Butchery

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zator
Wałkarz
Posty: 59

Butchery

Post autor: zator »

Jak graci tymi podstawowmi jednostkami w armi? czy warto jest wystawic oprawce? jakich czarow najczesciej uzywacie itd.?

ja mysle ze najelpeiej uzywac tego na test paniki ,dodanie sily czy 2k6 trafien

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Oprawcę opłaca się wystawiać, zwiększony zasięg czarów, większa wytrzymałość i limit przedmiotów, jak dla mnie miodzio. No, ale to na gry 3000+ oczywiście niestety.
Butcherami najlepiej czarować po jednej kości, by ogołocić dispel pool przeciwnika. Zaczynamy oczywiście od zaklęć, na których najmniej nam zależy, by tych zamierzonych adwersarz nie miał czym zatrzymać.
Na armie hordowe Braingobblar rządzi, nie ma to jak panikować całe oodziały goblinów/skavenów, czar świetnie sprawdza się w combo ze Skullmantle :)
Bonecrouncher świetny na opancerzoną kawę imperium, bretonii czy elfów, gorzej na chaos z wysokim T.
Bullgorger faktycznie jest jednym z najlepszych, nie ma to jak szarża irongutsów z str 7 :twisted:
Świetnie sprawdza się również Toothcracker, rzucony na np trójkę ironów, pozwala im zaszarżować nawet od frontu duży klocek, przeżyć zwrotne ataki i utrzymać się, nawet gdy przegrają w CR.
Trollguts bardzo użyteczne na walkę z przeciwnikiem o dużym str lub mocno strzelającym/czarującym.

Butcherów nie trzeba chronić od walki, jak czarujących pozostałych armii; ze Sword of Might świetnie sprawdzają się jako support dla bullsów w close combat (można nawet dać im Siegebrakera, wtedy jest zabawa :twisted:

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

Mate pisze:szarża irongutsów z str 7 :twisted:

no właśnie jaka jest siła szarży..podstawowa u ogrów 4 <tyrant 5> czy już z bronią?

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Jedna rzecz mnie zastanawia. Jeżeli Skrag(special charakter) uważa sie za oprawce to moge go dopiero wystawiać od 3000pkt bo zeby wystawic oprawce trzeba mieć tyranta a kiedys zobaczyłem rozpiske na mniej niż3000 i był własnie ten ziomek ;]

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Kedziorson pisze:
Mate pisze:szarża irongutsów z str 7 :twisted:

no właśnie jaka jest siła szarży..podstawowa u ogrów 4 <tyrant 5> czy już z bronią?
Jeżeli chodzi Ci o bull charge, to podstawowa + ew Bullgorger (czyli ogry 4+1, tyran 5+1).

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Skrag jest specjalem i mozna go uzywac normalnie, bez tyranta.
N ikt nie powiedzial ze trzeba brac tyranta. Mozesz nadal miec Bruisera i reszte butcherow.
Slaughtmasters jako osobny slot koremu wykupujesz przedmioty- owszem trzeba miec tyranta. Strag niekonieczeni. Jak dla mnie jest bardzo fajny. Nie dosc ze sie bardzo obrze bije to jeszcze czaruje!

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

No właśnie, klucz do sukcesu w graniu Skragiem, to zabijanie wrażych jednostek. Jak już zabije te 15 figurek, to 8 dopakowanych gorgerów no i on sam po prostu mieli wszystko na stole. Problem w tym, że przeciwnik będzie unikał walki z naszym rzeźnikiem, lub wywabi go (frenzy Skragga to duży plus dla przeciwnika) prosto na duży klocek piechoty z dużym T lub save no i klapa.
Grać Skragiem jest dość trudno, jednakże gdy już powymiata wymagane figurki, to przeciwnik może skapitulować ;)

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Mam pytanie. Jak rzucimy czar np, trollguts na oddział z bohaterem i jak bohater odłączy się od jednostki to nadal bohater i jednostka ma ten czar czy tylko jednostka? Z góry dzięki za odpowiedz!

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Tylko jednostka.

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

eee chyba raczej oboje maja ....

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Mate pisze:No właśnie, klucz do sukcesu w graniu Skragiem, to zabijanie wrażych jednostek. Jak już zabije te 15 figurek, to 8 dopakowanych gorgerów no i on sam po prostu mieli wszystko na stole. Problem w tym, że przeciwnik będzie unikał walki z naszym rzeźnikiem, lub wywabi go (frenzy Skragga to duży plus dla przeciwnika) prosto na duży klocek piechoty z dużym T lub save no i klapa.
Grać Skragiem jest dość trudno, jednakże gdy już powymiata wymagane figurki, to przeciwnik może skapitulować ;)


takiego tylko z cannona :) ]
pawlak

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

mam prośbe do kogoś kto jest\będzie w Wawie na DMP, o pożyczenie mi 1 Butchera na turniej..bardzo byłbym wdzięczny :D:D czekam na odpowiedź

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

ja mam trzech butcherów w tym tylko jeden z GW i jest on pomalowany ale za to nie ma podstawki zrobionej, ja sie nie wybieram na DMP ale mój kumpel Meter jedzie więc mógłby ci przekazać, jutro wystawie fotki tych trzech i se wybierzesz którego bedziesz chciał. POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

Dzięki Ci bardzo...nie baw się w fotki, jeżeli Ci to nie sprawi różnicy to poproszę jakiegoś z podstawką zrobioną bo teraz siedze nad swoimi i nie mam ochoty męczyć kolejnych.... później oczywiście dogadamy się co i jak z bezpośrednim dowozem...:D

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Ok to dam Ci tego z GW bo on jest pomalowany, podstawke szybko zrobie, trawka, śnieg i troche piasku. On nie ma konwersji jak by Ci na tym zależało ale to nie kluczy ;]

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

nie ma oceny malowania:D dzięki bardzo!!!

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

a ma ktoś może gnoblary na dmp pożyczyć?

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

ja mam tyle że nie mają podstawek porobionych a tu już troche pracy jest ;/

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

moi też nie mają..mam pomalowane podstawki więc wystarczy:D haha nie mam więcej mam 20 i 20 gobasków wystaiwam zamiast nich:D

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

wystawcie rozpy z jakimi jedziecie, jak chcesz to moge ci jeszcze pożyczyć tą 20 gnoblarów z pomalowanymi podstawkami i figurkami

ODPOWIEDZ