Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Oki »

Jak się przedstawiają paringi dla ogrów na etc/pks? Z czym spoko, z czym pod górkę?
Jak składacie Tyranta do walki?
Z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Które zestawienie Maneaterów jest Waszym zdaniem lepsze?

scout/swiftstride + ahw czy scout/ITP + BoOP.

Dodam, że przy pierwszej opcji w rozpisce wcisnąłem Firebelly'ego, natomiast w drugiej małego maga Beast.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Wg mnie jeśli masz ITP to robisz oddział kamikaze 3-4 ogrów bo jak jeden spada ze strzelania to nie ma paniki. I teraz kwestia czy ich zadaniem jest podchodzić powoli, strzelać i mieć wyjebane w ostrzał wroga. Czy wytrwać 1 turę i wejść w combat.
Natomiast jeśli masz swiftstride to potencjalnie to oni mają szarżować i wejść jak najszybciej w combat i wtedy ja bym się pokusił wystawić takich z 6+ z FCG + ADHW i nawet sztandar DHB jest spoko a wtedy masz mocny zwiadowczy oddział do walki a jeśli w mniejszej liczbie to z sztandarem do przerzutu LD jednorazowego ( ja mam pecha i zawsze mi tacy panikują gdy są poza zasięgiem bsb ). Mają ogromny wygrar gdy szarżują bo jest duża szansa na D3 impakty ale jeśli stracą szarżę to wtedy jest kicha.
Obrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Ani jedno ani drugie. Maneaterzy nie mogą iść do kombatu nie wsparci bohaterami, bo mają taki mały problem zwany inicjatywą. Bez różnicy praktycznie z kim się biją to spływają dużo za szybko. Jeśli w ogóle brać ludojadów to wg mnie tylko ITP stubborn, ablo stubborn swiftstride i pakować do nich całą ekipę dowodzącą. Dodatkowo 3 albo 4 dać gw, żeby miało to siłę przebicia z 2 szeregu.

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

Mnie najlepiej sprawdza się 6 Manów z Poison&Sniper, chłopaki zdjęli już tylu wrażych magów, herosów, DPrinców, że ciężko zliczyć. Wsparci Heavenem wyczyniają cuda, ale z Deathem też bardzo dobrze współpracują. Jak przychodzi do walki to nawet mimo niskiej inicjatywy przynajmniej 3 zawsze zdoła oddać, a to dzięki pistoletom oznacza wiadro zatrutych ataków z S5.
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Panowie to ja koło 15.30 wrzucę rozpiskę o jakiej myślę i wtedy wypowiecie się na temat Maneaterów :) (rozpiska na 2000 pkt oparta na dwóch oddziałach Mournfangów po 3 w oddziale)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Mnie kiedyś kusiło coś takiego:

8x maneater, swift + ITP (lub stubborn), 3x AHW, 3x GW, 2 goli. Sztandar magiczny jakiś. Drogo kosztuje, ale do tego ironi plus 2x małe mournfangi. Jak dojdą do walki to jest 16 ataków S5 + 9 z S7. WS4 potrafi zrobić różnicę.

Nie boją się zostać zaszarżowani zasadniczo, a sami już od 16 cali różnicy deklarują szarże. Na 3 kostkach jest mimo wszystko spora szansa, że wyjdzie to 10;

Ale ostatecznie na planach się skończyło.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

A ja tylko gratuluje tym co ciepiom bohaterów do oddziału swiftstride ... =D> :lol2:

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Dla mnie jedyna słuszna opcja to poison + sniper.

Próbowałem jakieś czary-mary w stylu scout+stubborn, ale mi to nie pasuje. Najefektywniejsi są jako snajperzy :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ja bardzo cenię ich sobie jako poison stubborn z BoOP. Do maszyn i monsterów są idealni a stubborn sprawia że w CC spokojnie ogarną większość malych i średnich zagrożeń. W dodatku poison jest niezłą kontrą na sfinxy których nie trawię.

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Jak działa rune maw na snajpy z death? Na 2+ musi wybrać innego bohatera czy na 2+ musi wybrać inny oddział?

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Musi wybrać model nie będący w oddziale, z run mawem.

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

jak grać z orkami ?
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

kotki w manglery blasterem i poison w maszynki, a savegy kanapkujesz. Tak wygląda idealna bitwa z orkami :D

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Widzę, że fajny teoryhammer prowadzisz. Z ogarniętymi orkami jest ciężko, żeby nie powiedzieć bardzo ciężko wszystko zależy od rozpiski. Ja bym trzymał każdy oddział 6 cali od następnego, żeby chociaż nie było niepotrzebnych. Jak uda Ci się kotem w manglera wpaść to super. Na orki myślę, że dużo lepiej by wychodził heaven niż jakikolwiek inny lore.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

hmmm wiesz powiem tak. Chyba nie widziałeś oddziału savegy obrywających z flanki słonkiem :lol2:

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Tutaj masz rację tego nie widziałem, ale widziałem misfire na słońcu w oddziale ironów.

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

miałem takiego pecha że słońce zatrzymało się cal od savegów w I rundzie :D i blasterem idało mi się ściągnąć generała orkowego
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Morok

Post autor: Morok »

szukam nazw/imion dla Ogrów czy ktoś takie zna ? stronka książka lub coś w tym stylu

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Na ogre stronghold powinien być generator. Albo wpisz w google generator ogrzych imion. Osobiście nigdy nie widziałem pełnej listy.
Obrazek

Zablokowany