Zwierzeta graczy lizardmenskich

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

mhroczny pisze:moja glodzilla ;] nie nastarczam ze świerszczami i szarańcza , lepsza ta agamka od waszych gekonów ;]

http://img207.imageshack.us/my.php?imag ... zurxl5.jpg
Ja tam wole zeby moje gady nie rzucały łbami jak popieprzone :P , ale to kwestia gusty.
Ja bym wogóle takich zwirząt nie chciał w chacie bo one się męczą przecież, jak kupujesz w zoologicznym to oni zamawiają następne i tak dalej, zamiast sobie mieszkać gdzieś na pustyni tudzież w lesie tropikalnym siedzą gdzieś na centrum miasta w akwarium 10 na 10cm, masakra
W doopie byłeś goowno widziałeś :wink: (chodzi mi oczywiście o sklepy zoologiczne). Oczywiście ze nikt w miarę obeznany nie kupi gada w np. dupianej zoonaturze, bo kupisz gada z terrarium 10x10 za 2 i pół bańki i się okaże ze ma krzywice i kij wie co jeszcze... a oni ściągną nowe gad i tak w kółko męczarnia dla poczciwego gada...

A moje Geki maja 100x60x50 i nie narzekają. Mają zajebiste skałki, świeży kokos, wodę i często dostają świerszcze i witaminkę. Ponad to są reg. naświetlane, no i terrarium jest nawilżane co jakiś czas, nie mówiąc już o tym ze jak coś ze ściąganiem skóry pójdzie nie tak jak należy, to sam im ściągam wacikiem w misce z letnią wodą. Pomijam juz takie argumenty ze np. sokół albo jakies duże bydle ich nie wdoopczy na wolnosci.

pozdro

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

Mrocznyyy pisze:max no ale to wdowy bo ptaszniki to juz nie wejda dorosle do 10/10. Chyba że naprawde jakięs małe odmiany których ja nie znam :)
Cyriocosmus elegans ptasznik dorastad do 2cm ciala przy dobrych wiatrach srednio ma oklo 1
nie no ale doroslego vagansa czy cos w tym stylu na luzie mozna chodowac w 10x10x10 az do wylinki ]:-> wylinke w czyms innym jednak koniecznie
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Mort pisze: (straszne jestw tym to ze ci którzy nie hoduja czasem pisza do ludzi i podajac sie za milosników gryzoni odbieraja zwierzaki i potem wbrew woli wlasciciela wrzucaja do terarium)

No ok, to jest chamskie.
Mort pisze:a tak swoja droga uważam ze jak sie trzym a zwierzaka nie powinno sie w nim pobudzac instynktu łowieckiego, bo po co, ja sam mógłbym przeciez wrzucac raz na jakisdo klatki cos zywego tylko jaki jest tego cel skoro istnieje karma...

No jak jest karma to powinno się karmić zwierza nią, ale ja jednak nic złego w zjadaniu gryzoni przez gady nie widze.
Mort pisze:....zreszta w naturze zwierzeta te maja mozliwosc ucieczkia, a tu to tylko pewna smierc,
Krówki i świnki też nie mają możliwości ucieczki, a nad ich losem nikt nie płacze, wię czemu użalamy się nad szczurkami.
Mort pisze:zreszta broniac sie moga zrobic wezowi krzywde niepotrzebnie.
Nie znam się na chodowaniu węży, ale z tego co oglądałem na różnych filmach przyrodniczych to gryzonie są bez szans.
A tak apropo zjadania szczurów, to pamietam kiedyś siedziałem przy kompie i wypusciłem szczyura siostry z klatki żeby sobie trochę pobiegał, nagle do pooju wszedł kot, mi się wydawało, że zaraz ze szczurka zrobi sobie obiad, a odziwo go nie ruszył, mimo, że wcześniej łapał dzikie szczury.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Mrocznyyy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Mrocznyyy »

Tullaris pisze:.Nie znam się na chodowaniu węży, ale z tego co oglądałem na różnych filmach przyrodniczych to gryzonie są bez szans.
A tak apropo zjadania szczurów, to pamietam kiedyś siedziałem przy kompie i wypusciłem szczyura siostry z klatki żeby sobie trochę pobiegał, nagle do pooju wszedł kot, mi się wydawało, że zaraz ze szczurka zrobi sobie obiad, a odziwo go nie ruszył, mimo, że wcześniej łapał dzikie szczury.
No własnie, nie znasz sie węże powinny byc karmione martym pokarmem aby nie zostały ciężko poranione a nawet zabite przez gryzonie.

Tutaj przykladowa fotka jak wyglada waż po takim czymś:
http://www.boa-constrictors.com/Bilder/ ... /Bild5.jpg
Ostatnio zmieniony 5 lut 2009, o 15:41 przez Mrocznyyy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

To zdjecie to makabryczny obraz tego co gryzon moze zrobic z wezem ale to napewno nie trwało chwile. Widziałem duzo tego typu zdjec to takie zdjecia sa zrobione po tym jak jakis debil wrzuci węzowi szczura i pojdzie w przysłowiowa dupe zostawiajac gada z gryzoniem. Zaniepokojony szczur moze zabic wezam. A gdy go zabije to go nadgryza jak kazdy gryzon. Stad tyle ran na calej dlugosci ciala.
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Uuu, ła, no to może rzeczywiście, węże powinny być karmione karmą. No ok szczur może gada zabić, ale biała mysz chyba nie bardzo, a ztego co się oriętuje to nimi zazwyczaj się gady karmi, ale co tam ja choduje psy i koty, a jak dla weży karma jest lepsza to niech będzie karma.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

moj kuzyn to samo mial z pytonem krolewskim ]:-> no ale to sie nazywa zero skila i kazdy powinien wiedziec ze za duzych myszek sie nie daje no i przed wylinka waz nie poluje
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Mrocznyyy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Mrocznyyy »

Tylko że nie ma czegoś takiego jak karma dla węży.. one jedzą tylko gryzonie.

Mort
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Mort »

.
Ostatnio zmieniony 6 lut 2009, o 14:46 przez Mort, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mrocznyyy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Mrocznyyy »

sry cos sie popsuło, juz zmienione

Awatar użytkownika
voidrek
Warzywo
Posty: 10

Post autor: voidrek »

heh, Ja gram lizardmenami a ze zwierzaków to mam szczury, myszy i rybki.
Jakoś nie interesowałem się zakupem jakiegoś gada.
P.S.
A co do węzy. Mój kolega ma pytona i karmi go dorosłymi myszami.Ze sniadankiem radzi sobie bezproblemowo.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Wielu z was wypowiada się nie mając kompletnie wiedzy na temat terrarystki... W waszych wypowiedziach dominują błędne stereotypy :wink: .

pozdro

Mort
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Mort »

Ej dobrze wiec raptor opowiedz o tym ot tak po prostu bo jestem ciekaw

Awatar użytkownika
voidrek
Warzywo
Posty: 10

Post autor: voidrek »

to jest przyklad wypowiedzi stereotypowej
Mrocznyyy pisze:Tylko że nie ma czegoś takiego jak karma dla węży.. one jedzą tylko gryzonie.
Węże nie jedza tylko gryzoni. A pozatym to zależy od gatunku. Mort a jak chcesz sie cos dowiedzieć o terrarystyce to proponuje zmienic forum.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Mort pisze:Ej dobrze wiec raptor opowiedz o tym ot tak po prostu bo jestem ciekaw
prosze... http://www.google.pl

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Miał ktoś z was może Gekona i Agame Brodatą razem ?? Bo bardzo podobają mi się te zwierzęta i chciałbym sobie jedno z nich nabyć ale nie wiem które :) Czy jakiś doświadczony hodowca mógłby się tutaj powiedzieć które z tych zwierząt lepiej pasuje na pierwszego gada ;P

PS. Z góry dzięki
Obrazek

Awatar użytkownika
Mrocznyyy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Mrocznyyy »

ZiMny pisze:Miał ktoś z was może Gekona i Agame Brodatą razem ?? Bo bardzo podobają mi się te zwierzęta i chciałbym sobie jedno z nich nabyć ale nie wiem które :) Czy jakiś doświadczony hodowca mógłby się tutaj powiedzieć które z tych zwierząt lepiej pasuje na pierwszego gada ;P

PS. Z góry dzięki
Brodate są o wiele bardziej towarzyskie, gekony za to mają mniejsze wymagania(terrarium) i np gekony lamparcie mają ładne odmiany barwne. Ja posiadam aktualnie 3 gekony leśne i jestem zadowolony z nich :) IMO agamy brodate sa lepsze, łatwiej sie oswajają, są wieksze lecz koszty stworzenia im odpowiedniego lokum moga stworzyc problemy.

Do voidrek racja węże jedzą tez inne stworzenia(ptaki ryby itp) ale w warunkach hodowlanych a o takich tutaj mowimy, jędza w masakrujacej przewadze gryzonie(chyba ze ich dieta jest np tylko z ryb) wiec mam racje, wiec nie kozacz mi tutaj.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

95% wezy hodowlanych w polsce zywi sie gryzoniami i ssakami, a tylko węże z gatunku pończoszników zrą ryby :wink:
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

ja mam takie pytanie a propos gadów
(wiem kretyńsko to zabrzmi)

Czy gady rozróżniają właścicieli? Wyrażają swoje uczucia? Czy to jest tylko takie autystyczne drewno?

(hodowałem jedynie szczury, one faktycznie mnie rozpoznawały, przybiegały, cieszyły się itp)

Awatar użytkownika
Mrocznyyy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Mrocznyyy »

Nie są tak towarzyskie jak szczury, ale można je przyzwyczaić do brania na ręke, a niektóre można tez wypuszczać żeby pochodziły po pokoju. Można je oswoić ale już zaprzyjaźnić nie, oczywiście niektóre gatunki łatwo oswoić, a niektórych nie da sie wcale.

ODPOWIEDZ