Plotki na temat 7-edycyjnych Lizaków

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Bo figurki mamy boskie :D

Swoja droga mysle, ze zamiast Quetzla lepszy dla TG bylby Tazcotl ... chociaz jak Slann feara by wywolywal sam z siebie to nie koniecznie ...

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Dla TG ITP albo save... innych opcji nie widze, chyba ze bedzie jakis ward/regenka.
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Albo MR, ale to juz sie zobaczy duzo rzeczy :)
Dwurak lepszy od halabard bo i tak maja 1-2 Inicjatywy i naogol wala ostatni :) A S6 sprawi że oddzialy wroga nie tylko beda sie zastanawialy czy przelamiaja ten klocek, ale tez czy same nie dostana w dupsko
Pozdro

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Karol J pisze:Jeśli TG będą mieli takiego samego scaly skina jak teraz to z LA, tarczami i quetzlem beda mieli save na 1+. Natomiast jeśli zachowana zostanie proporcja "scaly skin o 1 lepszy od saurusów (które mają mieć 5+ jak słyszałem) to będą mieli save'a na 0+. Mi się podoba.
Nie wierzę, by mieli save'a lepszego niż 2+ (od przodu), czyli takiego samego jak wojownicy chaosu i ironbreakers. Nie sądzę, by dostali Quetzla, w końcu oni jakby już go mają. Dostaną najwyżej LA i to da im własnie save'a 2+/3+. Nie może być według mnie mowy o 0+ czy 1+, zagalopowałeś się troszeczkę :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Temple Guard pisze:
Karol J pisze:Jeśli TG będą mieli takiego samego scaly skina jak teraz to z LA, tarczami i quetzlem beda mieli save na 1+. Natomiast jeśli zachowana zostanie proporcja "scaly skin o 1 lepszy od saurusów (które mają mieć 5+ jak słyszałem) to będą mieli save'a na 0+. Mi się podoba.
Nie wierzę, by mieli save'a lepszego niż 2+ (od przodu), czyli takiego samego jak wojownicy chaosu i ironbreakers. Nie sądzę, by dostali Quetzla, w końcu oni jakby już go mają. Dostaną najwyżej LA i to da im własnie save'a 2+/3+. Nie może być według mnie mowy o 0+ czy 1+, zagalopowałeś się troszeczkę :)
Zebys sie nie zdziwil :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

SlanesH pisze:Zebys sie nie zdziwil :)
Nie zdziwię się :) No chyba że masz jakieś info w tej sprawie, ale nawet jeśli tak, to w tym momencie nie będzie ono jeszcze pewne. Nie wierzę w poprawę save'a o 2 czy 3 punkty, natomiast o 1 jest jak najbardziej prawdopodobne.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Nie zagalopowałem się tylko mówię jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Natomiast nie wiem czemu mówisz, że TG "jakby mają quetzla". Nie zgadzam się z tym - to jest poprostu elitarna piechota a ta prawie zawsze ma lepszy AS od bazowej piechoty (tj. w LM Saurusy) - tak jest w każdej armii.

Osobiście też uważam, że AS na 1+/0+ na piechocie to trochę mocne i GW jeszcze tego nie stosowało, ale z drugiej strony gdy się pomyśli o VC i demonach to wydaje się to bardziej realne. Nigdy takiej piechoty nie było ale zawsze musi być ten pierwszy raz.

mroziak
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: mroziak »

Alister pisze:Bo figurki mamy boskie :D
zgadzam się :wink:

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Karol J pisze:Nie zagalopowałem się tylko mówię jak to wygląda na dzień dzisiejszy.
Ale opierasz to na jakichś plotkach, czy to tylko Twoje przypuszczenia?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

nawet jesli to dajac templom kolejnego spawninga przejda oni do rarow a to chyba nie jest fajna opcja ??
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

zobaczymy
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

To nie są moje przypuszczenia. Opieram się na informacjach, które najczęściej się powtarzają (spawningi dla TG, Scaly Skin na 5+ dla saurusów, LA dla TG + logika). Wiadomo, że tak naprawde to gówno wiemy ale z drugiej strony w 80 - 90% te najczęściej powtarzane plotki na tyle czasu przed premierą ile my jesteśmy się sprawdzały, jesli chodzi o inne armie, które wychodziły wcześniej.

Semi - jeśli będą mieli 1+/0+ AS to mogą być nawet rarem i to będzie nie fajna opcja a wręcz zajebista.

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Oooo no i dochodzmy do ponadczasowego pytania!
Czy naprawde ktos chce wystawiac klocek zaurosow z M4 za ok. 300 pkt?:D

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

@Kotlet - klocek z m4 za 300 punktów z jakimś jebitnym sejwem na 1+/0+ i slanem... najlepiej stubbornem, to pewnie przejdzie :P Szczególnie z taką magią jaka widzieliśmy na stronach poprzednich.

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Oczywisice ze chce ... z SV 1+ tylko cannony Ci straszne, a to zalatwiaja terki z chamciami.
Wsawiasz slanna do srodka i mielisz przeciwnikowi armie poki nie przyjdzie koza do woza(znaczy TG :P)

Zreszta juz teraz niektorzy tak graja, w nowej edycj wyglda na to ze bedize efektywniej :) (Slann sam z siebie wzbudzajacy fear + 2 szandary? mniam).

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Jestem w stanie się założyć, że TG bedą mieli co najwyżej save'a 2+/3+ (czyli będzie on poprawiony najwyżej o 1 punkt, dostaną pewnie LA i to już by było super i byłbym zadowolony). Wszystko mocniejsze to dla mnie science fiction :) Żeby mieć save'a 1+/2+ musieliby mieć scaly skin 4+, LA i tarcze (lub sc 5+, HA i tarcze). A żeby mieć 0+/1+ to już nie wiem co - HA, scaly skin 4+ i tarcze czy scaly skin 3+, LA i tarcze? :)
Oczywiście życzę im tego z całego serca, ale bez jaj, panowie :)
No i nie zapominajmy o tej plotce, że Lizaki (pewnie niektóre) miałyby mieć warda 5+, jeśli w danej sytuacji ich armour save byłby gorszy.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Co do plotki z wardem to tez slyszalem (jakis spawning) ale ze dziala tak, ze na kazdy atak wybierasz czy armor czy ward save.
Ale: Saccly skin 5+, Quetzl 4+ LA 3+ Sh 2+ i w CC od przodu 1+ calkiem mozliwe ;)
Do tego ITP albo wymienny ward na 5+ ...
mozliwe? zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Saurusi/TG z savem 1+? Proszę, dajcie spokój - czy polityka GW idzie w tym kierunku, żeby w każdej armi był nieśmiertelny klocek jakiejś jednostki? A już myślałem że 10BK z regenką to szczyt...

Też chcę by u moich HElfów coś takiego było...
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Natomiast nie wiem czemu mówisz, że TG "jakby mają quetzla". Nie zgadzam się z tym - to jest poprostu elitarna piechota a ta prawie zawsze ma lepszy AS od bazowej piechoty (tj. w LM Saurusy) - tak jest w każdej armii.
jakiej kazdej armii? moze w 2 -3 to jest...

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Masz racje Shino - nie w każdej. Uściśle - chodziło mi o to, że w większości armii jest elitarna piechota, która w porównaniu do tej bazowej, podstawowej ma lepszego AS (HE, DE, na upartego WE i Ogry, Imperium, Warriorzy Chaosu, Bestie Chaosu, Orki, Krasnale, obecne lizaki, VC, TK - nie wiem czy coś pominąłem ale wydaje mi się, że to więcej niż "2-3"...)
Ale: Saccly skin 5+, Quetzl 4+ LA 3+ Sh 2+ i w CC od przodu 1+ calkiem mozliwe
dokładnie o to mi chodziło. Kiedy mówiłem o możliwości 0+ to poprostu porównałem to do obecnej sytuacji, gdzie TG mają lepszego AS o 1 niż Saurusi (i jak w większości armii piechota elitarna w porównaniu z tą podstawową) - tak więc wtedy Scaly Skin na 4+ i wychodzi w sumie AS na 0+.

I

ODPOWIEDZ