Maneaters

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbazss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Qbazss »

Jak chcesz wprowadzić troche mobilności, to wypróbuj obie opcje na nieoficjalnych bitwach z kolegami/przyjaciółmi... Okazało by się która lepsza... I przy okazji złożył byś raporty tu na forum... :twisted:

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

próbowałem i maneaterów i irongutsów.
z maneaterami byłem na 2 turniejach w Gorzowie.
refleksje: Irongutsi z bannerem (war albo rag) są naprawdę spoko, zwłaszcza w krasiowym ofensie (z bannerem co daje dodatkowy move przed walką). ewidentny plus to wzięcie dodatkowego rara- imo na turnieje lepsi są irongutsi-zostaje Tobie dodatkowy rar :D

Maneaterzy: fajna jednostka, ale na turniejach ryzykowna: drogo kosztuje i zapycha dwa sloty. zestaw uzbrojenia moim zdaniem najlepszy to 2x cathay 1x dwurak. dlaczego ? bo masz wtedy Mansów z WS5, +1 I, i -3 save. W praktyce kroją większość cięzkiej kawalerii bez problemu. nawet jesli przeciwnik ustoi szarzę to 2 Manów wali zwykle na początku (8 ataków, czyszczą front). Koleś z GW dobija to co zostaje :D
sprawdzone w walce, żaden wymysł
pozdro

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Po ostatnich bitwach stwierdzam, że jest to najlepsza jednaostak Ogrów. Przeciwko armiom mało-strzelającym niezbęda! 3-4 Ludożerców plus Rzeźnik z SiegeBreakerem (+3 S) i Scull Mantle (-1 enemy Ld) sprawdza się wyśmienicie. Jak uda się rzucić na oddział Trollguts (Regeneracja) to oddział staje się prawie niezniszczalny. Jednak taka zabawka jest cholernie droga...

Jedna rana więcej i byłoby wspaniale...

U mnie Maneaters to jednostak niezastąpiona :P

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

dobry jest tez jeden maneater z tyrantem/BSBkiem :) ale w mojej koncepcji nie ma miejsca na wiecej niz 1 :)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Suchar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Suchar »

Ja czasem wystawiam kilku Manów z tyranem, wszyscy dostają brace of handguns i jest nieźle :) Ruszam sie o 6 cali-strzelam-6 cali-strzelam itp. Jak ktości sprzeda szarżę to można ostatecznie robić "standenszut" no i mają dodatkowe ataki. A 6/8 z S4 strzałów boli ^^

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Jednym Maneaterem nie grałem, bo wolę wtedy wystawić Gorgera (za dużo świetnych jednostek w rarach.... :? ). Ale zapewne można nim ciekawie zagrać. No i ten Stubborn 8)

Mi brace of handgun za bardzo nie odpowiada. Mała siła. Lubię rzucić czar z +1 S i miażdżyć z siłą 8. To się sprawdza!

Awatar użytkownika
Qbazss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Qbazss »

Ja sprawdzałem 2 maneatersy, jeden z GW i jeden z cathayskim mieczykiem , do tego bsb z war banerem i tyran z thundermace i jeszcze cos ale mi wyleciało z głowy. Na wszystkim regeneracja. Wybili sami ok. 12 (bylo ok. 20) konnicy Nurgla z savem na 1+ czy 2+. Po iluś mniejszych walkach i niespodziance w postaci hellcanona, na koniec sam maneater z GW wbił 2 woundy maszynie, która załatwiła go "zionięciem". Bitwa zakończyła się remisem, dla mnie! Został mi butcher z 1 woundem w zapasie. (Bitwa była na 2000 pkt)

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Ja znowu w Imperium rozglądam się za rozwiązaniem z jednymi ogrami w Rare i w sumie przez pracę zagrałem tylko raz, przeciwko VC dwoma Manitersami. GW + BoH, taką koncepcję wymyśliłem.
Spisały się ok ale przez moje błędy w sumie tak na prawdę raz walczyły tylko. Starałem się nimi zablokować Vargulfa, ale trochę skopałem kąt ustawienia i nie widziały go po jego szarży :(

No ale jak już weszły w walkę z bok w szkiele + od przodu klocek piechoty, to o ile dobrze pamiętam posypało się 15 bydlaków łącznie za walkę i CR.
Tylko że Ogry tak efektywne przeciw Undeadom nie są, bo ich strach za wiele nie robi, za to ItP mocno się przydaje.

Będę dalej testował jak czas pozwoli i w razie doświadczeń również rzucę cosik tutaj.
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Witam,

Myślę ostatnio nad oddziałem 5 Manaterów (czterech z pistoletami i jeden z dwurakiem).
Macie może jakieś pomysły jak zrobić taki oddział, żeby wyglądał zajebiście i nie wyszedł za drogo w kasie?
Z jakich części ich sklecić itp

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

nie wiem, może zrobić każdego w innym klimacie. Jeden np. z lustrii, drugi jako dwarf, trzeci imperialista, czwarty: spaczony chaosem, a piąty jakiś tam inny. Możesz też dorwać limitowanego bruisera z hundgannem. no ale jak chcesz tanio to kupujesz boxa bulli i robisz z nich koksów 8) a pistolety możesz wziąść np. od jezzaili :lol2:

blady da'Rasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: blady da'Rasta »

polecam patent "na piratow" - robisz ich ze zwyklych bullich; dokladasz pistolety od lego i czapki - tez lego piraci (idealne - pasuja na wcisk :lol2: ) obwieszasz ogrowymi bitsami - i juz masz :D
ja mam takich i bardzo ich sobie chwale - jak jestes zainteresowny to daj znac na priva - zrobie fotki i podesle

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

to wrzuc do galerii:P każdy chętnie popatrzy!

PS. "RZadna Laska nie da Ci tego, co mogą dać Klocki LEgo" :D

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

mam proźbe prosze mi wysłać staty ,koszt pkt,zasady specjalne Ogrzych byków niebede marnował kasy na AB za 70zł żeby wystawić odział napiszcie mi na pW

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

odpal sobie Army Builder....

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

niemam a nawet niewiem z kąt ściągnoć

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

proponuje zamiast za 70zł kupować AB - zainwestować pieniądze w słownik ortograficzny ...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

sorki ale gram w CS i muszę szybko pisać i niekontroluje się jak robie byki

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Szymon94 pisze:niemam a nawet niewiem z kąt ściągnoć
z tont
z tamtont
z komputra
:roll:

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Szybkie pytanie. Poniewaz podrecznik ogrów po polsku nie rozwiącuje tej kwesti dosc jasno.
Czy moge wyposażyć menetera w cataya i pare muszkietów? Czy tylko w jedną broń ktora jest podana w opcji ekwipunku?

dzieki z góry

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Myślę, że jest to napisane dość jasno w AB. Możesz wymienić ogre club na cathay longsword "or" na handgany
Obrazek

ODPOWIEDZ