Śmieciarki - za i przeciw

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

a co panowie sądzicie o smieciarkach? na jutro mam rozpiske 2250 i tam są aż dwie takowe:D jak narazie HE nie mialy ochoty podejsc zeby wkurzyć Rinoska:D ocencie pomysl z 2 smieciarkami:D:D ja jutro raport bitewny napisze:D

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

napisz, ale ja osobiscie wystawiam jedna dopiero od 2500, a dwie oznaczaja 2 oddzialy gnoblarkow co do ktorych juz sie wypowiedzialem, ale zamiesc w innym temacie rozpiske + raport bedzie sie fajnie czytalo, ja moze niedlugo cos zagram to tez zamieszcze pocieszny raport (moze ostatniego jedrusia opisze?:U- wygralem weee! :P)
Obrazek

Awatar użytkownika
Semai
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Semai »

Nie ufam śmieciarkom. Rozpadają się od jednego strzału z działa. Mogą wjechać w plecy. Zbyt ryzykowna inwestycja. Już prędzej warto drugi oddział Yhetee trzasnąć.

Awatar użytkownika
Spirit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Spirit »

śmieciarki są fajne, chyba że trafisz na dwarfy lub imperium, wtedy trzeba kombinować(na szczęście moga ruszać się i strzelać), fajne na hordy pokroju skavy i orki, killing blow zawsze też się przydaje, ale myślę że dopiero od 2000 w górę można 1-2 wystawić.
ja z kolei kompletnie zniechęciłem się do leadbelchersów, jak dla mnie to długo zostaną na półeczce...
8 bullów jako core to juz pewna przesada najfajniej sprawdza się squad 3 buli+muzyk(i tylko 115pts), a od tego żeby nadrobić CR przeciwnika to jest 4 ironów z warbannerem lub coś na flance(np. yeti lub bruiser\tyrant z bullgutem.

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

Spirit pisze:śmieciarki są fajne, chyba że trafisz na dwarfy lub imperium, wtedy trzeba kombinować(na szczęście moga ruszać się i strzelać), fajne na hordy pokroju skavy i orki, killing blow zawsze też się przydaje,
ee tam, na rkasnoludy sa tak samo dobre jak na kazda inna armie, prawie tak samo jak na armie hordowe, duzo u krasi klockow, coz z tego ze opancerzonych, zawsze cos nie wyjdzie + KB zamiera armour save ;) a 5" template robi swoje :P, chyba ze chodzi Ci o armiaty, wtedy ustawiasz sie tak zeby Cie nie trafialo :PP
Obrazek

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

gralem w niedziele rozpiska ktora powoli sztaltowalem od poczatku gry:D

tyrant z dwurakiem, mostodonten i wardem na 5+,
3*buczer standard,
ok.15bulich po 3 w unicie,
jacys leadzi 2*2chyba
no i sedno...dwie smieciarki...
po 1 turze mojego strzelania z 3 kawalerii elfickich zostaly dwie z czego jedna spanikowana a druga jakos tam sie trzymala, ubilem jakas tam magiczke...po paru turach dragon prinsi chcieli juz na spokojnie zajac cwiartke no i sobie pojechali w rob stolu....BSB czempion i 3 zwyklych Dragonow na czystym polu....i moj rinox z katapulta na plecach nie mogl sie powstrzymac....strzelil na 22,5 cala<magiczna liczba> znioslo o 4cale no ale i tak obejmowalem jego BSB czempiona i 1normalnego...w sumie to nie ubilem nic..przychodzi do rzutu na BSB....chwila skupienia i ktos patrzac w moja rospiske mowi ze Kiling blow to teraz dupa....i pstryk, kulululu 6
!!i tak pozbawilem go 200p.

sorki za bledy mialem 4,5 minuty na napisanie:D
pozdro

Awatar użytkownika
Spirit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Spirit »

killing blow w wersji lotniczej jest bardzo sympatyczny, kawalerie go uwielbiają, na dwarfy śmieciary też są fajne(zwłaszcza na klocki do hth, pozwala je ograniczyć w rankach), jest za to potworny problem bo u dwarfów nie tylko cannony ale i bolce też s7...poza tym kto po ograch spodziewa sie strzelania :lol:

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Ja też gram ze śmieciarką i cenię ją - z ostrzału nie zabija dużo bardzo, ale zwykle dochodzi do walki i wtedy robi swoje. Wiec ogólnie się spłaca.

Niestety kompletnie nie sprawdza się z Helfami - Orły miotają nią po stole.

Przez ciebie Khain, cały czas myślę o tych Yhettisach. Może jesszcze nad nimi popracuję.

Awatar użytkownika
Spirit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Spirit »

jej szarża jest mocna, ale jej ld nie...
śmieciarka jeszcze ma jedną zaletę us5(jako jedyny rydwan) przydaje się do flankowania, sama jest w stanie pogonić kostkę od boku...do tego ma feara i może próbowac przyjmowac szarże rydwanów(albo nie zda testu albo słabo rzuci(mamy t5) a my i tak mamy przewagę w us i zwierzaczka z s5:lol: )

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

Moim zdaniem bardzo dobry sprzęt. W zasadzie przerażająca jest tylko cena, choć w sumie za to co jest pod katapultą i za możliwość poruszania się i strzału to chyba rozsądna cena.

Nie prawdą jest jakoby miał schodzić od jednego strzału z działa (bo niby na jakiej podstawie skoro przeciętna ilość ran to 3,5 :) )

Sprzęt całkiem wartościowy, w walce też coś może podziałać, jedyny ból to to , żeby nie poleciał nie wiadomo gdzie, ale przy Ld 7 to nie jest znowu taki koszmar (znów przeciętny wyrzut na dwóch kościach to akurat nasze wymarzone 7 8) )
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

kis1 pisze:
Nie prawdą jest jakoby miał schodzić od jednego strzału z działa (bo niby na jakiej podstawie skoro przeciętna ilość ran to 3,5 :) )

Sprzęt całkiem wartościowy, w walce też coś może podziałać, jedyny ból to to , żeby nie poleciał nie wiadomo gdzie, ale przy Ld 7 to nie jest znowu taki koszmar (znów przeciętny wyrzut na dwóch kościach to akurat nasze wymarzone 7 8) )
Nie wiem jak w Twoim, ale w moim podręczniku rydwany spadają od dowolnego pojedynczgo zranienia atakiem z siłą 7 lub większą.

No i Scraplauncher ma Liderki 5, nie 7.

Awatar użytkownika
Spirit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Spirit »

może ma polską wersję :lol:
jak już pisałem nie cierpię dwarfów za cannony i bolce z s7...

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Kedziorson pisze:gralem w niedziele rozpiska ktora powoli sztaltowalem od poczatku gry:D

tyrant z dwurakiem, mostodonten i wardem na 5+,
3*buczer standard,
ok.15bulich po 3 w unicie,
jacys leadzi 2*2chyba
no i sedno...dwie smieciarki...
po 1 turze mojego strzelania z 3 kawalerii elfickich zostaly dwie z czego jedna spanikowana a druga jakos tam sie trzymala, ubilem jakas tam magiczke...po paru turach dragon prinsi chcieli juz na spokojnie zajac cwiartke no i sobie pojechali w rob stolu....BSB czempion i 3 zwyklych Dragonow na czystym polu....i moj rinox z katapulta na plecach nie mogl sie powstrzymac....strzelil na 22,5 cala<magiczna liczba> znioslo o 4cale no ale i tak obejmowalem jego BSB czempiona i 1normalnego...w sumie to nie ubilem nic..przychodzi do rzutu na BSB....chwila skupienia i ktos patrzac w moja rospiske mowi ze Kiling blow to teraz dupa....i pstryk, kulululu 6
!!i tak pozbawilem go 200p.

sorki za bledy mialem 4,5 minuty na napisanie:D
pozdro

Taaa, ten ostatni moment byl swietny.:D Az gnoblary ktorymi sie bawilem pospadaly. ;D

Awatar użytkownika
Spirit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Spirit »

słyszałem że komuś tak spadł lord ze smoka...a smok stwierdził że to już chyba czas opuścić stół(to była jeszcze 6ed)...

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

Liderka 5 sprawia ze albo screenujemy to bullami (Co ogranicza mozliwosc strzalu, albo Tyranta trzeba przy tym trzymac (co ogranicza goscia ktoremu daje zwykle longstridera) pozatym spadanie od byle dziala sprawia ze na armie defensywne przezywalnosc tego to w zasadzie 1/2 tury
Obrazek

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

JaceK pisze: Nie wiem jak w Twoim, ale w moim podręczniku rydwany spadają od dowolnego pojedynczgo zranienia atakiem z siłą 7 lub większą.
No i Scraplauncher ma Liderki 5, nie 7.
Aaaa... przepraszam , bo ja sobie poczytywałem w AB ze względów oszczędności czasu i nie ma tam wzmianki o tym, że to rydwan. W sumie to trochę lipa, no ale na pocieszenie w zasadzie katapulty zwykłe też schodzą z jednego strzału :)

Co do liderki to się nie będę wypowiadał, bo miałem wyświetlonych również kawalerię rinoxów .... :/

Ale zawsze zostaje Ld generała (chyba, że też nie można używać do tego testu :) )
Obrazek

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

moze, moze ale niestety uwiazuje to troche tyranta na smyczy (te 12 cali od smieciary)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

khain pisze:Liderka 5 sprawia ze albo screenujemy to bullami (Co ogranicza mozliwosc strzalu, albo Tyranta trzeba przy tym trzymac (co ogranicza goscia ktoremu daje zwykle longstridera) pozatym spadanie od byle dziala sprawia ze na armie defensywne przezywalnosc tego to w zasadzie 1/2 tury


zgadzam sie mozna zaslonic katapulte przed 3/4 bolcow jezeli nie sa na gorce oczywiscie...ale przy wiekszej ilosci maszyn to trzeba naszego zwierzaczka w dupe kopnac i dac mu szanse na walke...wtedy IMHO...14'' do przodu wystawia sie na jakas szarze..podchodzimy bulami czy tyrantem i jest fajnie:D....jesli chodzi o naprawde czysty defens typu krasie to nie gralem ale mimo wszystko uzywam 2 scrap'ów wiec troche mu zajmie wystrzelanie...a jak juz padna to spełnią się poprzez przytrzymanie na sobie ostrzału:D

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

Kedziorson pisze:
khain pisze:Liderka 5 sprawia ze albo screenujemy to bullami (Co ogranicza mozliwosc strzalu, albo Tyranta trzeba przy tym trzymac (co ogranicza goscia ktoremu daje zwykle longstridera) pozatym spadanie od byle dziala sprawia ze na armie defensywne przezywalnosc tego to w zasadzie 1/2 tury


zgadzam sie mozna zaslonic katapulte przed 3/4 bolcow jezeli nie sa na gorce oczywiscie...ale przy wiekszej ilosci maszyn to trzeba naszego zwierzaczka w dupe kopnac i dac mu szanse na walke...wtedy IMHO...14'' do przodu wystawia sie na jakas szarze..podchodzimy bulami czy tyrantem i jest fajnie:D....jesli chodzi o naprawde czysty defens typu krasie to nie gralem ale mimo wszystko uzywam 2 scrap'ów wiec troche mu zajmie wystrzelanie...a jak juz padna to spełnią się poprzez przytrzymanie na sobie ostrzału:D
to walujesz :P chariot nie moze maszerowac :P xDDD
Obrazek

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

dobra dobra....pomyłek...mój błąd...no ale wiecie o co chodzi:D szarze złożone itp.

ODPOWIEDZ