Saurian Ancients 2.0

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Re: Saurian Ancients 2.0

Post autor: Cuendae »

Przywrócić plujki do Core!
Nawet z jakąś tam restrykcją, ale to już by sporo zmieniło

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

nie każdy gra karniszem a potem placz ze armia slaba :P

https://docs.google.com/document/d/1cwD ... I-1nta1AJQ
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Swoją drogą dużo pojawiło się sporo Caimanów i nawet troszkę terków:) Dziwne że nikt nie bierze Altara:P

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Caimany sa mega. Co do altara - to płacenie chyba circa 600 punktów za warda 5++ wydaje sie przesadzone. Maszyny to nie problem raczej, a na spam pestek ten ward niewiele da

Ciekawe zagranie zrobił shy, wróciłdo hard targetu na karniszu a zdjał magiczna bron - czyzby side na demony?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Altar to 320 pkt;)
Wydaje mi się że niewiele to zmienia przeciwko demonom, jak omen wklepie te 3 rany to i tak giniesz, jak bestia będzie bić i stompować to Omen powinien paść, uderzy przed bestią a sam saurus raczej nie ma szans na to żeby go zabić, takie jest moje przeczucie. Regena lepsza niż HT i Fireborn bo jednak daje mu szanse na przeżycie CC przeciw demonom.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

no to ciekawe. w teorii jak szarzuje i boost agi dostanie to ma szane sieknac. Albo jednak chca go parowac w te df i emp :P

dobra nie wiem co to altar z enginem pomylilem. engine lata pod 540.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Altar z żółwia aka odginaczka za 300+ pt lel
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dancaarkiiel pisze:Altar z żółwia aka odginaczka za 300+ pt lel
to jest nic nie warte
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Nie mam dostępu do kompa a na tel. Nie mogę otworzyć tych rozpiskę...czy ktoś był by uprzejmy aby wrzucić tu na forum kilka ciekawych buildow SA?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie ma ciekawych. Shy za cameleony dał kolejnego caimana i inne itemy na karniszu.

Reszta to albo karnisz coś albo mali ciekawe rzeczy. Chyba że lubisz 2 kowboj ów i 2x5 ripkow to raz coś jest. A raz 2x7 caimanow. Balans wewnętrzny tej armii leży i kwiczy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Ja tam uważam rakietowego Slanna za bardzo ciekawy model... :^)
Grasp, Trained/Symbio, Essence/Heirloom, Talisman (?), Relentless. Chemia i Pyro zawsze na propsie, Div też ujdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Jest też gość co ma na kowboju saurusie potion of strengh, i rozpa na 3x6 caimamow

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Caimany wygrywaja w urodzie i zasadach. Ciekawe ze kohorty skinkow z kroxami nie chca grac
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Mi sie ta rozpa podoba

Steffen "Pinktaco" Duus - SA
860 - Cuatl Lord, General, BSB, Master of Reality, Symbiosis, Essence of a Free Mind, Talisman of the Void, Wizard Master, Alchemy/Divination.
405 – Saurian Veteran, Raptor, Lance, Shield, Dusk Forged, Supernatural Dexterity, Potion of Strength.
290 – Skink Priest, Book of Arcane Mastery, Sun Tablet, Wizard Adept, Shamanism,
624 – 24 Saurian Warriors, Spear, Totem Animal: Serpent, M, S, C
160 – 2x15 Skink Braves, M.
130 – 2x5 Chameleons.
165 – 2x1 Weapon Beast, Salamander.
415 – Stygiosaur, Mystic Traveller.
540 – Taurosaur, Engine of the Ancients.
450 – Taurosaur, Giant Blowpipes.
4496 pts

Sama magia juz kosi. Tryliard tokenow zamienianych 2:1, warriorzy uderzajacy z 4 rzedow z Agi5, Veteran ciekawie zlozony itd.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Magia w takim koszcie punktowym imo przeinwestowana. Można dorobić maks 4 kości oraz jest brak przerzucania veilów na dyscyplinie Master of Reality. Ten czwarty channel z talizmanu ma u niego wpływ tylko na jedną flux kartę z ośmiu, więc słaby deal.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Ok, ale dzieki temu masz w dwoch przypadkach 3 kosci przewagi, a w pozostalych 6ciu - 4. Ale fakt ze bez tego 4 go channela mozna sie obejsc i wziac cos lepszego. Gosciu wolal miec pewnosc :)
We can't stop here. This is bat country.

Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: Cuendae »

Nie no, masz 3 fluxy z 7 veili + 4 to 5 kości przewagi i jedna karta z 9 +4 = 6 kości przewagi.
Ale faktycznie nie wiem czy warto mieć ten dodatkowy veil dla jednej z 8 kart, chociaż rozpiska też mnie zainteresowała i może warto spróbować defensywne lizaki na turbo magii i strzelaniu, zamiast ciągły napór.. zawsze coś innego.
A Veterana myślę, że lepiej tu byłoby dać do klocka saurusów jako BSB do zabijania multiple woundów i dzięki temu sporo można zaoszczędzić na raptorze i BSB na slanie

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Nie będziesz miał 5 ani 6 kości przewagi, bo jest zasada w rulebooku, że maksymalnie możesz dotworzyć 4 kostki z veil tokenów. :wink:
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Bsb na slanie za *100 to jakiś misclick
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2019, o 07:56 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Przecież jest za 100... :thinking:
Przez chwilę w zamkniętej becie był za 50, fajnie się grało :v
Obrazek

ODPOWIEDZ