Plotki na temat 7-edycyjnych Lizaków

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Do pirackich wersji kodeksu linki beda kasowane i ostrzezenia wysylane...

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Jak to jest ze stedziami dla skinków bohaterów?
Czy oni sobie je kupują tak jak np w empire bohater konia lub gryfa?
Czy się dosiadają do wziętego w rozpisce ?

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Kupują sobie jak mounta ktory nie zjada zadnego slota.
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

mam pytanie apropo engine of god`s a nie mam jeszce kodeksu i nie moge sprawdzic.

czy moge użyc mocy kilku engine of god`s żeby zmniejszyc trudnosc rzucania czarów danej lory, i czy będą sie one kumulowały ze sobą?

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

nie, jeden endzajn jedna lora


Moi mili jak ubieracie slana ?

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

To zależy, jak gram z khemri to w bikini a skink atendant ma duży wachlarz z trawy.
Jak gram z WE to moskitiere nosi.
Jak gram z z Dwarfami w gorach wysoko to kożuch ma i nauszniki.
A tak na codzień to lansuje się w gajerku, odbija miscast na 2+, scroll, curse charm, warbanner, cała lora, darmowe kostki, zabieranie szóstek

pozdro

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Crusader pisze:To zależy, jak gram z khemri to w bikini a skink atendant ma duży wachlarz z trawy.
Jak gram z WE to moskitiere nosi.
Jak gram z z Dwarfami w gorach wysoko to kożuch ma i nauszniki.
A tak na codzień to lansuje się w gajerku, odbija miscast na 2+, scroll, curse charm, warbanner, cała lora, darmowe kostki, zabieranie szóstek

pozdro
Właśnie zastanawiałem się nad opcją przekazywanie miscasta i curse charm, ale wydaje mi się, że lepsza od curse charma jest ta moc co pozwala przerzucac wynik miscasta - o ile sie nie myle to tez mozemy go przerzucic w takiej sytuacji jesli bedzie jakis nieszkodliwy :) a dodatkowo mamy duzo lepsza ochrone przed miscastami dla samego Slanna.

Troche lipa, że Slann teraz MUSI być w 2 szeregu TG bo nie można go uzyc z regenka i odp na niemagiczne ataki jako puszki do przyjmowania smoków itd :/

Slann teraz poprostu musi mieć dodatkowe kostki i całą lorę, zeby był w jakikolwiek sposób sensowny na te punkty. Reszta zalezy od rozpiski.

Ja narazie obstaje przy dodatkowej kostce do kazdego czaru, całą lorą, odrzucaniem 6 przez wrogiego maga i przerzutach miscasta oraz odbijaniem miscasta na 2+ raz na gre, war drumach (zawsze marszuje i +1ld do zbierania w 12') oraz DS. Ewentualnie jak gram z dużą ilością cold one'ów to zamiast 3 ostatnich biore Horn of Kygor (nasza kawa w 12' ma stubborn).

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Możesz slana dać do zwykłych saurich lub skinków i będzie w pierwszym szeregu.

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Chyba niekoniecznie :P Temple mają tą swoją zasadę Sacred Duty gdzie jest napisane, że jeżeli temple i slann są wystawieni w tej samej armii to MUSZĄ zostać wystawieni jako jeden oddział (slann musi do nich dołączyć)

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

No ale przecież nikt Cie nie zmusza do wystawiania TG. :)

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

No racja :P

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Czekam na komentarze i doradzenie mi w pewnej kwestii:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=335203#335203

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Czy jak Slann ma The Becalming Cogitation to może wyznaczyć licza i ten będzie odrzucał 6 z inkantacji?

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

nie , dlatego ze licze ani mumie nie uzywaja Power Dice na ktore dziala twoja moc.

Awatar użytkownika
Parravon
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Oko Terroru

Post autor: Parravon »

Czyli teraz slann normalnie wybiera sobie 4 czary z dowolnego lora i dodatkowo dzięki Focus of Mystery zna całego wybranego lora czyli znamy nawet 10 czarów? dobrze to rozumiem czy coś pochrzaniłem?

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

oj ostro pokreciles. nie wybiera tylko normalnie losuje sobie 4 czary a dzieki tez zdolnosci mozesz zamiast losowania miec caly lore.

Awatar użytkownika
Parravon
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Oko Terroru

Post autor: Parravon »

Znaczy nie chodziło mi oto ze sam sobie wybiera czary tylko losuje je z wybranego lora a dzięki "Focus of Mystery" ma jeszcze dodatkowego lora tego nie byłem pewien ale mówisz ze możne mieć tylko jeden cały lora no to trochę szkoda.
Dzięki za odp.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Coraz bardziej sklaniam sie do tego aby nie brac tej mocy na caly lore , lepiej wziac przedmiot +1 czar i oszczedzamy 35 pktow , ok 1 czaru miec nie bedziemy , ale imho warto zaryzkowac.

Awatar użytkownika
Parravon
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Oko Terroru

Post autor: Parravon »

Przyznam się ze też nad tym myślałem slann ma teraz dużo ciekawych zdolności i chwilami trudno się zdecydować :D

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

na BP+R caly lore to 1PD, wiec raczej Tepok sie bardziej oplaca.

ODPOWIEDZ