BP co nowego? lista życzeń i zażaleń

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Re: BP co nowego? lista życzeń i zażaleń

Post autor: Tandor92 »

No a w statystyce ma 3S, więc w szarży 4.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

No tak, pomyliło mi się z Nobem :D. Ale ten temat nie jest do rozmów o Orkach ;). Skoro już ustaliliśmy że mam rację to z mojej strony eot :lol:.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
SZALONE
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: "Ósma Bila" Bielsko-Biała

Post autor: SZALONE »

Chciałbym jeszcze zmian w zasadach gnobów a mianowicie dodatkowy ruch za 6 oczek na kostce w końcu to zielonoskurzy (gobliny coś tam mają) i sztandar też im się należy

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

A moze sprobowac przeblagac lige sedziowska, by do bp dodala poza zmiana magii rowniez mozliwosc korzystania z Truthsayera i Dark Emisary?

W koncu OK sa uzywane jako DoW, a DoW moga ich uzywac :>

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Albo danie mengili do core'ów, to napewno by poprawiło sytuację ogrów :roll:

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Tandor92 pisze:Albo danie mengili do core'ów, to napewno by poprawiło sytuację ogrów :roll:
Widzę że zaczynasz kombinować w dobrą stronę. Nareszcie zmądrzałeś ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Ponieważ temat prawie umarł, a nasz army book też jak się okazuje za szybko nie wyjdzie, może byśmy zrobili jakieś podsumowanie propozycji (poważnych) zmian z uzasadnieniem i przesłali je gdzie trzeba ? Powinniśmy się przypomnieć, bo zapomniano o nas najwyraźniej. Co Wy na to ?
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

To wygląda tak jakby LS celowo(a przynajmniej tak to wygląda) ignorowało ogry. Potrzebna jest inicjawtywa w stylu Imperium by BP(tylko że nie na poziomie wampirów). Mój plan wygląda tak:
1. Ktoś daje mi linka lub pożycza podręcznik do ogrów
2. Montuje przeróbkę booka z grafikami itp, ewentulanie jakiś nowy unit do corów lub speców(np. rzeźnia dla rzeźnika lub rydwan z rinoksami pod tyrana)
3. Dostaje ochrzan(bo ktoś przecież musi zacząć) za wszystkie przegięcia/niedoprzegięcia od graczy ogrów oraz mniej ważnych armii i otrzymuje od nich propozycje co oni by widzieli, wprowadzam je do booka
3,5. Play testy przynajmniej około 30-50(każda z ogrzyc zagra trzy-cztery razy, plus pewnie jest jacyś gracze innych armii)
4. Gracze orgów przedstawiają to LS by to dopóścili
Finał
a) cudem godzą się i dopuszczają
b) nie zdadzają się, i gracze ogrów nabijają członków LS na pale, a shino(nie żebym coś do niego miał, ogólnie jest w podząku ale jest największym wrogiem jakichkolwiek większych ingerencji) palą dodatkowo na stosie

PS.
Jak będzie dobrze zrobione to dopuszczą to turniejów poza BP, tak jak n początku krasie chaosu Indy GT
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

może to i ciekawy pomysł ale mimo wszystko nie chciałbym grac na autorskim booku

a co do nowego BP to chyba na pewno możemy spodziewać się kilku potężnich przedmiotów i wydaje mi się że wreście butcher będzie mogł byc generałem

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Oni No Maćko pisze:Ponieważ temat prawie umarł, a nasz army book też jak się okazuje za szybko nie wyjdzie, może byśmy zrobili jakieś podsumowanie propozycji (poważnych) zmian z uzasadnieniem i przesłali je gdzie trzeba ? Powinniśmy się przypomnieć, bo zapomniano o nas najwyraźniej. Co Wy na to ?
Sądzę, że to doby pomysł. Trzeba by się przypomnieć.

Gracze ogrów wielokrotnie wypowiadali się co do potrzebnych zmian i tu panował względny consensus. Brak jakiejkolwiek reakcji ze strony LS zaczyna być coraz bardziej niepokojący. Mogli by chociaż podać przybliżony termin zmian.
Ostatnio zmieniony 9 mar 2010, o 11:22 przez Kamil.Sz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

To tylko propozycja a zmiany byłyby minimalne. Jak chcesz to możesz czekać na interwencję LS. Mówię tylko że trzeba przygotować coś kontrenego a nie pisać tylko na forum, dwa gorgery na slot lub bucher na gienia. Jeżeli nie znajdzie się nikt chętny to ja się tym zajmę(swej reputacji już nie pogorszę).
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

BP i BP...W sobotę byłem ogrami na turnieju i te kosmetyczne zmiany, które są do tej pory raczej starczają. BP nie zmieni raczej nic jeśli chodzi o największe bolączki ogrów, czy miękkość na ostrzał... Nowe przedmioty, to dla mnie juz przegięcie. Niezależnie jakie by ni były, to na pewno nie będę z nich korzystał :roll:
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Żołądel shina 25
Ignorujesz pierwszego miscasta w grze(na którymkolwiek magu), genrełem armii może być wielki rzeźnik

Soczysty udziec Xeta 30p
Wielka broń, zabójczy cios +1 A, gorgery sa dwa na slot

Żywa tarcza z yan khela 30p
rerroll udanych trafień i zranień bronią strzelecką dla jednostek w zasięgu 6 cali od sztandaru. Bully nie są wymagani w core

Kanapka z Barbusa 20p
Wielka broń. Demony i duże cele nie wyprowadzają swoich ataków w pierwszej turze walki i mają -1 do wyniku walki do końca walki.

Gholan Gnobling Gnoblar 35p
Przeciwnicy przerzucają udane testy ochrony w walce, a oddział w którym jest postac otrzymuje warda na 6+.

Nie mam nic do LS, ale nazwy mają pasować do ogrów
Ostatnio zmieniony 9 mar 2010, o 20:37 przez likaon, łącznie zmieniany 1 raz.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

likaon pisze: Bully nie są wymagani w core
Nie lepiej ulepszyć byki niż się ich pozbywać? To co, ma być armia na samych ironach?

The Great banner of Maw 60 pkt.
All friendly units within 12" have +1 S

Proste, jasne i dobre.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

wielki tasak mistrza rzeźniczego 50 pkt.

czary boostujące ogry działają na D3 oddziały :mrgreen: (w tym momencie regenka rulez 8) )

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

ja myślałem o czymś takim
1 - przedmiot pozwalający bohaterowi widzieć 360 stopni
2 - ogrze imiona, przy stosownym zwiększeniu punktowym, działają na cały unit lub wręcz stają się zasadą armijną
3 - kotki Huntera jako samodzielny oddział 5+
4 - śmieciarka nie jest maszyną
5 - czar popychaczka
6 - dopuszczenie jednostek i przedmiotów z Gnoblar Horde
7 - Gorger wychodzi jak skorpion TK lub 2 za 1 slot
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

likaon pisze:Żołądel shina 25
Ignorujesz pierwszego miscasta w grze(na którymkolwiek magu), genrełem armii może być wielki rzeźnik
hehe niezłe biorąc pod uwagę, że normalnie rzucasz czary na maks 3 kościach :p (a i tak slaughtermaster jest bardzo rzadko widywany w rozpiskach)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

LS zapowiedziało że itemów nie bedzie, boost ma polegać na zmianach kompozycyjnych.
Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest to co było pisane wcześniej:

1) łączenie slotów specjal i rare lub dodatkowe sloty na wzór orkasów
2) gorgery 2 na 1 lub pozwolenie im na szarżę po wyjsciu
3) butcher generałem
4) zdjęcie 1+ z bulli

5) ewentualnie, jeśli przejdzie zakaz lub ograniczenie wystawiania MMM i cannonów DoW anulowanie tej reguły w przypadku najemnej armii jaką są bez wątpienia tłuściochy :mrgreen: Można je oczywiscie przyciąć jeśli opcja 1) weszła by w życie



Innych logicznych pomysłów kompozycyjnych raczej nie da się wymyśleć na ta chwilę. Prywatnie sądzę że takie zmiany dałyby całkiem przyzwoitego boosta.
Obrazek

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

antonio mądrze gada a ja bym tylko do tego dodał że imiona nie liczą się do limitu punktów na magic itemi i będzie miodzio (oczywiście pozostawiając jeszcze te udogodnienia które o tej pory dało nam BP - a głównie leadzi strzelający co ture- moim zdaniem najleprzy pomysł LS a drugi w kolejności to AP na wszystkich typach broni z ogrzą maczugą- bo taka kawa z save 2+ już się boi szarży 3 buli z 2 bronmi bo to 12 ataków z siłą 4 czyli - 2 do pancerza)

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

no i dopuścić oficjalnie ironskin tribe do limited ;)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

ODPOWIEDZ