Plotki na temat 7-edycyjnych Lizaków

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

No nie mowcie ze spodziewaliscie sie profesjonalizmu. Ja tam przegladajac czasem white dwarfy z nieleglanymi rozpiskami przyzwyczailem sie :P
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

życzę powodzenia przy zalepianiu tych setek dziur i szczelin GS ;p :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Do mnie jutro probably przyjdą 2 boxy wiec mnie nie strasz :O
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

eee sklejałem go to wiem że dziur i szpar prawie nie ma. Świetna jakość odlewu.

Kazzzz
Wałkarz
Posty: 75

Post autor: Kazzzz »

Mam 3 pytania:

1. Czy stegadon/ancient stegadon moze robic s&s ?

2. Czy skink chief moze obslugiwac gigant bow/blowpipa, a co jesli ma magiczna bron?

3. Czy skink prist na egnine of the gods moze użyc mocy gdy jest zwiazany walka ?

Z góry dzieki za odp. :)

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

1. tak bronia strzelecka ktora posiada
2. nie moze obslugiwac, magiczna bron nie przeszkadza w posiadaniu broni strzeleckij/miotanej
3 tak

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

1) Pozwolę sobie sprostować. Ancient może ( ma giant blowpipe-y) natomiast zwykły już nie bo ma giant bow-a .( ale załoga zato może robić s&s bez większych problemów)

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

eee poradniczek fachowy :] Kto wie moze sobie kupie takiego jako Spawna <LOL>

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

A ja sobie czytam booka i powiem jedno... Artworki są WYJE... bongo :D
Artwork z 19 strony gdy saurus zabija keepera of secrets i obrazki salek, razorów i Mazdamundiego miazdza dupe...
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Oto moj raport z turnieju w Toruniu w niedziele , niby lokal taki se maly , a okazal sie mocno obstawiony - topowi gracze z Bydzi i bdb gracze z Wawy wpadli ;)

Zagralem swoja 4-6 bitwe nowymi lizakami w takim oto skladzie:

Lord na Carnosaurze , LA , E.Shield, SoM , Glyph Necklece , War Drumy
BSB na CO , LA , Blade of Burning Chotec , Shiield Of Mirrored Pool
Skink Shaman level 2 na Enginie z jednym DS
Skink Shaman level 2 DS + Diadem of Power

3x10 Skink Skirmishers z blowpipami
10x Skink Kohort
16x Skinki Kohort z 2xKroxami

2x4 Terki
2x5 Kawy

Jak dla mnie calkiem przyjemna rozpa do grania - mocna , ale daleko jej jeszcze do PG.

1 Bitwa Wojtek Gładysiak z Chaosem

Lord na dysku , heros do walki , 2xmagowie , 2x piesi marudzi , konni marudzi , 3xchaos ogry z GW , 2x5 kawy , 2xpsy , hellka , warshrine , 6xchosenow . Z nowym Chaosem jeszcze nie gralem , rozpiska wydawala mi sie calkiem mocna , ale do obejscia - moja armia woli zdecydowanie ofensy niz defensy. Pierwsze tury to taktyczne delikatne ruchy , na moje szczescie hellka nie dala rade zranic carnousaura ani lorda (pomimo big hita). Na flankach lataly sobie terki niszczac wsparcie , prawa flanka posuwala kawa z bsbkiem i enginem , srodek to carni , lewa to druga kawa. W pewnym momencie postanowilem , ze zaryzykuje i podjechalem enginem na 5 cali do kawy z herosem - kawe z bskiem ustawilem tak ze jesli zaszarzuje w engine to w mojej turze ma szarze w bok od nich. Carnosaur ustawil sie w razie co na doszarzowanie tez do tej kawy albo na szarze na warshrina lub chosenow z 2 magami. Ku mojemu zdziwieniu kawa z herosem za pomoca umiejetnosci engina i uranosa zostala zanihiliowana choc heros zostal. Nastepna tura to szarza lorda na dysku w plecy kawy i herosa na koniu tez w ta kawe - zapowiadalo sie niefajnie. Jednak w challengu moj bsb zadaje 1 rane lordowi , ten tez zadaje mu 1 rane , heros zabija 3 kawalerzystow , ale ustaje brejka. W mojej szarza carnusia na chosenow z 2 magami , Ci robia niefortunny flee za stol z 2 magami , carnus wystawiony na szarze 5 kawy i warshrina. Bsb nie zadaj zadnej rany lordowi , ten bsbkowi tez nie , exalted dobija reszta kawy , stoje brejka. W przeciwnika turze dostaje szarze kawy i warshrina na Carniego , zadaje on 3 rany na Carnim , lord z carnim zabijaja 3 kawalerzystow , stoje brejka. Pojedynek Bsbka z lordem konczy sie zadaniem 2giej rany przez mojego bsb , wiec robie herosowi i lordowi brejka o 1 - lord ucieka , heros sie utrzymuje. W mojej szarza kohorty na bok exlateda , szarza 3 skinkow z shamanem na uciekajacego lorda , ktory na moje nieszczescie zatrzymuje sie ok 3 cali przed krancem stolu. Kawa i Warshrina zostawiaja carniego na ostatniej ranie, wykanczam ostatnich 2 kawalerzystow , remis. Kroxy zabijaja exalteda. Przeciwnikowi malo juz co zostaje hellenka szarzuje na lorda na carnim , ten pada , OF dla lorda , zostaje zagoniony , warshrina wpada w engina. W mojej turbo strzelanie skinkow zadaje 4 rany hellce , warshrine remisuje z enginem , ale pozniej zostaje przez niego przepchniety. Koniec bitwy wygrana 15:5.

2 bitwa Bania i Demony

Bloodzio z sila 10 , przerzucanie to hit , 2xpsy , 2x10 horrory , 19xhorrow , 2xmagow Tenczy , 5xdemonetek , 2x6 furii , 6xflamerow.
Przyznam sie szczerze - z nowymi demonami nie gralem jeszcze - wiem jaki wstyd , ale jakos nie mialem okazji z nimi grac po prostu :P O wyniku bitwy zadecydowaly 3-4 akcje. W pierwszej turze Bania strzela do skinkow i niefortunnie odslania bsbkowi w kawie furie za ktorymi stoja flamery - 1 tura szarza mojego herosa. Carni podjezdza do przodu duzo - ma przed soba horrory z herosem lub flamery. BSB przepycha furie jest juz w flamerach. Bania w swojej turze ustawia tak Bloodzia , ze jesli zaszarzuje w horroru to wpadnie mi w bok , widzi teraz i ma zasiego do bska , gdyby ten nie przepchnal flamerow. Bsb zadaje chyba 1-2 rany flamerom w turze Baniaka , te stoja. W mojej turze Carni dojezdza do Bsbka myslac , ze po tej akcji wpadnie razem z Bskiem w duze Horrory za flamerami. Niestety na 11 atakow zadaje tylko 1 , Bsb 2 i ustaja 2 flamery. Szarza bloodzia w Bsbka i horrory w Carniego. Bsb zabity 6 razy , Carni z Lordem dokancza flamery ( jak to nie bylo juz wazne to razem zadali ok 10 ran :D ) . Carni ucieka na 14 , Blood goni na 13 - uffff. W tym momencie nadchodzi kulminacyjny moment gry - albo ustrzele Blooda , albo sam gine. W Bloodzia strzelalo , 20 skinkow z blowpipami z czego jedni mieli przerzucanie 1 , 16 kohorty z przerzucaniem jedynek , engine i ostatni skink z jednego oddzialow. Bloodzia udalo sie zatluc i w tym momencie gra zaczela sie na nowo , bo zaczalem zamiatac wszystko , zostal Bani tylko mag tenczy w duzych horrorach. Wygrana 17:3

3 Bitwa Robson i DE

Wygieta rozpa jak to Robson , 3xDarki z kuszami , 3xharpie , 2x7 Shadow , 15 Menghili , Hydra , Bsb z Pendantem , 3xmagiczki . Rozpa straszna , ale Robert mojej tez sie bal nie wiedziec czemu. Bitwa byla naprawde dziwna jesli chodzi o rzuty - naprawde ekstrema wychodzily. Bsb szarzujac w Carniego zadaje 3 rany Carniemu , ten sie wkurza i zadaje mu tylko 1 rane , oblany sejw , oblany Pendandt , 1 rana multipluje sie na 3 :) Inne ciekaw akcje to szarza 5 Darkow na pelna Kohorte z magiem - chcieli tylko zabic maga , ale lacznie zadaja 5 ran , paralityczne Kroxy zabijaja 1 i mam brejka o muzyka - lece :) Hydra ustala 3 tury walki z Engienem i Bsbkiem z Burningiem , aby w koncu po dopchnieciu kawy na bok zostac przpchnieta w ostatniej turze. Moj Bsb zdaje ok 15-16 sejwow od strzelania na 1+ :) Ogolnie bitwa naprawde ciekawa , choc rzuty troche to wypaczaly. Wynik to 10:10 po naprawde krwawym boju , zeby bylo smieszniej w malych bylo dokladnie 1185:1185 :)

Zajalem ogolnie 4 miejsce z ktorego jestem zadowolony.
Przemyslenia z turnieju - rozpa sprawdza sie calkiem niezle , poki co nie mam pomyslow co moglbym wywalic , zmienic. Fajne to nowe lizaki troche mniej ich na stole , ale i tak fajnie sie nimi gra

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

uwielbiam histoie o skinkach które zapluwają smoki lub bloodthirstery :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ta akcja w tej bitwie wygladala zaiscie epicko - oto fota , gdy bloodzio pogonil o 1 cal za malo carniego.

Obrazek

Wszystko co moglo strzelalo potem w Bloodzia - taki maly poligon w niego nawalal ;)

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Ziemko jestes zwolennikiem zielonych saurusów? :wink:
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

a jak ten bloodtrither perwersyjnie smyra corniego po ogonie ]:->

a apropo zielonych saurusow to ja jestem przeciwko ]:-> niebieskie o nieblo lepsze bo niebieski bardziej do zlota pasuje i luska czerwona lepsza na niebieskim duzo
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

A ja jestem za miesznka turkusu fioletu i pomarańczu;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Cala moja armia bedzie w kolorach jasnozielonych tak jak juz pokazywane wczesniej przeze mnie kroxy czy skinki. Na tej kawie nalozona jest po prostu dopiero 1 warstwa czyli snot green.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Na tej kawie nalozona jest po prostu dopiero 1 warstwa czyli snot green.
Od jakichś 2 lat :P .

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

SauruS PoweR pisze:A ja jestem za miesznka turkusu fioletu i pomarańczu;p
tez kocham oczojeby ]:-> turkus czy blekit jeden ch... a pomaranczowy czy fioletowy albo rozowy tak samo ]:-> wiec zarowna ja jak i ty mamy tradycyjnne lizaki
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Powiedzcie mi jedną rzecz - jak się ma strzelanie z bolców do kohort skinków z kroxami? powiedzmy mamy odział tych 9 skinków i krox - jak strzelam od przodu z penetracją to wybieram/ losuje czy leci przez skinka i skinka, czy skinka i kroxa?
Bo rozumiemi, że jak strzelę od boku to tylko po rzędzie ze skinkami bo tam jest najwięcej modeli?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

ODPOWIEDZ