Gnoblary

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Gnoblary

Post autor: Reaper »

Witajcie
Co o nich sadzicie IMO sa przydatne.Wie ktos moze z ilu oni rank strzelaja ???

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

normalnie, i imo nie sa przydatne, no moze trapersi ale imo tylkotyle wystawialem ich wiele razy i wiele razy sie na tym przejechalem... bickery i 2 cale mniej od ogrow sprawiaja ze dla mnie sa jednostka niepotrzebna
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Reaper pisze:Witajcie
Co o nich sadzicie IMO sa przydatne.Wie ktos moze z ilu oni rank strzelaja ???
Strzelaja z jednej ranki do zwyklych modeli a ze wszytkich do large target'ow. Na gorce z dwuch rank. Maja multi wiec moga strzelac- rzucac widelcami dwa razy.

Co do ich przydatkosci to mozna by wiele pisac. Jest to jednostka naprawde oplacalna na wieksze bitwy. Zajmuje ciwartki i tamuje ruch fastow i innyc dupereli na flankach czy tylach. Nikt im nie kaze szarzowac frontalnie przeciwnika. 4M mozne w zupelnosci wystarczyc. Jak ogry nie daja rady to przyczlapie sie i doada troche CR ( chociaz zadko to jest aa tak potrzebne).
Ja niewidze tu zadnego marnwoanie 40-50pk za dzial ktory zyskuje 100.

Po za tym LUDZIE armia Ogrow bez gnoblarow-popychaczy ?! to sie klimatu nie trzyma. Same ogry sa tak monotematyczne, nudne i takie niejakie.

Skinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102

Post autor: Skinek »

Reaper pisze:Witajcie
Co o nich sadzicie IMO sa przydatne.Wie ktos moze z ilu oni rank strzelaja ???
Skoro sa przydatne to czemu ich od jakiegos czasu w ogole nie wystawiasz ;P. Nie gram ogrami ale wedlug mnie gnoblary trzeba brac bo maja swietne figurki i w ogole sa fajne i na swoj sposob smieszne (gnoblar z randlem na glowie) :P

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

No bo sa przydatne ale sa jednostki ktore sa wazniejsze :P

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Jak dla mnie gnoblary nadaja sie na przytrzymanie large targetow w postaci treemana....oni maja +4 do CR on musi zadac 4 rany zeby byl remis, nie zawsze mu to wychodzi....

Do klimatu armii sa niezbedne IMO, ale za wolne zeby doskonale wspolgraly z Ogrami

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

gnoby są do trzymania ćwiartek i chronienia flanek od fastów, a żeby przestrzymały takiego large targeta to muszą zdać LD co nie jest proste do wyrzucenia bo tyrant juz bedzie na drugim końcu stołu i nie bedą mogły korzystać z jego LD

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

ja ostatnio wystawiam dwa klocuszki po 20 gnoblarów:D przeciwko armi strzelającej ustawiam je w rzędzie i ide za nimi całą armią:D pcham je przedewszystkim do maszyn i łuczników:D zajmują ćwiartki więc zazwyczaj się spłacają...a to tylko 40pts. :D IMO bardzo opłacalna jednostka w ograch":D
Trapersi też nie są źli....umiejętne wystawienia daje nam podstawe to pozbycia się polta/canona oraz zajęcie lasku czy łapanie samotnych magów:D

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Treeman kosztuje 285 pkt, mysle ze warto trzymac Tyrnata blisko gnoblarow i odzialem wartym 40pkt przytrzymac odzial wart 285pkt...a nie uganiac sie tyrantem za jakimis driadami czy wardancerami bo prawde powiedziawszy WE nic grubszego raczej nie wystawią...

blady da'Rasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: blady da'Rasta »

jak juz tyran ma byc blisko drzewa to niepotrzebne gnoblary - z tundereiserem tyran robi overruna na drzewku (przy lekkim farcie ;)

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

jak juz tyran ma byc blisko drzewa to niepotrzebne gnoblary - z tundereiserem tyran robi overruna na drzewku (przy lekkim farcie
A jak nie?? To ryzykujesz, jesli nie strate Tyranta (to pewnie nie) to strate za połowe jego punktów (tu treeman powinien dac rade). Tyrant daje lidera- gnoblary ustają i utrzymują drzewca do konca gry, a Tyrant niech sobie pózniej biega gdzie chce wtedy...

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

treeman będzie nabijał arny na maluchach i wkońcu wygra CC...bez wyobra źni post... :shock:

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

treeman będzie nabijał arny na maluchach i wkońcu wygra CC...bez wyobra źni post...
to sobie poturlaj kosteczkami zeby zobaczyc ze tych ran bedzie 3-4.Czyli ile? Tyle co gnoblary maja CR, a wiec remis i drzewiec stoi....czy ja mowie ze gnoblary maja z nim wygrac? (co tez jest mozliwe jesliby mial tragiczne rzuty)Maja go przetrzymac- podkreslam przetrzymac

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Nawet jak drzewiec zje gnoblarki to co to za strata?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ja przeważnie biorę oddział 20-25 fighterów i 8-10 traperów. Zwykli przeważnie trzymają ćwiartkę i pilnują flanki przed jakimiś słabszymi fastami, a traperzy blokują marsze i ogólne plątają sie pod nogami przeciwnika, czasami zapolują na nieostrożnego maga, czy obrzucą jeżami coś lekkiego.
Jak dla mnie bardzo przydatni i opłacalni - zwłaszcza, że oba te oddziały kosztują w sumie niecałe 100 punktów.

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Misiek pisze: Strzelaja z jednej ranki do zwyklych modeli a ze wszytkich do large target'ow. Na gorce z dwuch rank. Maja multi wiec moga strzelac- rzucac widelcami dwa razy.
A niby dlaczego strzelają do Large Targetów wszyscy??? W opisie broni nie ma o tym nic, podobnie jak w Rulebooku. No chyba, że przeoczyłem... :?:

Suchar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Suchar »

Dołączam się do powższego pytania :)

A co do gnobów to u mnie oddział fighterów to pozycja obowiązkowa.
-fajne figsy i klimat, tego nikt nie odmówi :)
-4 CR na starcie, wiadomo czasem coś przytrzyma, czasem coś osłoni itp.
-siłą gnobów jest ich... słabość :) Ludzie na ogół lekcewarzą je a to poważny błąd, raz pogoniły skina-biegacza, raz ustrzeliły połowę vampkowego generała na jakimś tam nightmarze czy czymś,
-czempion na gnobach się przydaje do zrobienia challenge i przyjęcia raz na siebie nie tracąc ranków i ilości :)
-klimat ;)

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

"Klimat" napisales dwa razy 8) noo gnoby są potężne, raz przegoniły konnice imperialną z priestem(konnica szarżowała) dzieki priestowi mieli jeszcze hate'a, ale wygrałem o 1 on nie zdał i uciekł na pare cali a ja go zagoniłem :P Jeśli chodzi o pytanie odnośnie large targetow to napewno strzelają 2 ranki ale czy wiecej to nie jestem pewny. Bo large target jest duzy i ci z przodu nie zasłaniają widoczności w góre i pozostali tez go widzą. :wink:

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

do large targeta strzelaja wszyscy, fluffowo po prostu strzelaja do gory ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Ok khain, fluffowo to wiadomo :wink:
Ale gdzie to jest w Rulebooku... :?:

ODPOWIEDZ