Fluff lizaków

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Fluff lizaków

Post autor: Dawid »

Co sadzicie o fluffie lizardmenow i czy nie wkurza was stwierdzenie, ze nie pasuja do starego swiata i maja beznadziejny klimat, najczesciej pisza to ludzie, ktorzy nie czytali AB, a powinni bo lizaki maja na serio ciekawa historie. Robie ten temat, gdyz czytajac pierdoly na ogolnym forum myslalem, ze padne, a to wlasnie nasza armia pilnowala porzadku w starym swiecie i to oni byli pierwsi.
(trudno jesli temat zostanie zamkniety , choc mam nadzieje, ze nie :wink: )
Pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Czemu mialbym go zamykac , skoro jest bardzo fajny ?? ;) Mi sie strasznie lizakow podoba , bo interesowalem sie swego czasu bardzo kulturami Aztekow , Majow , Inkow i Olmekow - jak dobrze wiemy lizaki z tych nacji maja bardzo duzo. Poza tym podoba mi sie mentalnosc mieszkancow Lustrii " mamy gdzies co sie dzieje na starym kontynencie , kto jest dobry kto jest zly , ale kazdy kto wejdzie na nasze terytorium zostanie pocisniety" :D

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Chodzi o to, ze sie żale w tym temacie, ale serio mnie to wkurzylo i do tego ten temat jakis idiotyczny, ale serio ja od dziecka lubilem gady i plazy(slann jakis taki zabowaty :D ), dokladnie dinozaury, a aztekow tez wielbilem. Racja lizaki siedza w puszczy, ale lepiej dla wrogow, zeby sie gleboko do dzungli nie udawali :wink: , a nie chca z niej wychodzic bo tak im old onesi radzili. A wasze lizaki z czego maja bron ze standardowego kamienia, czy moze jakiegos jadeitu??
Pozdr!!

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

no fluff lizardowy jest wspaniały.. lubie armie tajemnicze (w 40K mam Tau) no i ten aztecki charakter :) cud miód poprostu
a to że sie ludzie czepiają to znaczy że się nie znają

moje lizardy mają kamienne bronie

Awatar użytkownika
Hybrydzioch
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Radom

Post autor: Hybrydzioch »

Myślę że to czepianie się ludzi, że jaszczurki nie pasują do świata warhammera wynika właśnie z obecności dinozaurów w naszej armii przez co może się wydawać iż jest to armia dla nieco "młodszych" graczy.

Co do klimatu to moim zdaniem zmierza on we właściwym kierunku... Zaginione złote miasta prastarej cywilizacji w miejscu gdzie zatrzymał się czas, wielcy władcy uważani za bogów i ich kapłani, tajemniczy i okrutni a wręcz rządni krwi wrogów mieszkańcy piramid, zaskoczenie gradem strzałek z dmuchawek na niczego niespodziewających się podróżnych w głębokiej dżungli(bezcenne :!: ), wielkie bestie hodowane do walki, futerko z jaguara(szmatka + Charm), trucizna,główka, laleczka voodoo(bsos- chyba najbardziej klimatyczny przedmiocik- moim zdaniem) i bohaterowie z niecodziennymi imionami - jest tego trochę. No i oczywiście Old Ones.

Red Host i kult Soteka - jeszcze bardziej dodaje klimatu

Ta wspaniała otoczka Olmeków/Azteków/Inków i w dodatku wszędzie pełno płazów i gadów :D

Chociaż brakuje mi Coatla - we fluffie pojawia się motyw upierzonego węża to i mógłby pojawić się na stołach :D

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Ja tam jestem młody :D , może rzeczywiście to im nie pasuje, ale stegadon to klimatyczna jednostka zresztą jak i inne dinusie. Ale z coatlem to by świetnie było, on jest serio mocny i w ogóle klimat :P.

Awatar użytkownika
Czcigodny z Gisoreux
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Gisoreux, Bretonia

Post autor: Czcigodny z Gisoreux »

Muszę wam powiedzieć, że na początku (4-5 lat temu) też myślałem że lizardy to nudna i nieklimatyczna armia. Po przeczytaniu kodeksu, obejrzeniu figurek i paru bitew (m.in. dostaniu w dupe od jaszczurów ;) ) stwierdziłem, że to fajna armia. Najbardzie podobają mi się Stegadony. Swietne figurki! :) Pozdrawiam pasjonatów Lizaków! :) :) :)

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Ja mam w domu 2 prawdziwe lizardmeny :D stąd ta miłość :P
Zgadzam się że lizaki maja turbo klimat!
Wcale nie są dla młodszych ->popatrzcie na Dzika :lol:

a co do slanna to w 5 edycji byl zabolem ale teraz w 6 wyglada jak spasiony legwan Smile

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Bonczek pisze:Ja gekona kupuje prawdopodobnie na wiosnę jak ruszę ze świeżą hodowlą świerszczy, bo stara już unicestwiona. A IMO taki Slann jak w Ved to samo dobre :) Przynajmniej nie trzeba się bać co się stanie gdy coś na niego zaszarżuje itd ;) A figurka obecna o wiele bardziej mi podchodzi...
To tempi guardzi niosacy go walcza :) I sa tak pakerni bo im slann troche magia pomaga.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Troche pokasowalem , troche poprzenosilem , bo na temat fluffu to wy nie rozmawialiscie :D

Odnosnie fluffu to dobrze , ze GW dosc szczegolowo wzoruje sie na Aztekach itd... Strasznie fajnie wygladaja te wszystkie piora , duzo zlotych zdobien itd na figurkach lizakowych... Najbardziej rozbroil mnie nowy model Tenehuina - trzyma noz ofiarny i serce skavena - dla tych , ktorzy nie wiedza Aztekowie wyrywali serca jencom na oltarzu ofiarnym , jako ofiare dla Boga Slonca...

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Ziemko pisze:Troche pokasowalem , troche poprzenosilem , bo na temat fluffu to wy nie rozmawialiscie :D

Odnosnie fluffu to dobrze , ze GW dosc szczegolowo wzoruje sie na Aztekach itd... Strasznie fajnie wygladaja te wszystkie piora , duzo zlotych zdobien itd na figurkach lizakowych... Najbardziej rozbroil mnie nowy model Tenehuina - trzyma noz ofiarny i serce skavena - dla tych , ktorzy nie wiedza Aztekowie wyrywali serca jencom na oltarzu ofiarnym , jako ofiare dla Boga Slonca...
wiemy :wink:

Awatar użytkownika
Durg
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Lusria

Post autor: Durg »

A wasze lizaki z czego maja bron ze standardowego kamienia, czy moze jakiegos jadeitu??
Moje z jakiegoś metalu i prawie zawsze mają brudną broń i tarczę od krwi przeciwnika czasem i inne miejsca na ich ciele są splamione krwią przecienika.

Mnie obecnie najmocniej wkuża to że mój kumpel uwarza iż Lizadmeni są najgorszą armią pod względem uzbrojenia itp.[to ledwo zniosłem] oraz pod względem klimatu[ omało co nie wybuchłem].
Ale ostatacznie udało mi się go przekonać że to jest najleprza armia!

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

oczywiscie ze klimat i historia lizardow jest najlepsza kazdy o tym wie
uwielbiam takie ksiazki z budowlami i z reczna robota aztekow


a apropo broni to ja mam inna teorie to w cale nie kamien

to poprostu mahoń okuty zlotem a kolce oczywiscie z rogow jakis zwierzątek

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

ej mnie wewnecznie rozpierdala jak slysze od jakiegos ciecia malinowego ze lizie sa bez klimatu :twisted:

Awatar użytkownika
Cresus
Mudżahedin
Posty: 304

Post autor: Cresus »

max pisze: to poprostu mahoń okuty zlotem a kolce oczywiscie z rogow jakis zwierzątek
proponuję bazalt zamiast mahoniu.

ale nie wymagajmy logiki od fantastyki :D
Obrazek
SZARŻAAA!!!
new steggie has super huge multi fire high strength big blowguns

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

e tam bazalt za kruchy ]:-> mahon ma byc ]:-> z reszta z kad by lizardy umialy tak bazalt obrobic nie ma ciula we wsi i w dzungli
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Raprtor stwierdzenia "wy macie w mozgach bazalty" zachowaj dla kolegow... Nikt nie kaze Ci lubic Maxa , co nie znaczy , ze masz mu ciagle wrzucac ( ignoruj go po prostu tak jak ja) , radze Ci zbastowac z tonu ( jedno ostrzezenie od Tomasha juz dostales) , bo na temat Twoich postow byla juz rozmowa w masonskiej lozy moderatorow , wiec zbastuj albo niedlugo bana dostaniesz...

Awatar użytkownika
Cresus
Mudżahedin
Posty: 304

Post autor: Cresus »

a broń ceremonialna np. Dos?

lizaki muszą umieć obrabiać kamień skoro posługują się oszczepami z kamiennymi włóczniami itp.
z reszta z kad by lizardy umialy tak bazalt obrobic
Old onesi nauczyli slaanów :wink:
Obrazek
SZARŻAAA!!!
new steggie has super huge multi fire high strength big blowguns

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

dobra moje maja mahon twoje bazalt ]:->
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Reiko
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Reiko »

Mnie lizaki kojarzą się z Cytadelą z Heroes'ów 3 ;-)
Bagienka, mroczna puszcza (Bez skojarzeń :lol2:), czego więcej chcieć? ;-)
Jedyne czego mi w lizakach brakuje to odrobiny technologii - Myślałem nawet nad paroma konwersjami dinusiów (np. baszty na Stegadonie), ale bylo by przy tym wiele trudnej roboty :P

Pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ