Ogrze taktyki!

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrze taktyki!

Post autor: Król Goblinów »

grałem z nim ok 4 bitew , i spłacił się za każdym razem - na farcie ,bo średnio na 4+działał, ale zawsze wyłączał fazę magii. Imho dobry item, zależy trochę od paringów.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

zgadzam się bardzo dobry, a im lepszy im więcej magów obejmie. Dziś wyłączył 2 razy magię zabierając sporo kości i raniąc to magiczki bretońskie to chaosiastych magów. Grunt to użycie w 2-3 turze gdzie powstrzymanie wrogiej magii jest kluczowe.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Mam pytanie odnośnie naszej kawalerii, jako że jeszcze nią nie grałem i zastanawiam się jak ją sklejać. W praktycznie wszystkich rozpiskach widziałem fisty, ale czy wersja z GW jest naprawdę taka zła? Przy zwykłej broni ręcznej siła 4 szału nie robi a dając GW i tak mamy pancerz na 3+ a do tego niezłe pierdolnięcie :) Czekam na wypowiedzi osób które miały już okazję trochę chłopaków potestować, szczególnie w obu wariantach.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

widziałem mournfangi(z ironfistami) w akcji vs ironguts... naprawdę mają pierdolnięcie

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

dół ma S5, góra S4... bez dwuraków właśnie walisz przed innymi dwurakami, i masz lepszego save'a, który naprawdę ratuje dupę i poza tym daje Ci to 6+ warda w CC...

S6 i tak masz na irongutach... styknie.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ostatni miałem nieprzyjemność grania z Beastmenami na stole ustawionym pod armię zaczynającą, jako że kozy wygrały zaczynanie, zajęły cały środek stołu (scenariusz Battle for the Pass) a w nim: budynek dający Loremastera z Brayshamanami obok/w środku, bagno, wąskie gardło między innymi budynkami, lasy, bagna i kozy skitrane za murkami. brr. Ale wracając do bitwy, choć wygrałem dzięki jak zawsze niezastąpionemu klockowi Ironów, to czwórka Mournfangów musiała czatować przez trzy tury aż Gory łaskawie wylezą zza barykad walczyć jak mężczyźni :). Po tej bitwie poważnie zastanawiam się nad sztandarem dającym Stridera dla Mournfangów. Wtedy mogły by patatajać mając zawsze impacty i nie zdając niebezpiecznego terenu od byle murku, lasku czy bagna :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Macie pomysł na coś przeciw hordowym VC 2800 pkt ETC? :>
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

tak z 3 klocki po 6 mournfangow ;)

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Jak sprawdzają się Wam leadbelchersi? Po ile ich wystawiacie i do czego używacie? Testowałem 2x4 jako oddziały do ogarniania śmietników i spisali się wybornie, poza wspomnianymi śmieciami mają już na koncie pół abomki i dużego pająka :D
W najbliższej przyszłości mam zamiar testować większe oddziały, tak po 6-8 grubasków i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

ja lubie wersje 6 sztuk, bo w takim wydaniu i CC są jednostką której przeciwnik na flance nie chce :)

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

W poprzedniej edycji byli niedoceniani, a teraz nieźle wymiatają.:) Jestem zwolennikiem zarówno 4-rek jak i 6-tek. Dobrze omiatają wspomniane śmieci, ale też się spisują przy osłabianiu mocneijszych klocków przed szarżą.
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

W poprzedniej edycji byli niedoceniani, bo mieli 2x mniejszy zasięg, strzelali co dwie tury i mogli sami sobie zrobić kuku. A i tak czasem brałem trójkę ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Ostatnio sprawdzałem 3 leadów, i było całkiem spoko, teraz myślę nad 6, i postrzela, i powalczy w razie czego ;)
Wisła Kraków.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Nie pamiętam czy już się pytałem, ale czy ma ktoś z was pomysł na DElfickiego pegazorda? Cholerstwo ma stubborna na Ld10 a pendant i save na +1 nic nie upraszczają. Jak dotąd jedynym co przychodzi mi do głowy to bonecrusher i chyba tyle ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Death ;) snajperki go gniotą :P
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ano, Fate of Bjuna prawdopodobnie zdejmie go w jedną turę. Ale niestety nie mam drugiej figurki butchera żeby go wystawić :(. No i Musiałbym pozbyć się firebelly'ego który jest moim gwarantem wygrania starcia z regenerującymi się przeciwnikami ;). Ech, muszę w końcu spróbować zagrać na dużym magu z Death.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rydl
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: Rydl »

1 z ogrowej magi też daje radę na niego ;)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

można go cisnąć 2d6 no AS :) i wtedy wystarcza 1 mag ;)

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Snajperki go gniotą?
pierwsza to porównanie ld a pendansista ma 10 ld (chyba) a my 8 na slaugtermasterze
2 snajperka ta z testem do siły ma zasięg ale wiadomo będzie dispelowana przez gracza De chyba że liczymy na IF
3 ma mały zasięg tylko 12 (chyba)
a więc mamy problem
ja używałem tego pocisku ale też wiadomo że przeciwnik będzie ją jako pierwszą dispelował więc mamy problem.

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

no i co czy te dwie snajpy go nie gniotą? jaki zasięg jest to wiadomo ale masz jeszcze 12" ruchu :)
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

ODPOWIEDZ