Saurian Ancients 2.0

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Re: Saurian Ancients 2.0

Post autor: Cuendae »

Silnik potrzebny jak trafisz na jakieś armaty czy inne działa, zwłaszcza, że nie masz ani regenki ani hard target na Alpha, a przy braku innych monasterów dostanie mocnego focusa.
Jakby Ci się udało znaleźć kilka punktów to bym grał 2x5 kameleonów zamiast jednej dyszki skinkow.
Jajko na Alpha wydaje mi się mało przydatne jednak, wrzuciłbym coś innego.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Mam bound Spell i mogę mieć z druidzmu druga, więc potencjalnie 2 regenki . Hard target mogę wrzucić z div. 10 skinkow z vanguardem 220 2x5 kameleów 260. Z div jak mam reroll na hit to ta 10 jest spoko.

Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: Cuendae »

Dalej jestem za 2x 5 kameleonów. Zwłaszcza, że nie masz żadnych redirectorow. Nie dziwię się, że mówiłeś o braku możliwości wymanewrowania bretki jeżeli nie masz czym odginać ;)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Na carnim musi byc ten HT i ward od ognia + MR2. HT sie stackuje wiec jak wrzucisz z divi to działa ci nie straszne nawet na bliskim (jak wyłapiesz cover).

Cainmany bym wywalil i dal 2x5 latajek.

Taka rozpa aż krzyczy o salki/razordony.

Za dużo pkt wrzuciles w magie a nie masz bindinga, przez co na UD masz autolose, bo carni grzęźnie.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ten stackujacy hard target mnie rozbił xD teraz kumam. Zresztą zdaje za mało regenek :/
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

1 Saurian Warlord @ 420 Pts
General; Paired Weapons; Light Armour
Obsidian Rock [25]
Starfall Shard [75]
Touch of Greatness [50]
1 Mount: Alpha Carnosaur @ 490 Pts

1 Skink Priest Adept @ 340 Pts
Wizard Adept; The Druidism; Hand Weapon; Skink Palanquin
Sun Tablet [40]
Magical Heirloom [50]
1 Skink Palanquin

1 Caiman Ancient @ 355 Pts
Great Weapon; Light Armour; Battle Standard
Talisman of Shielding [50]
Basalt Infusion [35]

26 Saurian Warriors @ 633 Pts
Spear; Shield; FCG
Flaming Standard [35]

15 Saurian Warriors @ 315 Pts
Hand Weapon; Shield;FCG

1 Stygiosaur Adept @ 415 Pts
Mystic Traveler; Wizard Adept

2x4 Ramphodon Riders @ 2x309 Pts

2x1 Weapon Beasts - Spearback @ 2x135 Pts

6 Caimans @ 510 Pts
Halberd;FCG

5 Chameleons @ 130 Pts
Blowpipe (4+)

Models in Army: 59


Total Army Cost: 4496
a co sadzicie o takiej rozpisce?
Edit.troche obrobilem rozpe by czytelniejsza była
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2019, o 16:35 przez lwieserce85, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Gdzie te czasy kiedy ludzie obrabiali rozpiskę przed wrzuceniem na forum :(

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Nowe standardy.... wszystko jest teraz szybsze, wygodniejsze, prostsze....a coś do treści a nie formy możesz stan powiedzieć?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Generalnie opowiedz jaki masz game plan. Bo lista dość standard wirmec zacznij jakiś wywód by chciało się skomentować :D nie kumam hereditarki i flaming na saurusach tbh

Danca rozważam tego TG lorda, ciekawy.

Kilka pytań. Czemu nie gra sie:

Latajacego cyrku
2 slanow
Kowbojow na cokach
Hordy skinkow z poison hatred hehe he to wiem xD
Kohort z kroxami
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ogólnie plan jest taki że kroxy bez wsparcia magicznego są dosyć słabe dlatego chcę mieć na nich plus 2/3 do wytrzymałości, regenerację na 4 plus, plus 1 do siły, wytrzymałości i wskrzeszanie....
Płonący sztandar na saurusach jest po to by zdejmować regenerację która czasem się zdarza...mam juz dość duży ap od pik....na kohortach że skinkami mozna grać....fajny stoperan to jest ale niestety mało punktów to nabija.choc zastanawiam się jak działa wskrzeszania na kohortę....czy mogę wybrać czy wskrzeszanie kroxa, czy losuje?hereditarka jest na tyle dobrym pociskiem że żal jej nie brac
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Cuendae
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: Cuendae »

-Qc- pisze:Generalnie opowiedz jaki masz game plan. Bo lista dość standard wirmec zacznij jakiś wywód by chciało się skomentować :D nie kumam hereditarki i flaming na saurusach tbh

Danca rozważam tego TG lorda, ciekawy.

Kilka pytań. Czemu nie gra sie:

Latajacego cyrku
2 slanow
Kowbojow na cokach
Hordy skinkow z poison hatred hehe he to wiem xD
Kohort z kroxami
1- bo masz 0-2 limit, a terki są po prostu słabe
2- za drodzy, a już jeden slan zjada wystarczająco kości, dodaj chociażby mystica na stygio i już drugi slan ani jednej kostki nie dostanie
3- coldy po 120 pkt.. są lepsze rozwiązania teraz, chociażby alpha, bsb caiman, skink hero na tauro albo na ptaku
co do kohort z kroxami to można grać, ale większość osób koniec końców wybiera saurusy

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kiedyś bolek z itemami kosztował chyba 170 180 to była zbrodnia tanio ale teraz cena chyba dalej w zasięgu,?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Da się grać na kowbojach, typ ze Szwecji grał tak na etc z tego co pamiętam to miał 3 kowboi, skinka maga, saurusy, skinki z core, 2x skirmsh, 3 taurosaury

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Marcus? I czy one miały wtedy stubborn? Są listy z etc gdzies?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Ta, Marcus. Dobry grajek, niemalże zawsze robi dobre wyniki.
Jego rozpa z tegorocznego WTC:
"Marcus Östling" Team Sweden #2
[605] Warlord: Raptor, General, Death Cheater, GW (Blessed inscriptions), Talisman of the Void
[445] Veteran: Raptor, BSB, Shield, Dusk Forged, Touch of Greatness
[405] Veteran: Raptor, Paired Weapons (Shield Breaker), Basalt Infusion, Lucky charm
[330] Skink Priest: Palanquin, Druidism, Wizard Adept, Sun Tablet, Magical Heirloom
[735] 34 Saurian Warriors: FCG, Banner of Relentless company
[168] 16 Skink Braves: Musician
[204] 9 Skink Hunters: Vanguard, Blowpipes
[168] 8 Skink Hunters: Blowpipes
[540] Taurosaur: Engine of the Ancients
[450] Taurosaur
[450] Taurosaur
Wersja 2.X (beta), więc bez stubborna.

Pozwolę sobie zareklamować temat z rozpiskami:
https://www.the-ninth-age.com/index.php ... /&pageNo=1
Pierwszy post ofc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Dancaarkiiel pisze:Ta, Marcus. Dobry grajek, niemalże zawsze robi dobre wyniki.
Jego rozpa z tegorocznego WTC:
"Marcus Östling" Team Sweden #2
[605] Warlord: Raptor, General, Death Cheater, GW (Blessed inscriptions), Talisman of the Void
[445] Veteran: Raptor, BSB, Shield, Dusk Forged, Touch of Greatness
[405] Veteran: Raptor, Paired Weapons (Shield Breaker), Basalt Infusion, Lucky charm
[330] Skink Priest: Palanquin, Druidism, Wizard Adept, Sun Tablet, Magical Heirloom
[735] 34 Saurian Warriors: FCG, Banner of Relentless company
[168] 16 Skink Braves: Musician
[204] 9 Skink Hunters: Vanguard, Blowpipes
[168] 8 Skink Hunters: Blowpipes
[540] Taurosaur: Engine of the Ancients
[450] Taurosaur
[450] Taurosaur
Wersja 2.X (beta), więc bez stubborna.

Pozwolę sobie zareklamować temat z rozpiskami:
https://www.the-ninth-age.com/index.php ... /&pageNo=1
Pierwszy post ofc.
Chyba nie z tegorocznego WTC, bo w tym roku na WTC nie ma Szwedów.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

z zeszlorocznego, na etc tez tak gral. Ma to zalety pod teamowki, ja sobie teraz rozkminiam singlowy potencjał.

w caimanka w kohorcie mozna walic dzialem? wiem ze to w booku ale nie mam jak zerknac :P

Inne pytanie bo nie kumam - biore ancient knowledge i co, moge sobie dodac za telepathic link +3. Ale to jest tak ze wtedy za skinka mam +6 czy raz +3? bo nie widze modeli z telepathic link bez wizarda :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Zagrałem pierwszą bitwę na karnim i super się jaram!

Wyszło coś takiego po zmianach (test divinacji):

karnisz - halabarda, blessed inscriptions, starfall, mr2
slann - divi, bsb, binding, jade staff (opcja zeby leczyc karniego przez engine, ktory powinien byc gdzies obok)

16-17 skinkow muzyk czempion
27-28 saurusow serpent z fcg i spear, relentless

6 kroksow, czempion
7 kroksow, czempion

engine

2x3 terki

Póki co uznaję divi na slannie + hard target na karnim lepsze od druidyzmu skinka z boundem na karnim.


@Qc
Engine ma telephatic link i nie jest czarodziejem.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No jak mi napisali ze hard target sie kombuje to tez juz tak nie uwazam :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Jeszcze rozkminka jak ułożyć cory:

a) 27-29 saurus, fcg, spear, relentless + 15 saurusow dla slanna
b) 27-29 saurusow serpent, fcg, spear, relentless (I4 w szarzy, I5 przyjmujac szarze) + 17 skinkow z czempionem dla slanna

Jestem za wariantem drugim szczerze mówiąc. Wolę mieć lepsze saurusy niż lepszy bunkier dla Slanna. Gdyby jakiś kowboj się przecisnął do żaby to będę miał turę (czempion skinek) żeby zorganizować ratunek dla niego.

I4 w szarży robi ogromną różnicę (tak samo I5 przyjmując szarżę), a nie zapominajmy, że saurusy serpent atakują z 4 szeregów! ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ