8 edycja - jak się zmieni nasza armia

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Re: 8 edycja - jak się zmieni nasza armia

Post autor: Grodzio »

archeolog pisze:na BP, poki bp niema hunter = półka jak dla mnie

co do Irons to również nie zgadzam sie z Toba, wole oddział zwykłych bulli z Clubem z ap
który w szarży bije PIRWSZY dwarfy więc wypłaci powiedzmy 10-12 ataków z s4 -2as
(pamietaj ze juz niema bonusu za Shield+Handweapon) więc nawet ironbreakers mają bazowo save 3 z clubem save 5+!
a wpadający ironguci na dzien dobry dostają 10+ ataków jak to będzie siła 4+ to napweno 1-2 spadnie.
Do rozkręcania puszek o które się martwisz mamy Heroine którzy robią to zawodowo + Meneaters z katanami
BA nawet na upartego leadberchers moga zdjąc jakąs imperialna/chaotyczną konnice;) napewno nie zaszarżował bym konnicy khorna/nurgla 3-4 irongutami

A co do kawalerii z lancami, mają stubborn+szeregi+mase+ipierdoły + save +2 + ward save, więc również bym miał obawy;p
Podałeś przykład jedynie z dwarfami, jednak większość armii i jednostek ma i tak I wieksze od naszego więc wole już oddac ta siła 6 i ranić na 2+ niż siła 4 raniąc na 3-4+, poza tym co ważne ironi mają Ld8 co tez plusuje. Z kawalerią to tez różnie jest, zalezy ile tego i 3-4 ironów raczej bym nie wystawiał mysle o 5 plus hero, który wieksza I ma więc zawsze może walnąć pierwszy. Zależy od stylu grania i co kto lubli, dla mnie i tak 1-2 oddziały będą spoko.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Macie racje z tym Lordem magiem... jednak mam nadzieję, że errata to zmieni

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

jeszcze tylko małe sprostowanie (tak mi się wydaje) odnośnie tego co wcześniej Bogins napisał "Mag lord- dispel scroll, +3t, 2+ward na ogniste ataki, ciezka zbrja z 5+wardem (nie widzę ogranicznika że magowie nie mogą) 285pkt" - z tego co pamiętam to by móc brać zbroję mag musi mieć taką opcję przy jego konstruowaniu. Butcherzy tego nie mają więc zbroi nadal nie mogą używać.
Dodatkowo zauważyłem na stronie 500 - jeśli przedmiot znajduje się i w rulbooku i AB to koszt bierzemy ten z AB, czyli SoM mamy jednak za 25 pkt itd :(
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Czy jeżeli dam Oprawcy Wizarding Hat to zna wszystkie czary z magii jelit i 2 losowe z wybranego lora?
Czy jest wtedy 4 czy 2 poziomowcem?

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Chyba nie, dostajesz wtedy innego lora do wyboru a ten swój tracisz, tak mi się wydaje. Choć tak w ogóle to bedziesz mógł tak zrobić na conajmniej 3000ptk i wydaje mi sie że powinnobyć to uściślone że nie dotyczy to magów a jedynie nieczarujących herosów.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Właśnie nie wiem czy tracę, przecież można znać czary z rożnych lorów, a w opisie przedmiotu nic nie ma że traci się poprzednie czary.
Grodzio pisze:Choć tak w ogóle to bedziesz mógł tak zrobić na conajmniej 3000ptk i wydaje mi sie że powinnobyć to uściślone że nie dotyczy to magów a jedynie nieczarujących herosów
Dlaczego dopiero od 3000 ?

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Slaughtermaster wciąż wyamga obecności Tyranta

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

innymi słowy Zeby wziąć arcyOgra musisz miec również Tyranta w armii, co jest możliwe w grach na 2999pkt+
wogóle ktoś zna jakieś rumors odnośnie nowego AB dla nas?

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Za wcześnie na plotki. Przed naszym AB będzie AB do TK, wioęc jeszcze nic, nawet oficjalnie 8 ed nie ma także spokojnie ;)

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

A co broni mi wzięcia Tyrana i Oprawcy a mniej niż 3000 jak mieszczę się oboma w 25 % punktów armii.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

nic jeżeli zmieścisz tak kurwesko drogich Hirołów na 2k;p

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Biorąc ich 2 masz w plecy 400ptk plus przedmioty, wiec to na conajwyzej na ponad 2000ptk takie rozkminy.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Na 2000 to będzie ciężko ale na 2400 to spokojnie się mieszczą obaj.
archeolog pisze:nic jeżeli zmieścisz tak kurwesko drogich Hirołów na 2k;p
Czy Oprawca jest taki drogi? 200 punktów za 4 lewelowca z T5 i W5 i niezłym uderzeniem to IMO niewiele.
Grodzio pisze: Biorąc ich 2 masz w plecy 400ptk plus przedmioty, wiec to na conajwyzej na ponad 2000ptk takie rozkminy.
IMO bohaterowie w Ograch to jedno z niewielu rzeczy w tej armii warta swojej ceny.

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Kamilu dobrze wiesz że ja stawiam na ilość stąd wole oszczędzać punkty ;) Choć i tak 8ed zmusi mnie do kombinowania z rozpiskami ;)

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

"IMO bohaterowie w Ograch to jedno z niewielu rzeczy w tej armii warta swojej ceny"

gnoblary, scrapa, gorger

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Grodzio pisze:Kamilu dobrze wiesz że ja stawiam na ilość stąd wole oszczędzać punkty ;) Choć i tak 8ed zmusi mnie do kombinowania z rozpiskami
Wiem wiem.
Choć mamy różne podejścia do tej armii to nasz ostatni pojedynek pokazał, że obie strategie są grywalne i fajne.
archeolog pisze:gnoblary, scrapa, gorger
Mnie gorgery nie przekonują, rzadko mi wychodzą i jest ich za mało żeby powodowały realne zagrożenie dla przeciwnika. Jak by były 2 na slot to by było co innego.

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Kamil.Sz pisze:
Grodzio pisze:Kamilu dobrze wiesz że ja stawiam na ilość stąd wole oszczędzać punkty ;) Choć i tak 8ed zmusi mnie do kombinowania z rozpiskami
Wiem wiem.
Choć mamy różne podejścia do tej armii to nasz ostatni pojedynek pokazał, że obie strategie są grywalne i fajne.
Dokładnie, ale mina przeciwnika widzącego tyle ogrów na stole jest czasem bezcenna :mrgreen:
Na 8 ed akurat gorgery scrapa i gnoblary będą często na stołach ewentualnie zamaist gorgerów rhinoxy, o ile będą dopuszczone.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Chyba jedyny turniej w Polsce gdzie Ogry były na 2/3 stołów. :D

Co do scrap i gnoblarów to się zgadzam w pełni. Obawiam się ze rhinoxy odejdą do historii, a szkoda bo to fajny oddział.

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Odejdą do czasu wydania nowego booka, ale i tak model przedni więc warto mieć chociaż 1 w swojej armii ;)

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

Pytanie- w czym widzicie taką przydatność gnoblarów? tzn jako support pewnie, ale jakoś nie wykminić ich niezbędności.. rozwiniecie?

ODPOWIEDZ