Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Pare noobowskich pytań.

Post autor: FIFI (_!_) »

Witajcie. Mam pare pytań odnośnie armi ogrów, a mianowicie chodzi tu o:
1.Jakie ma wymiary podstawka pod kawalerie rihnoxową?
2.Czy moge do śmieciarki wsadzać herosa :D ?
3.Poradzcie mi co wystawiacie na lizardmeny(Mój kumpel bierze MNÓSTWO skinów i mnie zapluwa :cry: )
4. Potrzebuje porad, bo w naszym małym miasteczku organizowane są turnieje i zawsze dostaje(następny turniej na 1650pkt. Przewidywane armie: VC na magach i 2x15BK, chaos na khornitach konnych i minotaurach, wyzej wspomniane lizadrmeny na masie skinkow, 3 priestow i kroxy, Dwarfy, Bretonia i może ktoś jeszcze przyjedzie)
Z góry dziękuję za odpowiedzi 8) i sorry jeżeli takie pytania już bylo(nie bijcie) :lol:

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

1. Duży rinox(ten z jeźdźcem) podstawka rydwanowa...100/50mm
mały rinox 50*50:D
2.nie:D
3. nie graj z tym nawet:D....a tak na serio to nie mam pojęcia:D
4.jakie to miasteczko....jeżeli naprawdę małe to podaj też województwo:D
5.Na 1650p. mozesz cos wymyślic na liczebność ogrów...chyba najlepsze rozwiązanie....

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

1. Kawaleria ogrowa jest na podstawkach od rydwany jezeli chodzi o Bull rhinox riderow ( czyli figurki z forge rorlda. Mozna uzywac tez zwyklyuch rhinox riderow ale nie polecam. Owe meiszcza sie na 50/50mm

2. Mozesz zrobic z nia odzial ale to nic ci nie daje bo i tak moga w ciebie strzelac gdyz nie masz 5 szeregowych jenodtek.

3. Troche bullsow by sie przydalo zeby rozganiali bydlo. Ironi zeby cos wiekszego ubic jak kroxy i inne plugactwa. Yheti tez niezawada. maja sporo ruch wiec zawsze atakuja pierwsze. Bull rhinox ridera obowiazkowe . terror zawsze daje rade. Troche magow tez by sie przydalo. Oni naprawde potrafia zrobic cala gre tak samo jak rhinox.

4. Ciezko podaj jednoznaczne rozwiazanie. Ja zawsze daje Bruiserowi lub jakiemukolwiek Hero do walki silna bron jak GW czy thunder mace/riser Ward save oraz Longstrider. Butcherzy trzymaja dispelscrolle, bangstick, czasami daje im nawet Sword of might zeby tacy mietcy nie byli. Skullmate tez sie przydaje. Ogolnie radze bazowac na duzej ilosci mniejszych odzialow, a z herosami podazaja przewaznie Irongaty ze sztandarem i looskoutgnoblarem-to podstawa. Gnoblary z tylu, rhinoxy i yheti po bokach.

Ja ogolnie gram na duzej sile wspomaganej magia. Wiec Tyrant ironi butcherzy i rhinoxy to podstawa mej armii

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Tylko powiedzcie mi tylko czym różnią się duże rihnoxy od małych. Mieszkam w Wołowie nie daleko Wrocławia, województwo :Dolnośląskie. Klub Fangor Forest. Ostatnio mieliśmy konwent "Leśne Wrota" można znaleźć na internecie. NA wakacje bedzie następny :lol: więc zapraszam i jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi 8)

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Male rhinosy maja jeden atak mniej (3) i sile tez o jeden mniejsza (5) jeden WS mniej = 3. Sa na mnijeszych pdostawkach 50/50. Niewzbudzaja terroru tylko fear tak samo nie sa large modelami. Wszytko sprowadza sie do roznicy 40pk - czyli srednio sie oplaca rezygnowac z terroru bonusow sily...
Za 173pk masz naprawde niezla jednostke ktora jeszcze jest terrorysta i muzykiem. Mozna tez dac mu warbanera wtedy to saam z siebie wymiata.

Radze wystawiac jedego duzego z HA IF i muzykiem. ewentualnie dwuch dodajac sztandar ale to juz drogie pk. Jezeli chcesdz male to tylko dwa z muzykiem sztandarem ewentualnie jak chcesz zrobic z nich mocna jednostke to warbaner. ale malych raczej nie preferuje. Ten terror i 6US jest zasadniczy

O konwencie slyszalem lecz troche daleko i czasem nie dysponuje.

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Na jaszczurki - byczków, kilka oddziałów po trzech. Zwykle opieram siłę OK na irongutsach, ale w tym wypadku niewielu ich trzeba (jak napisał Misiek - na saurusów, ew na kroxów). Można by też osłaniać się gnoblarami, tanie to to a wyciągnie trochę zatrutych strzałek ;)

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Krótkie pytanie (i głupie): skąd wziąć figurki Rhinox Raidersów? Bo nie wiem... :oops:

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Zed Zediculus pisze:Krótkie pytanie (i głupie): skąd wziąć figurki Rhinox Raidersów? Bo nie wiem... :oops:
Stąd:

http://www.forgeworld.co.uk/acatalog/QU ... ERS_1.html

;)

Ew zrób jak ja - śmieciarka + ogre bull + GS:

http://www.coolminiornot.com/162954

Mi tam forgowe nie za bardzo się podobają po prostu ;)

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Mam na sprzedaż 2 małe rhinoksy z żywicy, kiedyś kupiłem na allegro za 50 zl bo myślalem ze to są duże ;/ sprzedam za 30 zl. Jak ktoś chętny to dam foty ;d;d

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

FIFI (_!_) pisze:Mam na sprzedaż 2 małe rhinoksy z żywicy, kiedyś kupiłem na allegro za 50 zl bo myślalem ze to są duże ;/ sprzedam za 30 zl. Jak ktoś chętny to dam foty ;d;d
Kolejny... :?

Ja naprawdę nie widzę problemu, by władować je na chariotową podstawkę, dodać jakąś skałkę, by stały nieco wyżej, i używać jako Bull Rhinoxów...
Różnica wielkości jest naprawdę niewielka, poza tym i tak ten rhinos jest duży.

To NIE jest proxowanie! Figurki te są produkowane przez Forge world, Citadel nie ma własnych, tak więc naprawdę nie ma różnicy... (podobnie, jakbyś użył np figurki Ludwika Schwarchelma jako zwykłego BSB imperium...)

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Pytanie tylko, czy jezeli sa zywicowe to dopuszcza mu je na turniejach klasy GT? No chyba ze rhinoxy Forge sa plastikowe, to wtedy praktycznie nie sposob dojsc.

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Wych pisze:Pytanie tylko, czy jezeli sa zywicowe to dopuszcza mu je na turniejach klasy GT? No chyba ze rhinoxy Forge sa plastikowe, to wtedy praktycznie nie sposob dojsc.
Forgowe rhinosy są z żywicy właśnie.

Dlatego polecam konwertowanie śmieciarek, są metalowe ;)

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

To zmienia postac rzeczy :wink:
I w sumie przychylam sie do zdania Mate'a - konwertowanie metalowych daje duzo wieksze pole do popisu i roznorodnosc, a jesli konwersje beda fajne to i dodatkowe pkt na turniejach :)

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

ALe ja nie potrzebuje tych żywicowych rhinoksów bo konwertuje sobie z zabawek. I nie rozumiem tego że polecasz konwertowanie tych ze śmieciarek bo są metalowe :? Przecież metal ciężej chyba ciąć niz żywice...chyba :P i żeby mieć te ze śmieciarek to trzeba kupić wyrzutnie złomu za 160zl dla samego rhinoksa a ja moge sprzedać 2 takie same za 30 zl :D

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

FIFI (_!_) pisze:i żeby mieć te ze śmieciarek to trzeba kupić wyrzutnie złomu za 160zl dla samego rhinoksa :D
Ja zamówiłem przez MO, samego Rhinosa ;)

Co do wyższości metalu nad żywicą - co kto lubi, ja wolę metal :)

Awatar użytkownika
Songoku
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Songoku »

też takie noobowskie pytania:

1.) czy jak przeciwnik zdispellował czar to rzeźnik i tak otrzymuje hity / woundy?
w podręczniku jest napisane:
(...) jednakże Rzeźnik, który rzucił zaklęcie traci natychmiast jeden punkt Żywotności (...)
2.) czy gdy Rzeźnik zginie w wyniku walki / ostrzału itp. to jego czary się rozpraszają?
Jeśli w wyniku działania Magii Jelit Rzeźnik ginie, wszystkie rzucone przez niego zaklęcia zostają automatycznie rozproszone.

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Też mam polski podręcznik i twierdzę że jest to nie jasno określone wiec pomogą Ci osoby które posiadają angielską wersje:P

A teraz moje pytanie: Czy czary z Magi Jelit(czary numer3,5,6) można rzucać na jednostki tylko walczące wręcz? Z góry dzięki za odpowiedz :D

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Songoku pisze: 1.) czy jak przeciwnik zdispellował czar to rzeźnik i tak otrzymuje hity / woundy?
nie
Songoku pisze: 2.) czy gdy Rzeźnik zginie w wyniku walki / ostrzału itp. to jego czary się rozpraszają?
tak
Czy czary z Magi Jelit(czary numer3,5,6) można rzucać na jednostki tylko walczące wręcz?
nie bardzo rozumiem pytanie, mozna rzucac te czary na wszystkie ogre unit nie wazne czy są w walce czy nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

czy Rhinox jest ogre unit...? pełna nazwa tego oddziału to Rhinox ogr cavalary...(nie wiem czy poprawnie bo na szybko)

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

dla mnie to nie jest jasne, ale powiedziałbym ze mozna bo to w koncu ogr tyle ze mounted.
Obrazek

Zablokowany