, które nie grały za bardzo. No i shieldy na scrapach po 1ppm :D Świetny patch dla internal balansu, dla external raczej średni, bo wyskoczymy jak z procy w górę. Moja rozpa podrożała o 39 pkt, co brzmi jak śmieszne punkty, dla armii z "high tieru", porównując do UD czy szczurów, gdzie rozpy poszły o 200-300 pkt w górę. Pytanie jeszcze co się stanie z demonami, bo jak niewiele, to obstawiam w topie je i ogry (pewnie nowe szczury też, ale na zupełnie innym buildzie) + WDG.

Tak się balansuje. Armia z top5 wskoczy do top2 albowiem BALANS. Huntery z popieprzonymi kombiancjami itemków za grosze BEZ ZMIAN. Ale skink z tabletem juz nic sensownego nie wezmie jest git.

Co tam Debelial mówiłeś o tym, że zyskamy na nerfach innych armii?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Hunterzy podrozeli, więc zmiany są, po prostu nadal warto ich brać

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Moja armia OK z macek poszła w górę o grubo ponad 100 punktów. Różnica więc jest.
Rozpa UD na 4500 jaką miałem zrobioną poszła w górę o 325 punktów. Mało?
Oczywiście, że pewne kombinacje warto brać mimo podrożenia, ale chyba nie o to chodzi żeby zniknęły, tylko żeby były odpowiednio wycenione nie?

Więc tak, uważam że jak topowe złożenie SA poszło o 80 w górę, a UD o 300, to relatywnie siła armii się zbliżyła.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Tylko że nie można wziąć w SA fajnego combo z powodu podrożenie przedmiotów natomiast w ograch można wziąć huntera pojeba mimo tego że jest droższy.tu jest różnica
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ale nam zmiany w kosztach item ów tak zrobili ze comab wypadaja. A kazdy z hunterow ogrow powinnie kosztowac ze 120 wiecej zeby to jakis wyrownac ze maja te złożenia jakie maja

Ud drozsze o 345 a nasze o 80 to nadal nie zmienia ze przepasc mocy miedzy nimi to okolo 1000 punktow na ok tak mocne maja zasady

Generalnie skoro sa to low tier, a wyszlo imo ze to 3 armia od końca bodaj, to zostawic to co bylo, dowalic reszcie obnizki i zobaczyc czy wybije. A nie traktowac de favto jak ogey które sa z drugiego konva

Rozpiski chlopakow ktorzy w przeciwieństwie do dancy graja dobrymi modelami rosna o 150+ wiec jak ud 300 a to god tier, a my z 3 najgorszej frakcji plus 150 to nie wiem jak chca zasypac ta przepasc xD

Dumam pozytywnie mimo to :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

-Qc- pisze: Tak się balansuje. Armia z top5 wskoczy do top2 albowiem BALANS. Huntery z popieprzonymi kombiancjami itemków za grosze BEZ ZMIAN. Ale skink z tabletem juz nic sensownego nie wezmie jest git.

Co tam Debelial mówiłeś o tym, że zyskamy na nerfach innych armii?
Jak już mnie wywołałeś do tablicy Qcu, to należy też zauważyć, że w mojej rozpie nie pojawia się ani jeden auchor, essencja itp. Stąd taki mały wzrost punktowy. Huntery bazowo poszły o 15 w górę, a ten lepszy o 30, więc jest to zauważalna różnica (45pkt na 2 typach). Z tym top2, to bym nie przeginał, bo dalej DL nie wyszły, a one chyba są najmocniejsze teraz. Szczury mimo zgarnięcia +200 na kompetytywnych rozpach zmienią styl na ten z 1.3 i dalej będą mordować. Woch dostał fajne buffy itp.

Jaszczurki są dziwną armią głównie pod względem tego, że "dinozaury" mają 2 monstery (gigantic) w army booku, z czego jeden tylko jako mount xD Co nie zmienia postaci rzeczy, że armia nie dostaje autowpierdolu, bo tak. Dalej macie fajne zabawki. Moim zdaniem ten patch niewiele zmienił (lekko wyrównał poziom), poza rozjechaniem UD walcem (ale te pewnie coś wymyślą). Jak ktoś się spodziewał, że dostanie -50 wszędzie, to chyba gry pomylił. Porównajcie się do SE, czy HE, bo byliście w podobnym TIER'ze. Tam też są lekkie obniżki i tyle. Armie mega mocne skoczyły punktowo sporo, te słabsze spadły nieznacznie, co jak już miłościwie nam panujący król Army buildera zauważył wyrównuje poziom (tylko trzeba dodać, że tylko wtedy kiedy armie będą dalej grały na tym samym koncepcie, co w przypadku UD i VS moim zdaniem nie jest takie pewne).

Nie wiadomo też, co to znaczy, że to jest BETA PATCH? Czyli taki patch, ale z zaznaczeniem, że kolejny będzie niedługo? Czy możne jest jakaś zależność, że np. 60% z tego patcha zostaje czy coś?
120 wiecej zeby to jakis wyrownac ze maja te złożenia jakie maja
xD - trollujesz czy co? Przecież te huntery nie mordują całych armii same. Ot są denerwujące, a że ciężko (niektórym armiom) je zabić z odległości, to są o wiele bardziej denerwujące.

I nie kumam też płaczu na "huntera pojeba" w armii, która w strzelaniu napierdala pociskiem z metalshiftingiem, który w max 2 tury go wciąga...
-Qc- pisze:Generalnie skoro sa to low tier, a wyszlo imo ze to 3 armia od końca bodaj, to zostawic to co bylo, dowalic reszcie obnizki i zobaczyc czy wybije. A nie traktowac de favto jak ogey które sa z drugiego konva
Nie zrobili dokładnie tego co mówisz z 1.3 na 2.0 w UD?
Bije od ciebie taka sentencja "mam dość bycia na dole, mają mi teraz dać, żebym był na górze, choćby pół roku mam mieć samograja!" XD Polecam skakanie po armiach jak masz takie podejście. Teraz bym inwestował w woch/szczury.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

JarekK pisze:[...]
Nie wiadomo też, co to znaczy, że to jest BETA PATCH? Czyli taki patch, ale z zaznaczeniem, że kolejny będzie niedługo? Czy możne jest jakaś zależność, że np. 60% z tego patcha zostaje czy coś?
[...]
Są zmiany, zbierają feedback i dane, wartości mogą się zmienić za 2-3 miesiące. Do tego ewentualne poprawki, jeśli zapomnieli gdzieś coś zmienić.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Czyli po prostu za 2-3 miesiące będzie kolejny patch? :wink:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A weź Jarek za dużo tego pisania. Starczyłoby żeby nie podrażali nam rzeczy i byłoby ok. A z tym metalshiftingiem to nie chcesz chyba zaczynać dyskusji pod tytułem "Wizard master lizaków jest najchujowszym magiem za punkty tóre za niego płącę"? Bo Danca by Ci to chętnie wyjasnił :)

Chyba że poza magiem za 800 mam wydac jeszcze 500 na engine żeby probowac skontrowac huntera za mniej niż 300 :D Btw nie ma on aby opcji żeby wejsc do jednego kontka i mieć w tyle moje metalshiftingi? Nawet nie pamietam
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

JarekK pisze:Czyli po prostu za 2-3 miesiące będzie kolejny patch? :wink:
Można to tak ująć. :wink:
-Qc- pisze:A weź Jarek za dużo tego pisania. Starczyłoby żeby nie podrażali nam rzeczy i byłoby ok. A z tym metalshiftingiem to nie chcesz chyba zaczynać dyskusji pod tytułem "Wizard master lizaków jest najchujowszym magiem za punkty tóre za niego płącę"? Bo Danca by Ci to chętnie wyjasnił :)

Chyba że poza magiem za 800 mam wydac jeszcze 500 na engine żeby probowac skontrowac huntera za mniej niż 300 :D Btw nie ma on aby opcji żeby wejsc do jednego kontka i mieć w tyle moje metalshiftingi? Nawet nie pamietam
Bardzo chętnie :^)
Jak wejdzie do jednego kotka do ignoruje co drugiego hita, bo musisz rozdzielać po równo. W oddziale 5+ ma wyjebane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Ma ktoś booki SA 1.3 i przed?
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dancaarkiiel pisze: 26 paź 2019, o 18:36 Ma ktoś booki SA 1.3 i przed?
Starych plików nie trzymam, ale kiedyś wydrukowałem sobie slim booka do SA version 1.0.0 - 30 April 2016.

Kurde, jak przeglądam go sobie teraz, to zdecydowanie ciekawiej prezentuje się niż to co mamy obecnie.. :cry:
Obrazek

ODPOWIEDZ