Saurian Ancients 2.0

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Saurian Ancients 2.0

Post autor: Okoń »

lwieserce85 pisze:A co sądzicie o saurusy z fearem? Czy mając slana z evokacją jakiś się to combuje?
Po prostu jest wtedy delikatna synergia, bo możesz wziąć na slannie jedno zaklęcie które między innymi obniża przeciwnikowi o 1 ld.

Nic specjalnego, ale spawning z fearem jest chociaż tani, więc można go brać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Czy poniższa lista ma obecnie w .205 rację bytu? Co byście zmodyfikowali? Z góry dzięki za pomoc.

735 - Cuatl Lord, General, Alchemy/Pyromancy, Grasp of the Immortal, Symbiosis, Essence of Free Mind, Banner of Relentless Company
710 - Skink Captain; Blowpipe (4+), pw, Hero's Heart, Taurosaur with Engine of the Ancients, BSB,
(1445)

570 - 30x Skink Braves, M, 3 Caimans
190 - 15x Skink Braves, M, bow
190 - 15x Skink Braves, M, bow
(950)

550 - 7x Caimans, Halberd, M
130 - 5x Chameleons, Blowpipe (4+),
265 - 2x Spearback,
265 - 2x Spearback,
239 - 3x Ramphodon Riders, Light Lance, Poisoned Javelin, Light Armour, Shield
239 - 3x Ramphodon Riders, Light Lance, Poisoned Javelin, Light Armour, Shield
415 - Stygiosaur Adept, Mystic Traveler
(2103)
4498/4500

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Próbował bym znaleźć punktu na łuk na bsb zmniejszający cover ( fajnie się to kimbuje z jeżami)oraz dał na slana divinacje/metal ( dla czaru reroll to hit w strzelaniu)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Nie ma tak dobrze, cuatlowi nie możesz dać magicznego bannerka jeżeli nie jest BSB. :P

W każdym razie marsz 15" nie będzie Ci potrzebny do łapania zasięgów zaklęć na nim jak masz symbioze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dziękuję - masz rację, nie miał nawet miec twgo sztandaru, cos mi sie wersje rozpisek pomieszaly jesli chodzi o bohaterów.
A na co radzilbys wykorzystac te 40 pkt, co przyciąć dla dodatkowych pkt?
Moze sphere of Schielding - przycinajac muzykow na skinkach z łukami?

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

1 Saurian Warlord @ 380 Pts
General; Halberd; Light Armour
Starfall Shard [75]
Obsidian Rock [25]

1 Mount: Alpha Carnosaur @ 490 Pts

1 Skink Priest Adept @ 240 Pts
Wizard Adept; The Druidism; Hand Weapon
Magical Heirloom [50]

22 Saurian Piranha Warriors @ 506 Pts
Piranha Warriors; Hand Weapon; Shield; Standard; Musician

1 Champion @ [20] Pts

22 Saurian Piranha Warriors @ 506 Pts
Piranha Warriors; Hand Weapon; Shield; Standard; Musician

1 Champion @ [20] Pts

4 Ramphodon Riders @ 309 Pts
Light Lance; Poisoned Javelin; Light Armour; Shield; Frenzy

4 Ramphodon @ [0] Pts
Battle Focus; Frenzy; Prey Scent

4 Ramphodon Riders @ 309 Pts
Light Lance; Poisoned Javelin; Light Armour; Shield; Frenzy

4 Ramphodon @ [0] Pts
Battle Focus; Frenzy; Prey Scent

8 Skink Hunters @ 188 Pts
Blowpipe (4+); Vanguard

9 Skink Hunters @ 204 Pts
Blowpipe (4+); Vanguard

5 Chameleons @ 130 Pts
Blowpipe (4+)

1 Mount: Taurosaur with Engine of the Ancients @ 525 Pts
Engine of the Ancients; Sharp Horns
#Power of Tezqatl [0]
#Flames of Xiteqli [0]
#Shield of Tlaloq [0]

4 Skink Crew @ [0] Pts
Poisoned Javelin; Poisoned Javelin (4+)

1 Stygiosaur Adept @ 415 Pts
Mystic Traveler; Wizard Adept
#Spark of Creation [0]
#Shaman1: Awaken the Beast [0]
#Shaman2: Swarm of Insects [0]
#Shaman3: Savage Fury [0]

1 Skink Rider @ [0] Pts

15 Skink Braves @ 160 Pts
Hand Weapon; Shield; Musician

1 Skink Captain @ 135 Pts
Hand Weapon; Bow (3+); Light Armour; Shield; Battle Standard

Models in Army: 90

a co myslicie o takim monster trucku?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@Huss
Zależy czy chcesz ingerować w resztę rozpiski. Za same 40 pts masz sceptre of power, które od kiedy nie jest dominant itemem, to czasami można go wcisnąć.

@lwieserce85
Porównaj proszę czytelność swojej rozpiski do Hussa. :mrgreen:
Uważam, że core masz mocno przeinwestowane - ja tam zawsze staram się mieć w naszych nudnych jednostkach podstawowych najmniej punktów jak to możliwe, a Ty masz aż 272 pts ponad minimum. Odchudzając core będziesz miał miejsce na lepsze rzeczy.. Poza tym skink captain BSB na taurosaurze nie będzie miał pożytku z shielda.
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Szaman jest na stegadona...bsb biega w skinkach....tak...wiem że to dosyć niespotykane ale punktów mało:)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

To nie ma sensu - dużo lepiej byłoby ich zamienić miejscem.

Priest na taurosaurze nie będzie mógł rzucać zaklęcia spark of creation z magical heirlooma, którego mu dałeś, jak tylko wjedzie do cc.

Skink captain posadzony na stedziu dawałby przerzuty na zasięgu powiększonym do 18" oraz lepiej się bije (przy zamianie shielda na lekką lancę byłyby to 3 ataki na ws4 z s5 w szarży zamiast priestowego 1 ataku na ws2 z s3 xD).
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Owszem ale szaman musi być na stegadona ze względu na niskie zasięgu czarów z druidyzmu...ktoś musi karniego leczyć
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Okoń myślałem nad tym przedmiotem, aczkolwiek nie wykluczam zmian w pozostalej czesci rozpiski dla uzyskania dodatkowych pkt:)
Myslalem np. o zdjeciu muzykow ze skinkow z łukami lub muzyka z Caimanow.
Co do przedmiotow wzamian to myslalem jeszcze o Sphere of Schielding, Jade Staff i Binding Scrollu. Co byscie polecali?
Lwieserce a te oddzialy saurusow Ci sie sprawdzają? Wydaje sie, że będą zostawać w tyle za reszta armii.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Husaria...zostaw muzyków.bez nich nie można robić reformow i się ruszac, oddziały tracą bardzo mobilności.
Na tak małych klockach saurusow jeszcze nie grałem.chce wypróbować
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Sphere of Shielding to meme, dostajesz pizdę z divinacji i jest koniec. inb4 "just dispel it bro", wiecie jak jest - nie zbijasz 4 kostek swoimi 6 i jest kaplica. Regeneracja wydaje się zbędna w tej rozpie, więc brałbym Binding - zawsze solidny wybór.
Faktycznie możesz zdjąć muzyków z małych łuków, z dużego kloca nawet się nie waż. Rozpiska fajna, grałbym.
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Dancaarkiiel pisze:Sphere of Shielding to meme, dostajesz pizdę z divinacji i jest koniec. inb4 "just dispel it bro", wiecie jak jest - nie zbijasz 4 kostek swoimi 6 i jest kaplica. Regeneracja wydaje się zbędna w tej rozpie, więc brałbym Binding - zawsze solidny wybór.
Faktycznie możesz zdjąć muzyków z małych łuków, z dużego kloca nawet się nie waż. Rozpiska fajna, grałbym.
Imho to jest głupi argument, bo grając na dywinacje po prostu wsadasz Slana do oddziału i stoi gdzieś z tyłu. To tak jakby mówić że jak masz kowboja z regeną to na alchemie jest autolose, po prostu wsadź do oddziału i alchemia nic nie robi.
A sphere of Shielding jest IMHO niesamowicie dobry na masę armii. Zaznaczam że pisze to z perspektywy gracza nie lizaków, a DE i VC(czasami też VS, ale ta armia mnie zbyt wkurwia), ale w tych armiach nie mam jak takiego slana zabić, bo ze strzelania nic mu nie zrobię, a w CC go nie złapie. Polecam też coś co widziałem najbardziej chyba u Andrzeja - 2ki spearbaków które służa jako bunkier dla Slana w razie spotkania dywinacji. Tylko oczywiście trzeba pamiętać o tym że one nie mogą uciekać jak ktoś na przodek szarżuje.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Mamut pisze:Imho to jest głupi argument, bo grając na dywinacje po prostu wsadasz Slana do oddziału i stoi gdzieś z tyłu. To tak jakby mówić że jak masz kowboja z regeną to na alchemie jest autolose, po prostu wsadź do oddziału i alchemia nic nie robi.
A sphere of Shielding jest IMHO niesamowicie dobry na masę armii. Zaznaczam że pisze to z perspektywy gracza nie lizaków, a DE i VC(czasami też VS, ale ta armia mnie zbyt wkurwia), ale w tych armiach nie mam jak takiego slana zabić, bo ze strzelania nic mu nie zrobię, a w CC go nie złapie. Polecam też coś co widziałem najbardziej chyba u Andrzeja - 2ki spearbaków które służa jako bunkier dla Slana w razie spotkania dywinacji. Tylko oczywiście trzeba pamiętać o tym że one nie mogą uciekać jak ktoś na przodek szarżuje.
Po co w takim razie ten przedmiot, skoro może siedziec w oddziale i tak?
Nie do końca trafione porównanie. Strata kowboja to nic przy stracie gienka, bsbka i dużego maga w jednym - w momencie śmierci żabki możesz podać rękę, chyba że to ostatnia tura. Niemniej jest tak jak piszesz, da się grać. Przedmiot mógłby być odrobinę tańszy imo, 80pt to trochę przesadza.
Co do spearbacków jest prosty trik: ustawiasz ich w jednej linii (łatwiej niż normalnie) w taki sposób, by widzieć mniej niż połowę jednostki. Strzelasz normalnie, ale nie możesz dać S&S bo typiaszki są na boku. Należy tylko pamiętać, ale uwzględnić potencjalne straty aby nagle nie stanęli z przodu.
Obrazek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Dancaarkiiel pisze:Po co w takim razie ten przedmiot, skoro może siedziec w oddziale i tak?
Na wszystkie inne magie niż dywinacja :P Wtedy może na spokojnie latać solo i niczego sie nie boi(o tym pisałem w drugiej części posta. Weź pod uwagę że jak nie ma tego sphera to na takie DE trik z spearbakami nie działa, bo wtedy napierdala się w niego bolcami i snajperkami, a 4+ ward nie wystarczy(2+ już tak).
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Dobra, przekonałeś mnie. Próbujemy znowu. :^)
Poprzednio skończyło się na rakiecie od pierwszego strzała z działa #NeverLucky
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dla mnie ten przedmiot ogólnie jest niepotrzebny. Zazwyczaj masz jakiś mały oddział w core do scorowania, gdzie slann jest bezpieczny, albo TG. Poza tym ja wolę mieć na żabie 2 inne artefakty niż zajmować slota i punkty tym itemem.

@Huss
Ja zastanowiłbym się czy w ogóle chcesz łuki na tych skinkach. Dla mnie są drogie, bo płacisz 2 punkty za model na jednostce z T2, która słabo strzela i jednocześnie tracisz shielda, więc mniejszy armor i brak parry na ws2. Jak grałem na slannie z pyro/alchemią to dobrze sprawowało mi się w core 30 skinków + 3 caimany FCG, flaming banner oraz 15 saurusów z muzykiem (równe 900 pts). Natomiast z artefaktów w porządku jest też talisman of the void.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

15 SW z żabą imo ciężko uznać za oddział do scorowania. Nie widzę żeby w jakikolwiek sposób ten oddział pomógł zawalczyć o środek, spoilsy, kinga czy breakthrough. [-X
Wystawiając przykładowo 3x15 SW lub gigakloc 35 typa masz normalne scory za cenę 80 tabliczki, poświęcając przykładowo czanel1.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Zależy przeciwko komu grasz i co dokładnie masz w rozpisce, ale nie rozumiem logiki, że slanna z 15 saurusami ciężko uznać za oddział do scorowania. Oczywiście na breakthrough nie puszczasz takiego unitu z cuatlem flanką, bo ma dowodzić armią, no i grasz nim asekuracyjnie. Nie widzę też niczego trudnego w zajęciu środka i rozumiem, że capture the flag i secure target to już nie scorowanie. :P
Obrazek

ODPOWIEDZ