Pogadajmy tym razem o grywalnością Hunterów czyli Łowców

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

to MB uważam że hunter to fajny wybór...
miałem go bez psów, z armorem 2,3 na niego miscast...i beast killerem,

w sumie jest to heros który nie musi stać cały czas i strzelać...lata sam...chowa się,przyczaja i szarżuje :D poprostu...a jak jakiś ST czy smoczek wyleci to strzela...robi S&S i już jest fajnie .. udało mi się zadać 3 rany na ST...jednym strzałem :d fart wiem ale później też dawał rade....
w tej chwili chcę wystawiać Tyranta 2buczerów i huntera :D

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Ja również eksploatowałem Huntera na Master Blasterze. I tak jak Kędziorson jestem bardzo zadowolony.
Miałem na nim Mastodont Armor i 2 Pieski i taka konfiguracja wydaje się odpowiednia.
Pieski goniły, szarżowały maszyny i jakieś inne skinki a potem były świetnym screenem (którego tak Ogrom brakuje) a Hunter jak trzeba było to strzelał (np. w Kroxigory, Steam Tanki itp) a jak trzeba było to dawał radę w CC. Między innymi zabił jednego wampirka Barbarossie, pogonił, razem z Gnoblar Trapperami 4 Kroxigory z boku i zanotował szereg innych chwalebnych czynów.

Polecam, dobrze użyty daje kopa armii

Awatar użytkownika
SZALONE
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: "Ósma Bila" Bielsko-Biała

Post autor: SZALONE »

ja mam pytanie gdzie jest napisane że łowca nie może strzelać po ruchu przy opisie wyrzutni harpunów jest wzmianka o tym że łowca jest tak dobry w strzelaniu że może stać i strzelać

Po ruchu ma modyfikator -1 do trafienia

z niecierpliwością czekam na odpowiedź

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

W FAQ dotyczącym ogrów - dostępny na stronie GW.
Na szczęście zostało to odkręcono przez BP, więc jeśli jest on w użyciu to Hunter może strzelać po ruchu.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
SZALONE
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: "Ósma Bila" Bielsko-Biała

Post autor: SZALONE »

Nie znam się na tych skrótach.
Bardzo dziękuje za odpowiedź

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

Hunter jest na podstawce 40x40 czy 50x50?

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

50x50
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

o ! a czemu na takiej dużej podstawce a nie normalnej ogrowej :?:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

ponieważ ma kotki na konnych i jakby był na ogrowej to by mogły się pojawic problemy z zaszarzowaniem tego itp a tak GW ułatwiło sobie sprawe i wyeliminowało pytania graczy w tej sprawie

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

o widzisz ... ja zawsze stawiałem go na małej... kotki stały na równi z podstawką huntera (od przodu) , w przypadku szarży od tyłu hunter sie dostawia ... w wypadku kanapiki z tyłu i z przodu traktowałbym go jak niepełny szereg w klocku , moze bić zrówno do tyłu jak i do przodu pomimo niestykania sie przeciwnikiem z 1 ze stron.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

no cóż niestety GW wymyśliło sobie że ma byc na 50x50 więc nie można nic na to poradzić i w świetle prawa przepisów turniejowych nie można go wystawiać na ogrowej bo to jest wałek (figurki mogą być na większych podstawkach niż oryginalne ale nie mogą być na mniejszym)

ale nie dziwie sie ze nikt ci się jeszcze nie przyczepił bo malo kto za zasady ogrów a jeszcze mniej hunterów bo są najmniej wystawialnym bohaterem w ograch (teraz troszke zyskali przez BP)

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Jako że często gram łowcą to co sądzicie o daniu mu przedmiotu z ward savem na 3+ przeciwko magi i do tego beast killera? często grałem na biegaczu i niestety często schodził od pojedyńczych magicznych pocisków i niestety łatwo jest go zranić nawet normalnymi z siłą cztery. Zamiast biegacza lepiej użyć sebratuski które mają mova 8 a pozatym i tak je rozdzielam gdy szarżuje na maszynę.Zaś beastkiller do ranienia dużych potworów przy pomocy innych oddziałów?

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Ja zazwyczaj wrzucam na niego zbroje pozwalającą go wskrzesić przy zabiciu nie w HtH, bo jakoś inne opcje mi się nie sprawdzały. Ward na samą magię wydaje się mi nie być najlepszym pomysłem. Chyba, że składasz się pod konkretnego przeciwnika ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Myślałem ostatnio nad wystawieniem Huntera w armii, jako dobijacza potworów i brzydala który biega gdzieś na flankach i strzela do kawalerii, omiata śmietnik, gania za kowbojami i ogólnie irytuje przeciwnika.

Myślę nad złożeniem go z Beastkillerem, Shield of Ptolos i jakąś śmieciową bronią magiczną. Wtedy taki bydlak zaczyna grę podpięty do jednego z kotów (Vanguard). Po czym albo zaczyna szarże na śmietniki, albo mości się w jakimś lesie i pruje z Balisty. Magiczna broń co prawda wyłącza beastkillera, ale umożliwia zrobienie czegokolwiek przeciwko Forest Spiritom czy Etherealom. Shield of ptolos daje nam niezłego save'a na łuczników, skinki czy nawet muszkiety, więc taki hunter prawdopodobnie zostanie zbombardowany magicznymi pociskami, ew. przeciwnik pokusi się o użycie armaty czy balisty. Myślę że taki pan mógłby nieźle irytować armie na śmietnikach.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

eh.. hunter jest fajną opcją ale lekko za drogą- prawie 200p. które naprawdę lepiej można zainwestować. Z vanguarda nie można szarżować, a w lesie i tak jest widoczny dla czegokolwiek.. a jako ze jest fest drogi, strzał z armaty już się opłaca. jako przeszkadzajka, nie lepiej juz firebelly na dywanie? mniejszy base przynajmniej.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Firebelly na dywanie nie może mieć innych magicznych przedmiotów niestety. A że hunter drogi, to niestety prawda. Ale my nie mamy u siebie tanich rozwiązań ;). Popróbuję, bo śmietniki mi strasznie przeszkadzają.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

działaj działaj, ja rozkminie firebellego (btw. on nie musi mieć innych przedmiotów, dobrze wycelowany breath weapon i się spłaca 8) ) a potem na maszyny.
Co do huntera, jeżeli rozważasz opcje z vanguardem, nie wiem czy +1M nie jest kluczowy.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Też na tym myślałem, ale wyższość któregoś z tych imion wyjdzie już w testach, ciężko wygdybać które będzie przydatniejsze.

Czekam na relację jak poradził sobie firebelly ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Ja jak grałem funowo przeciwko tomb kingsom to wystawiłem go z relict swordem i beastkillerem. Owszem złożenie sytuacyjne, ale sfinxy wciągał jak małe dziwki :D

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ale wiesz że magic weapons nie łączą się z beast killerem? ^^

Do rzeczy, zagrałem takim Hunterem:

Hunter
- Harpoon launcher
- Beastkiller
- Shield of Ptolos
- Warrior's Bane

i jego zdobycze:

- trzy oddziały skinków (jeden kameleonów)
- dobicie stegadona z Engine
- oddział Salamander

I bonus, czyli

- Pożarcie fartowną szarżą na 16 cali eterycznego Slanna-samotnika :D.

Ale Long Stridera trzeba wypróbować bo beastkiller i tak nie był potrzebny.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

ODPOWIEDZ