Saurian Ancients 2.0

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Saurian Ancients 2.0

Post autor: QQrydza »

10 ud bo niefarta, 14 na bestie ok, 10 na infernale bo nudny paring, 18 ud bo fart, 5 na vs bo paring daremny kazali ryzykować i kolesiowi zarlo.

Armia op.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Cieszę się, że tak uważasz ale cyferki twierdzą co innego. :^)
Obrazek

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Qc czekam na bardziej szczegółowy raport z gry, co Ci się sprawdziło a co nie :) jest jakieś zestawienie z indywidualnymi wynikami poszczególnych generałów?

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

W zestawieniu armii po pierwszym dniu lizaki były chyba trzecie od końca. Pytaniem zatem, czy rzeczywiście trochę odstają, czy generałowie lizaków nie są z topu? ;)

Warto zobaczyć, które miejsca zajęły ich teamy i później analizować te wyniki.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Łuski, generalnie szczegółowo to nie ma co gadać. Paringi jakie mi dali to było w tabelach 0, 1/2, 0, 0, minus 2. Więc co ma siła armii że nie dali mi. Moich dobrych mu :) shiny dostał dobre i zrobił 83 chyba.

Armia jest spoko gra kilka założeń. Gość z UK chyba miał też fajna listę.

Teraz pogram inaczej, ale raczej armia nie jest na poziomie doch ale tylko demony maja poziom demonów :) te ud co wszyscy śpią to fajnie mi się grało. Jakby nie to że w bitwie z sk kazali mi ryzykować to bym zrobił 5 scenariusz z rzędu i stabilnie ugral 64, tak musi zostać 57 i uczucie niedosytu.

Cyferki nie mają znaczenia, trzeba wybrać se build grać i robić swoje. Imo ceny i modele w lizz nie odstają, poza templami i bastiladonem wszystko ma jakiś sens.

Jak chcecie znać mojo opinie to ja bym wyrzucił z list wszystko co nie walczy te wszystkie terki czy Beasty ponad 2 x razory do odginania. Lizzy to armia do naporu z wysokim resem i bardzo wysokim armour Save army wide i trzeba cisnąć i zjeżdżać korzystając z bardzo fajnej i mocnej magii. A dobrze pograne i złożone to nie tylko na druzynowki ale i na singla pograj. Tylko grać trzeba :D a ja w tym roku już raczej nigdzie nie pojadę bo Little qc nie lubi mojej nieobecności. Ale lokale i testówki popykam. Na razie jestem fanem kawalerii czuje moc i potęgę oraz nadchodzący płacz mouch wrogów.

Karnizaur chwilą przerwy ale obiecałem mu ze pogra bo zabił unit 30 gwardii terakoty w 3 tury cc bo champion tak zabilby w dwie. Więc coś tam robi polecam rzucać 6 na Thunder stompy to mocno ugrywalnia model.

PS. Szczęśliwy człowiek w core nie ma nic co ma więcej niż 16 modeli tru story
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Grałem tą ostatnią rozpą z małą zmianą, 3x15SW i 15 Braves w Core, reszta taka jak pisałem. Minor loss z Wąpierzami (King MVP rozjechał połowę armii), major win z Szczurkami (burn baby burn).
Jestem bardzo zadowolony z listy, nie czułem takiej radości z gry od czasów 7mej edycji. :--D Muszę jeszcze tylko przemyśleć core, z QC wpadliśmy na 2x15 SW z M + 2x15 Braves z M ale ciągle mam wątpliwości.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Wgle wpadlismy na lsite razem, ktora ma u mnie nazwę Dancaworld:

2 x 15 saurian piranha, M
2x16 skink braves, M
2x2 razorki
1x1 Salamandra
2x3 ripki, shieldy
8 caiman, M
Mystic Traveller
Caiman Ancient, Basalt, 5++
Caiman Ancient, DeathCheater
Cuatal Lord, essence, +1 spell, +1 cast and channel

30 punktów jest wolne aktualnie a jeden z caimanów jest bsb. W domysle dosc uniwersalna ma byc. Jest opcja zeby mystica i jednego caimana na raptorka 1+ save reroll i mojzesza na palakinie adepta
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Obrazek

Same dobre rzeczy
Obrazek

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Całkiem fajnie wygląda, jaka magia na Żabie? Div + pyro?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Magi nie wiemy. Ja jestem fanem evocatii. Do pary dałby dywi lub pyro. Danca woli pyro metal. Ale on ma nawyki że swojej listy a przecież ta tak bardzo inna xd
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Max hipster - evo/div :v
Obrazek

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Ancient caimany chodzą w unicie? Jak tak to w opor ryzykownie bo kupa pkt, jak śmigają solo to problem z działami. Ja bym grał evo divi

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Kiedyś ty ostatnio działo widział XD
Teraz tylko czołg w EoS i w ograch gra(i to i tak coraz mniej).
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Po co w unicie. Tylko solo. Żadnego problemu nie ma raczej a już kilka gier zagrałem i spłaca ja się z 2 razy zanim padną

zamienilbym salke na 2 x golych kapitanów
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

W majówkę będę testował coś takiego, grałem podobną na ostatnim MDK i całkiem niezle się spisywała.
Ma być offensywa, dlatego na Slanie Evo + Divinacja , salka bardzo ładnie mi się sprawdzała dlatego przechodzi do dalszych testów.

1 Saurian Warlord @ 420 Pts
Paired Weapons; Light Armour
Touch of Greatness [50]
Obsidian Rock [25]
Starfall Shard [75]

1 Mount: Alpha Carnosaur @ 490 Pts

1 Cuatl Lord @ 805 Pts
General; Wizard Master; The Evocation; Hand Weapon; Battle Standard;
Palanquin
D: Symbiosis [50]
Essence of Free Mind [55]
Jade Staff [60]
D: Breaker of Spells [70]

25 Saurian Piranha Warriors @ 590 Pts
SHIELD, FCG
Banner of Relentless Company [40]

15 Saurian Piranha Warriors @ 310 Pts
Shield; Musician, Champion


7 Caimans @ 550 Pts
Halberd, Champion

1 Stygiosaur Adept @ 415 Pts

3 Ramphodon Riders @ 239 Pts

3 Ramphodon Riders @ 239 Pts

5 Skink Hunters @ 140 Pts
Blowpipe (4+); Vanguard

5 Chameleons @ 130 Pts
Blowpipe (4+)

1 Salamander 165pts

Models in Army: 61
Total Army Cost: 4493

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

w zasadzie taki dobry shiny, tylko za caimana BSB jest sporo drobiazdzków tu i tam. Można i tak ;)

W ogóle ilość grywalnyxh buildow są jakie odkrywam sam z wami lub kumplami z klubu mnie poraża. Za dużo narzekania chłopaki, zapomnijcie że w booku są Temple guard i i można grać wszystkim xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Który core wg Was i dlaczego?
Najbardziej wolałbym jakieś MSU żeby pomóc ze scorowaniem, za big boy block robią kajmany. Wtedy małe jednostki mogą zostawać na punktach, łapać te mniejsze, iść po krawędzi na breakthrough etc.
[2]
[325] 15 SWarriors: Fear, M, S, Aether Icon
[290] 15 SWarriors: Fear, M
[290] 15 SWarriors: Fear, M
TOTAL: 905

[1]
[255] 15 SWarriors
[255] 15 SWarriors
[255] 15 SWarriors
[140] 15 Braves
TOTAL: 905

[3]
[290] 15 SWarriors: Fear, M
[290] 15 SWarriors: Fear, M
[160] 15 Braves: M
[160] 15 Braves: M
TOTAL: 900

[7]
[630] 30 SWarriors: FCG
[275] 15 SWarriors: M
TOTAL: 905

Reszta rozpiski:
[895] Frog - Gen, BSB, Grasp, Trained, JStaff, Essence (Pyro/Alch), Relentless
[670] 8 Caimans - FCG
[265] 2x2 Razors
[165] 1 Salamander
[190] 2x3 Sentries
[540] Engine
[415] Traveller
LEFT: 905
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Specyficzna numeracja, ale jak dla mnie, to też trójka wyszła najzgrabniej.

Sprawdzają Ci się sentriesy? Imo captainowie na terkach są lepsi, czy to z zionięciami, czy ekonomicznie z samymi common items. Główna ich wada jest taka, że zabierają jednocześnie miejsce w jungle guerilli i herosach, aczkolwiek w tych ostatnich masz dużo wolnego, więc nie ma problemu.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja mu generalnie złożyłem rozpiske (praktycznie z calkowitym jego udzialem ale widac nie poczuwa sie do autorstwa :D), a on dalej swoje kombinuje, jak kon pod gorke :D

No wez te cory, ni.e gralem nimi ale czuje w nich mega moc
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ