Plotki na temat 7-edycyjnych Lizaków

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Kazzzz
Wałkarz
Posty: 75

Post autor: Kazzzz »

Ok guys, dont go after me if I sound too wild here:


>> Marked Saurus are still Core choices! [[[but can not have more marked Saurus than regular Saurus units]]]

>> Skinks double their attacks when they charge! [[[dont ask, dont tell!!!]]]

>> Rare/Special (???) unit, Skink Priest Acolytes! [[[again, your guess as good as mine here]]]

>> Slann pick their spells! Yes, PICK their spells!


Again, dont shoot the messenger. [assuming any of this holds water]
Nie wiem ile w tym prawdy źródło to samo co przy plotce o skinkach z t3

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Jakby slann wybierał czary to byłoby fajnie, no i podwójny atak dla skinków przy szarży, ale rzadko się gra skinkami walcząc wręcz chyba.

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

T3 + 2 ataki w szarży = większy koszt punktowy.

A tego chyba by nikt nie chciał...
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Korin
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Korin »

Nie no , IMO skinki z tafem 3 to czarna dziura . Dobrze jest jak jest . Niech gw weźmie się za saurusy których nie źle spieprzyli . (koszt punktowy .....masakra)

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Taa, jakby skinki były droższe to by trochę zepsuło ich klimat. A saurusy mogłyby być trochę silniejsze jak na pkt ich.

Awatar użytkownika
azrael88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kielce

Post autor: azrael88 »

Skinkom niczego nie brakuje. poprawy wymagają saurusi, rada najprostsza to obniżenie kosztu punktowego do akceptowalnego poziomu. Tendencja obniżania kosztu jest widoczna w nowych kodeksach, więc obstawiam że saurus będzie kosztował 10 pktów.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Ja bym wolał żeby saurusy były silniejsze, nie tańsze, bo jakby były tańsze to zbliżyłyby się do skinków, czyli byłoby ich dużo.

Awatar użytkownika
azrael88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kielce

Post autor: azrael88 »

trafne spostrzeżenie, zauważ jednak iż koszt punktowy oddziałów idzie w dół, przykłady: Imperium, HE, DE. Nie wydaje mi się żeby w przypadku lizardów było inaczej

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Zamysł jest prosty - tańsze unity => więcej figurek w armii => większe zarobki dla GW :wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Korin
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Korin »

ANtY pisze:Ja bym wolał żeby saurusy były silniejsze, nie tańsze, bo jakby były tańsze to zbliżyłyby się do skinków, czyli byłoby ich dużo.
Co rozumiesz przez słowo "silniejsze" ? Może niby mają mieć 5 siły co? Albo 5 tafa? Albo 4 ws ? Bez przesady , wystarczyłoby je potanieć , a co z tego jakby były równie częste w rozpiskach jak skinki ? W końcu byłaby jakaś alternatywa , piechota z static CR , a nie tylko skinki . IMO muszą obniżyć koszt saurusów .

P.S Gdyby dac saurusom ws 4 to by trza było obniżyc siłę , bądź coś innego . Bo z ws 4 , tafem 4 i siłą 4 byli by lepsi np: od takich grave guardów .

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Korin pisze:(...)byli by lepsi np: od takich grave guardów .
moze tak powinno byc? ;)
w koncu rasa stworzona stricte do walki, ktora przez tysiaclecia walczyla z najazdami demonow i wytepila na polecenie Old One'ów wiele gatunkow? ;)

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Mogłyby być tańsze o ile skinki też byłyby tańsze i wyszłoby na jedno. Poza tym przed GW da się bronić - np. zmniejszając pułap punktowy bitew. Np. zamiast na 2000 grałoby się na 1500, czy jakoś tak. Według mnie mogliby być silniejsi od GG, tamci to zwykłe żołnierzyki w zbrojach płytowych, Jakby po prostu GG mieli większy T, to saurusy mogłyby mieć 4 ws, ale mogłyby mieć czegoś innego więcej, jakieś zasady specjalne. Zrobienie jednostki silniejszej nie oznacza tylko zwiększenie jej S/T/WS.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dac im zasade elite warriors i samo zloo się robi ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Korin pisze:P.S Gdyby dac saurusom ws 4 to by trza było obniżyc siłę , bądź coś innego . Bo z ws 4 , tafem 4 i siłą 4 byli by lepsi np: od takich grave guardów .
A czy saurus, ktory jest 2 razy ciezszy, ma ogromny leb, piesc wielkosci ludzkiej twarzy i ktory dodatkowo od wyklucia sie (bo lizaki sie chyba wykluwaja, nie?) jest trenowany do walki wrecz nie powinien byc silniejszy od zwyklego szkieleta w jakimstam pancerzu? Dla mnie Saurusy powinny miec 4 WSa, byloby przyjemnie... Choc nie gram lizardmenami to jednak 4 wsa na saurusach byloby ok :)

PS Skinki z 2 atakami w szarzy? A to niby z jakiej racji? U saurusow mozna to wytlumaczyc jeszcze jako atak ogonem lub cos... ale u skinkow? Bez przesady...

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

skinki też mają ogon ^^

Mort
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Mort »

Tak właściwie to saurusy gryza....;p
Zgodnie z 6ed AB
Ostatnio zmieniony 29 cze 2008, o 22:17 przez Mort, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

Moim zdaniem powinni zwiększyć ruch saurusów o 1 cal...

Awatar użytkownika
Korin
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Korin »

loler pisze:Moim zdaniem powinni zwiększyć ruch saurusów o 1 cal...
Popieram . To i obniżyć o 2-3 punkty. A z ws 4 , bez przesady . Albo ok , ale w specjalach :D A to już nie klimatyczne , więc 3 ws .

Albo 4 ws , tylko z 13-14 punktów za gościa .

Awatar użytkownika
Korin
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Korin »

ANtY pisze:skinki też mają ogon ^^
Anty przestań spamować ."skinki też mają ogon " I co z tego ? Jak sa mniejsze niż goblin , maja tafa 2 . Myślisz , że takim małym ogonkiem byłby w stanie walnąć z siłą 3 ? Bez przesady . Wiem , ze jestes nowym generałem lizardmenów , ale nie pisz takich rzeczy , typu skinkowy 2 atak , albo silniejsze saurusy . Albo nie doceniasz swojej armii i jej siły(o czym mogłem się przekonać grający nimi i przeciwko nim , że sa silne ) , albo chcesz z nich zrobić kolejne przegięte DL albo i bardziej .

Skinki tańsze ... :roll: OMG one moim zdaniem teraz są za tanie jak na ich możliwosci :wink:

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Skinki- najtańszy i najlepszy skirmisz w WFB a Wy marudziecie. Powinni saurusy poprawić cenowo tak 10 pkt powinny kosztować. WS 4 odpada, to "tępe mięśniaki" wystarczy że mają 2 ataki. Powinni im dac na starcie +1 AS i może 8LD.

BTW z tego co pamietam to w 5 edycji saurusy miały dodatkowy tłumaczony jako atak tarczą.

A co do siły 3 i 2 atakow skinków to taka plota poszła.
Obrazek

ODPOWIEDZ