Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Necromanter »

Osobiście uważam, że HH jest lepszy od scrolla. Co do deatha to zasięgi niewielkie, a do tego nie zawsze czar wyjdzie. Ze słońcem też da się grać tylko trzeba dobrze się pozycjonować ot cała filozofia.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

a poza tym akcje kamikaze z HH zawsze się spłacają:D
Obrazek

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Hej trolle jak już tak dywagujecie tu o HH to mam jedno bardzo nurtujące mnie pytanie pytanie, jak to jest z tym HH..?
Czy po odpaleniu, przeciwnik rzuca jednocześnie za każdego maga czy po kolei..?
Bo powiedzmy jest sytuacja że gość ma 3 magów każdy po dwa życia z czego jeden ma jedną ranę. I rzuca za pierwszego który ma full, ciach nie wyszło 1' mag - 1 rana, 2'mag 1 rana(ten co miał ranę) i idzie w piach, 3'mag -1 rana. I w tym momencie gość mówi że rzuca już tylko raz za tego co żyje.
Jeśli faktycznie tak jest że rzuca po kolei to kto wybiera kolejność magów i gdzie to jest opisane..?
Choć osobiście uważam że powinien rzucać jednocześnie za każdego i dopiero po tym rozpatrywać efekt każdego rzutu.
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Kolejność wszelkich rzutów jeśli są w tej samej chwili ustala osoba, której tura jest aktualnie rozgrywana. Gdzieś w odmętach RB jest taki zapis ;).
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

Ok a jak prawidlowo powinno sie rozpatrywac HH..?
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
Misio
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misio »

Tak, jak przeciwnik chce. Rzuca za magów w przez siebie wybranej kolejności.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Czyli w Twoim wypadku najbardziej opłaca się rzucać za magów zdrowych, licząc że mag na 1 ranie zginie od ich miscastów albo sam na końcu rzuci jakiś logiczny wynik nie zamiatający połowy oddziału ;).
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

co wg mnie jest bez sensu bo wybuch następuje jednocześnie. Tak jakbym musiał strzelać każdym strzelcem po kolei i liczyć na to że nie spanikuje ich bo wtedy reszta strzałów może być już poza zasięgiem?
Obrazek

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Odoamar pisze:co wg mnie jest bez sensu bo wybuch następuje jednocześnie. Tak jakbym musiał strzelać każdym strzelcem po kolei i liczyć na to że nie spanikuje ich bo wtedy reszta strzałów może być już poza zasięgiem?
Ale to co napisałeś jest sprzeczne z zasadami strzelania.
A to z HH jest z nimi zgodne.
Walki wręcz rozgrywają się w ten sam sposób i nie ma problemu - wybierasz co walczy najpierw, możesz nawet wbiec do innej walki i tym samym oddziałem zaatakować raz jeszcze bo walka jeszcze się nie rozegrała. Przecież w rzeczywistości by nie czekali, a czekają :P.
Life's a game with save and load features disabled.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

nurtuje mnie pewna myśl i powiem szczerze, liczę na jakąś sensowną odpowiedź (jestem graczem, który dopiero od jakiegoś czasu się ponownie wdraża w WFB)

Chodzi mi zwłaszcza o sytuację, gdy sami mamy maga śmierci ze słońcem lub przeciwko deathowi gramy.

Mag 4 lev często ma na sobie talizman z wardem na 4+. Ok, super ochrona, która chroni go przed:
a) wrogą magią
b) wrogim ostrzałem
c) hth

Czy nie lepiej byłoby mu dać talizman z MR3? Punktów tyle samo, a przed:

a) wrogą magią chroni tak samo
b) wrogim ostrzałem - cóż, jest look out sir, 2+ że wyjdzie
c) hth - tu nie chroni, ale zakładamy że do walki stawać nie będzie.

Ale taki talizman daje warda 4+ oddziałowi ironów z bohaterami przeciwko wrogim slońcom i podobnym rzeczom. Ba, o 50% mniej boimy się autodestrukcji od własnego słońca (jeśli będziemy go rzucać).

Wydaje mi się, że opcja co najmniej warta rozważenia, tymczasem o ile ToP jest w większości rozpisek to amuletu nie widziałem nigdzie.

I pytanie: Czego nie łapię?

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Na słońce i pitki, które bolą ogry nie ma żadnych wardów :D
Obrazek

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

dziękuję, doczytałem opis słoneczka. Pytanie już nieistotne.

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

Witam,

Jak liczy się rzeka i zaorane pole? Przy ruchu normalnie x2 - a przy szarży x2 czy tylko dangerusy zdaję?
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

Rune Maw działa na słońce i inne vortexy?
.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Nie działa ponieważ oddział nie jest targetem czaru.

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

ogrmasta pisze:Jak liczy się rzeka i zaorane pole? Przy ruchu normalnie x2 - a przy szarży x2 czy tylko dangerusy zdaję?
any1?
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Pewnie nie dostałeś jeszcze odpowiedzi bo to pytanie jest średnio zrozumiale sformułowane ...
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

opis rzeki masz w RB (chyba marshland), jeśli idzie o zaorane pole to na euro daje soft cover i tyle
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Mam zamiar rozpocząć grę ogrami po VC z tego powodu iż bardzo mi się podoba ich klimat i figurki + nie chce zbierać kolejnej armii hordowej. Planuje niedługo pierwsze zakupy i prosiłbym o radę, co na początek. Moje fundusze są niezbyt wysokie ^^"
Wiem że batalion to super zakup + muszę mieć bohaterów i mournfangi ale co jeszcze, doradzicie?
I pytanie czy są ogry jakichś innych firm niż GW?

Zablokowany