ogrza magia

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Torin
Wałkarz
Posty: 59
Lokalizacja: K-ce

ogrza magia

Post autor: Torin »

Czy bucher może powtarzać czar który prubował rzucić i nieudało mu się kilka razy w tej samej rundzie i czy toothgnoblar jest traktowany jako +1 kostka do magii czy jako modyfikator +1

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Torin pisze:Czy bucher może powtarzać czar który próbował rzucić i nieudało mu się kilka razy w tej samej rundzie i czy toothgnoblar jest traktowany jako +1 kostka do magii czy jako modyfikator +1
a co na ten temat napisali w książce ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Butcher moze rzucic tylko raz na ture czar danego typu.
Toothgnoblar daje +1 do rzutu.

Asassello ktos moze nie miec dostepu do podrecznika :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Bania pisze:Asassello ktos moze nie miec dostepu do podrecznika :roll:
spoko.. czyli jak powiem ze nie mam dostepu do RB i AB to mi podasz wszystkie zasady tam opisane i odpowiesz na wszelkie pytania? po cos te podreczniki w koncu sa :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Pytanie bylo o 2 zasady nie wszystkie. I rozumiem ze nie mozna zadawac zadnych pytan - tylko kupowac podreczniki :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Torin
Wałkarz
Posty: 59
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Torin »

Dzieki za odp. a do podręcznika niemam dojścia bo gram skavenami, pytalem bo znajomy grający ogrami upierał się przy tym ze moze powtarzac rzucanie czarów:) Jak wygram w totka albo wyjade do irlandii to sobie kupie podręczniki i będe miał do nich dostęp, pozatym jak komuś się niechce odpowiadać niech nieodpowiada, zdaje sie niema żadnego moralnego przymuszenia, no chyba ze nałogowe marudzenie daje o sobie znać:P

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Bania pisze:Butcher moze rzucic tylko raz na ture czar danego typu.
To czemu w podreczniku jest inaczej?
Wyraznie jest napisane: moze rzucac ten sam czar ile razy chce w tej samej turze magii. Jezeli przeciwnik zdispelowal czar to nadal na tym samym modyfikatorze 3+ jezeli przecienik pozwolil zeby wszedl po raz pierwszy to kolejny udaje sie na 6+; jezeli wejdzie to trzeci czar tego saemgo typu na 9+ itp.

Magia orgrow jest dosc dziwna i rozumiem ze mozna na poczatku sprawiac problemy.

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

oO

To nie są tomb kingi......

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Nie rozumiem do czego zmierzasz...
TK to nie czary ale inkantacje ktore dzialaja na zasadzie bound spelli.

Magia ogrow w wiekszosci przypadkow lamie ogolne zasady magi:
-Wielkokrotne rzucanie tego samego czaru
-Utrzymywanie Remain in play podczac kolejnego zaklecia
-z gory ustallona wartosc Bound spela podczas dispelowania w turze przeciwnika.

A co smieszniejsze Mag jest twardszy niz nie jeden lord, z walka gorzej ale nie od tego jest ;)

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Butcher nie moge rzucać 2 czy więcej razy tego samego czaru.....

To by czyniło je dobrymi.

A przecież nie mogą mieć nic dobrego.

Podaj cytat z AB ze strony 60, z którego czerpiesz swoje przekonanie.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Zgadzam się z ksuMem. Jeden Butcher może próbować rzucać dany czar tylko raz na turę, jak każdy inny czarodziej.
Jeśli czar mu się nie uda/zostanie zdispielowany to inny buczer może rzucać ten sam czar na bazowej trudności. Natomiast jeśli czar wejdzie, to inny buczer ma trudność zwiększoną do 6, a kolejny do 9...Natomiast nigdzie z tekstu nie wynika że jeden buczer może ponawiać w tej samej turze ten sam czar...

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Misiek nigdy żaden z Twoich przeciwników nie ogarniał, że go wałkujesz?;d

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

@ksuM na twoim miejscu nie używał bym tak ostrych słów :D
A tak co do butcher to może on rzucać czar jeden raz , czy mu wyjdzie czy nie , w końcu byłoby to dość przegięte żeby móc rzucać jeden czar pare razy .

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Jak rzucam na udanie się czaru , to czy jak rzuce jedną kością i wypadnie 1 , to podlegam tabeli nie udane rzuty w magii ? czy jak dopiero zuce co najmniej dwoma koscmi i wyleca tam dwie jedynki to wtedy ?

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

_SkaVen_ pisze:Jak rzucam na udanie się czaru , to czy jak rzuce jedną kością i wypadnie 1 , to podlegam tabeli nie udane rzuty w magii ? czy jak dopiero zuce co najmniej dwoma koscmi i wyleca tam dwie jedynki to wtedy ?
Żeby mieć Miscast musisz mieć co najmniej 2 jedynki, więc rzucając czar na 1 kości zupełnie cię to nie dotyczy.
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Aha to super , to mnie uspokoiłeś xD Bo jak ostatnim razem grałem z kolegą to jak rzucałem czary na jednej kości to pare razy wypadła mi pojedyncza jedynka , a co do tabeli na nie udany rzut ,to mam stosować się do tabeli z ruulbooka czy z Ab ?

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

z army book`a bo mamy specjalny miscats table ;)

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

Witam, mam pewna nie jasnosc, rzucajac jakis czar remains in play, moge rzucic z tego samego butchera co innego i ten czar remains in play nadal trwa?

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

trwa dalej, ale tylko te czary ogrowe, w innych armiach ripy przestają działać

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Chciałem si upewnic co do dwóch rzeczy . Oddział nie może mieć na sobie więcej niż jedego czaru z 1 Buczera czy wogóle może mieć na sobie tylko 1 czar. Tzn czy moge z 1 buczera rzucić na jakiś oddział +1 tafa a z innego buczera rzucić +1 siły ? Zakłądam że nie , ale kto pyta nie błądzi .

I druga sprawa chyba też błacha ... Jak jest z dispelowaniem czaru w nasze fazie magii ? Power level 7 działa od razu czy tylko w turze przeciwnika ? Tzn : Rzucam czar na 1 kostce , wypad 4 = czar wyszedł , przeciwnik od razu chce zdispelować ... dispeluje na 4+ czy już na 7+ ??
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

ODPOWIEDZ