Maneaters

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Statsy Maneatersów

Post autor: Arbiter Elegancji »

gdy mam regiment 3 Maneatersów każdy z inną bronią, to jak rozdzielane są rany zarówno w CC jak i w Shootingu?
1. W shootingu dostaje 4 rany:
a-każdy dostaje po 1, czwartą losuje
b-schodzi jeden, i jeden dostaje -1W (sam decyduje którzy)
c-schodzi jeden, i jeden dostaje -1W (przeciwnik decyduje którzy)

2. W CC:
a-przeciwnik MUSI rozdzielać ataki pomiędzy poszczególnych ME
b-wbija W normalnie a jak zabije ogra to ja wybieram który zszedl
c-wbija W normalnie a jak zabije ogra to on wybiera który zszedl

wydaje mi się że w obu przypadkach b, ale wolę się upewnić.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

w pierwszym napewno B, w drugim prawdopodobnie tez, tylko nie wiem jak to jest jak przeciwnik styka sie tylko z jednym ktory ma inny weapon od reszty i przeciwnik go zabil :wink: ale raczej ty wybierasz czyli 2xb :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

FIFI (_!_) pisze:w pierwszym napewno B
Czyli rozumiem że przy strzale z armaty też?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

na 90% tak, kiedys wydawalo mi sie ze kazdy ma swoje 3 rany i nie przechodzą na nastepnego, ale chyba malal mnie pewnego razu poprawil i od tamtej pory sciagam wedlug uznania swojego, ale rany przechodzą jak w zwyklym oddziale

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

W przypadku CC wydaje mi się, że przeciwnik musi deklarować, w którego uderza. Pamiętajmy, że cathay longsword daje +1 do WS, a to może istotnie wpłynąć na rzuty na trafienie.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

w pierwszym napewno B
Czyli rozumiem że przy strzale z armaty też?
na 90% tak, kiedys wydawalo mi sie ze kazdy ma swoje 3 rany i nie przechodzą na nastepnego, ale chyba malal mnie pewnego razu poprawil i od tamtej pory sciagam wedlug uznania swojego, ale rany przechodzą jak w zwyklym oddziale
Niezupełnie. To jest tak: Jeżeli armata strzela z przodu, może zabić tylko jednego ogra(nawet jeśli rzuci 6 na ilość woundów). Natomiast jeśli strzela z boku i trafia wszystkich, rzuca osobno za każdego. Załóżmy że Rzucił na ilość woundów w ten sposób
ogr A - 6 - przechodzą 3
ogr B - 2 - przechodzą 2
ogr C - 1 - przechodzi 1

W tej sytuaji schodzą dwa ogry, a jeden zostaje na 3 ranach, ponieważ jeden ogr może otrzymać tylko 3 rany

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Andrzej:P napisalem, że rany przechodzą jak w zwykłym oddziale czyli chodziło mi o to co teraz napisaleś :lol2:

Kokesz, to chyba by wynikało było tak, że deklarujesz w każdego z osobna, ale jeżeli załóżmy, że każdemu z 3 wbijesz po jednej ranie to ściągasz jednego wedlug swojego uznania :P Na pewno wykluczamy odpowiedzi, że przeciwnik ściąga nam model w shootingu i w walce i na pewno, nie może być tak, że mamy oddzial meneaterow z weaponami i każdy z nich ma swoje konto na woundy :wink:

A ja mam pytanko, jeszcze odnośnie tych armat, jeżeli mamy jednego ogra w oddziale ktory ma 2rany wbite i ktoś strzela z armaty w nas od przodu i zadaje 6ran, to czy zdejmujemy calego ogra a ten nadal ma 2rany wbite czy zdejmujemy tego rannego :?:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

A ja mam pytanko, jeszcze odnośnie tych armat, jeżeli mamy jednego ogra w oddziale ktory ma 2rany wbite i ktoś strzela z armaty w nas od przodu i zadaje 6ran, to czy zdejmujemy calego ogra a ten nadal ma 2rany wbite czy zdejmujemy tego rannego :?:
To nie ogr ma wbite 2 rany, tylko odział. Więc jeżeli strzeli z armaty, rzuca na ilość woundów normalnie. To co wyrzucił (maks. 3) jest sumowane z ilością woundów które są wbite na odziale. Następnie usuwasz tyle ogrów, żeby ilość ran na odziale była mniejsza od trzech.
Czyli w tym przypadku ginie jeden ogr, o doział ma dalej wbite 2 rany (zakładając że wyrzucił na ilość woundów więcej niż 3, np 6)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

FIFI (_!_) pisze: Kokesz, to chyba by wynikało było tak, że deklarujesz w każdego z osobna, ale jeżeli załóżmy, że każdemu z 3 wbijesz po jednej ranie to ściągasz jednego wedlug swojego uznania :P
A nie jest to po prostu koncentracja ataków? Czyli, że skoro przeciwnik deklaruje, że ataku je tyloma atakimi w tego, a tyloma w tego to te rany się nie sumują. Gdyby C. longsword nie dawał tego +1 do WS to sprawa była by prostsza. Jednak jak można przenieść rany z ataków deklarowanych w kolesia z c.longs. na kolesia z GW? Jak dla mnie jest to nie możliwe.
Obrazek

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Nad tym sie nie zastanawialem bo nie używam cathayki ;pp sam mam teraz jednolite odzialy meneaterow :lol2: ale jak kiedyś na turnieju mialem pistolet i GW i odznaczalem każdemu z osobna woundy to mnie poprawiono i od tamtej pory gram na tak, że woundy przechodzą :wink:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

No a jak mamy sytuacje że jest 2x katana i np. jeden BoH w oddziale 3 ME. przeciwnik ma 2WS, więc musi rozdzielać: po tych z mieczami trafia na 5+, a tego z BoH na 4+. i mam sytuacje gdzie ogry z mieczami dostają 2W, a ten z BoH również 2W.
I czy to przechodzi?
jeśli tak to na kogo?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

IMO, przechodzi i ty wybierasz jaki meneater spada

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

nie, żebym się czepiał ale woudy z modeli o różnych statach na stówę nie przechodzą pomiędzy siebie,prosty przykład czempion oddziału deklarujesz w niego 12 ataków a i tak zabijesz 1 ziomka, gram bestiami, więc to mam opanowane. ,każdy z nich ma inny profil BoH 1A, Katana 1I, i dlatego trzeba deklarować w którego się bije i tak rozdzielać woundy.
Nie ma przekierowywania ran w mix unitach po jednostkach o innych profilach.
Analogicznie jak skończą się beasmastrzy to woundy przechodzić powinny na hydrę.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Klops pisze:prosty przykład czempion oddziału deklarujesz
czempioni są wyjątkiem i ich sytuacja jest opisana w rulebooku str 81.
podobna sytuacja jest hydrą helką itp. są one "monster and handlers" i ta zasada jest również opisana.
Klops pisze:modeli o różnych statach na stówę nie przechodzą pomiędzy siebie
jak byś mógl podać zasade (i najlepiej strone w rulebooku/uściśleniach itd.) na podstawie której to stwierdzasz byloby super i pomogloby zakończyć tą dyskusje.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

nie ma problemu, aktualnie nie mam jednak dostępu do booka(nie ten komp),postaram wam się to wrzucić w niedzielę.
Podam inny przykład z salkami i skinkami obsługantami,
albo z kroksami w skinkach,
Cały myk polega na tym że przy deklarowaniu hitów w mixt unity a do takich należą maneaterzy, trzeba dokładnie deklarować w co się bije, więc jak w coś się bije to nie bije się w coś innego(drugiego maneatera), nadwyżkowe rany są tracone.

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

salki i skinki to jest tak jak hydra, nie wiem jak kroxy w skinach, ale nie do tego bym porownywal bo to moim zdaniem nie jest mixt unit, tylko jeden unit z roznym weaponem :wink: jak chcesz to szukaj, ale to by bylo bez sensu jezeli rany nie przechodzą bo wtym wypadku do zrobienia snejka, ktorego sie robilo z meneatera+herosa koksa, wystarczą dwa meneatery z roznymi weaponami :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

maneaterzy to nie mixed unit.

W wypadku atakowania oddzialu osoba, ktorej jest oddzial wybiera, ktorego sciaga.
w wypadku allocated hitów się sciąga wybranego maneatera (ale prawdopodobnie to gracz ogrowy wybiera co on mial tzn. inni moga swapowac wtedy bron (tego pewien nie jestem sprawdze jak bede mial chwile)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Shino pisze:tego pewien nie jestem sprawdze jak bede mial chwile
bylo mi milo :wink: . Jestem strasznie ciekaw jak jest z tymi Maneaterami bo zamierzam sobie zrobić jako DoW i przydaloby się rozstrzygnąć takie problemy pzed graniem nimi :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ