Tenderiser czy Thundermace... i inne przedmioty...

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Tenderiser czy Thundermace... i inne przedmioty...

Post autor: Murmandamus »

Oto pytanie dla Tyranta. Kiedyś byłem przekonany do Tenderisera ale jak wypróbowałem Thundermaca i od jednego strzału zeszło 14 ghuli wymiękłem. Thundermace wydaje się doskonały choć losowy z jednym specjalnym atakiem na zwykłe troopsy a w razie czego można razić wroga zwykłymi wszystkimi atakami z siłą 7. Z drugiej strony thundermace nie tak dobry na troopsy ale na na potwory z d3 W niszczy. Co wolicie?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Tenderiser... z moim szczęściem thundermacem i tak bym nie trafiał :?
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Ja podobnie jak Jose Tenderiser. Na jednym turnieju wystawiłem Thundermace'a ale nie spłacił sie zupełnie.. trafiłem może ze 2 razy na x walk tyrantem i sie zraziłem do niego, choć moze jakoś go wypróbuje po raz kolejny ;) Póki co Tenderiser.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Jose pisze:Tenderiser... z moim szczęściem thundermacem i tak bym nie trafiał :?
tiaa, ja po wczorajszej grze też sobie odpuszczę Thundermace, nie zranić kogoś z S8 to ogromny fail. Poza tym, cały czas jest ten pieprzony dylemat, czy bić raz i robić d6 ran, czy bić 5 razy i liczyć na d5 ran (ja się przeliczyłem, więc wolę Zmiękczacz z tych dwóch)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ja wolę Zmiękczacza, uderzanie pojedynczym atakiem zbyt często może skończyć się pudłem...
Poza tym Zmiękczacz jest tańszy i wchodzi oprócz niego kombo Wyrdstone Necklace + Funny Trinket (czy jak tam się nazywa przerzucanie wardów...)
Zmiękczacza używam od wyjścia księgi i rzadko mnie zawodzi - mało jaki LT z własnej woli się z nim mierzy :D

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Tenderiser jest pewniejszy. Thundermace wg mnie na turniej się nie nadaje, na towarzyską bitwę, gdy wiesz że przeciwnik będzie miał mnóstwo piechoty rankowej to tak.

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Thundermace jest dobry dla slaughtermastera.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

jak wejdzie 8ed to tyran z bloodbath sword (+3 A) i +1S za wielkie imię będzie piękny ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

ale będziesz musiał slavegianta mieć w armii a to 175 pkt.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Podpatrzyłem z tematu o rozpiskach combo Fencer Blades+Glittering Scales razem ze zwyczajowym mawseekerem taki Tyrant jest potwornie trudny do ubicia w HtH. większość rzeczy trafia takiego Tyranta na 6+, bez halabard czy gw rani tak samo... Do tego +5 ward... Miazga :D.

Z drugiej strony, tęsknię trochę za D3 ranami zadawanymi Tenderiserem, jednak tak chora przeżywalność jest tego warta ;).

EDIT: Trochę mnie bolał ten save +6. jednak przypomniałem sobie o Greyback Pelt ^^ Mamy Tyranta z H. Armourem, kompletem gnoblarów i co tam lubimy z niemagicznych rzeczy. W magii bierzemy tak:

- Fencer Blades
- Greyback pelt
- Mawseeker
- Wyrdstone necklace

Mamy to samo, tylko lepszy pancerz i ignorujemy teren ^^.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Co robią fencer blades? w pracy nie mam booka, a jakoś ich nie kojarzę.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Nowy common item, dwie bronie jednoręczne podnoszące ci WS do 10 (i z racji że są dwie, +1A). Greyback pelt sprawia że przeciwnik ma -1 do trafienia... Jest może z pięć modeli które trafiają cię na 4+ czy 5+, cała reszta ma problem ;). Zamiast pelta można dać Glittering scales (light armour, też daje minus do trafienia) ale pelt oferuje ignorowanie terenu i pozwala brać H. armour więc... Wada jest taka że takiego Tyranta jest relatywnie łatwo ubić poza CC. Dlatego często daję jego oddziałowi sztandar +1M żeby tak w drugiej rundzie szarżował ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

No ja tez na podobne kminy wpadałem, ale jednak w dobie klocków monstrualnej piechoty (tree kiny i inne bzdety) i potworków branych w hurtowych ilosciach (2 hydry...) Tenderiser jednak daje rade. Tym bardziej ze cały czas zostaje opcja naprztykania maksa z pogromu przeciwko jakiemus championowi :D

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Tenderiser jest boski w nabijaniu overkilla na championach, ale champion nie musi przyjmować wyzwania, a w walce z klocem piechoty masa ataków wyprowadzonych w ogry potrafi zniszczyć cały potencjał ofensywny grubasów (ostatnio przegrałem tak walkę z Horrorami Tzeencha).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

jasne, tylko:
a) w takich wieeelkich klocach czesto czai sie tez bohater a jego odsuniecie to tez strata potencjału
b) jak nie przyjmą challengu to i tak mamy 5 ataków zabijajacych kogokolwiek na 2+, czyli statystycznie 3 trupy w w zestawie z jakakolwiek inna bronia statystyka bedzie podobna (no chyba ze +3 ataki)

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Po rozegraniu kilku gier doszedłem do wniosku że crown of command to genialny item :). Po pierwsze, pozwala na przytrzymanie dowolnego deathstara przeciwnika i skanapkowanie go/wbicia się resztą ogrów we wsparcie oponenta i zdobycie punktów. Rekordzistą jest Tyrant który wytrzymał cztery rundy walki sam przeciwko Warrior Priestowi, dyszce halabardników, dwudziestce swordmanów i rycerzom szarżującym go od tyłu. W tym samym czasie butcher z obstawą wyczyścili resztę stołu z imperium. Więc choć przegrałem, to mecz był epicki :D.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Grałem wczoraj towarzysko i zdecydowałem sie na Thundermace. To był ,,mój pierwszy raz" i przyznam szczerze jestem w szoku - od jednego pierdalniecia zeszło 9 Hamków :D zabic dwa razy wiecej luda niz ma sie ataków to jest dopiero power!!! Dzisiaj pewnie pykne z DE i zobaczymy jak sie sprawdzi (gwoli scisłosci oprócz TM miałem jescze Warda na 4+)

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Testował ktoś Thundermace jeszcze? Zastanawiam się nad wzięciem tego urządzonka na grę towarzyską przeciw nowym O&G.

EDIT:
Ło ja pierdzielę, Thundermace na tą edycję jest totalnie imba :D. Co bitwę robię tym takie rzeczy że klękajcie narody :D. Szkoda tylko że Tyrantowi nie ma jak dać przerzutu nietrafień :(.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

A co proponujecie na naszą anty magie?
ja zwykle biorę jako podstawę dispel scrola na slaughtermasterze
oraz hellheart
Jak dla mnie hellheart jest całkiem niezłym wyborem ale ma kilka wad
nie działa na czary wymagające np dwóch kostek, może wypaść mało kości magi przeciwnikowi
i niestety efekt 5 i 6 jest słaby:) ale potrafi nawet przyblokować całą magię przeciwnikowi.
Zastanawiałem się naw wzięciem feedback scrola co wy na to?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ja ostatnio biorę tylko dispel scroll plus runemaw banner na Ironach, wystarcza aż nadto.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ