Wielkie, Złe, Futrzaste czyli Tundertusk i Stonehorn

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Re: Wielkie, Złe, Futrzaste czyli Tundertusk i Stonehorn

Post autor: likaon »

Zaraz czyli że WL uderzają jako pierwsi z GW bez względu na to czy mają ASF czy też nie #-o ?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

I dobrze, nie chce żeby High Geje myślały że przegrywają przez niesprawiedliwe zasady :twisted: .


Można wrócić do tematu ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

no czyli zagrany meczyk był rozsądny

ASL przez gw jest niwelowany przez speed of asuryan (który daje ASF) i to wszyscy kumaja i grają... ale dochodzi drugi ASL od Miśka i WL biją ostatni nie ma mocy nie może być inaczej i inicjatywa ich nie ratuje..

czyli bierzemy Thundertuska obok niego jakąś dobrą jedn do siekania i wbijamy w kloce :D sam gram też HE (w sumie mam ich więcej niż Ogrów) i dla mnie tak to powinno być

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Barbarrosa twierdzi co innego, jak dla mnie jest on jednak lepszym wyznacznikiem zasad :)

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

no problem dyskusja trwa też na Ogólnym... gdzie zobaczymy co na to reszta graczy w tym HE http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=800

dla mnie ta sprawa nie jest ot tak prosta i trzeba jasno to wyjaśnić bo nie jadna wygrana/porażka może od tego co zostanie ustalone zależeć

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Na ten temat sie nie wypowiadałem ale wydawało mi się to oczywiste co mówi Barbarossa.
Nie ma multiplikowania się zasad, więc jak premier dawał ASL i WL(ma ASL) + z bazy ASF to wychodzi ze bije po inicjatywie... czyli i tak szybciej niż ogry bez dwuraków... tyle że przynajmniej nie ma rerolla :). Przypominam również że jak dwa regimenty mają ASL np. chaos warrior i ironi to biją równocześnie.
Tak więc sprawa premiera jest inna. Dobry jest wtedy kiedy mamy w armii jednostki z bronią dodatkową. Wtedy zakładając że przeciwnik ma też zwykłą broń (np. kawaleria z lancą, wardancerzy, black guardzi bez bannerka ASF, driady, ghule, mali krwiopuszcze itp itd), to działamy ostro, a przynajmniej równo zginiemy.
Najlepiej by to się spisywało w przypadku np. Ludojadów + premier. Tusk rzuca ASL, i wtedy ogry napierają z 15ataków z s5.
Z drugiej strony dobre to jest też połączenie z mournfangami. PO zadaniu impaktów wierzchowce mają szanse ze swoimi 4as5 jeszcze namieszać.
Jest tylko jedno ale:
4murny+premier w jednym miejscu to grubo ponad 500 punktów. Niby nic, klocki chodzą za tyle... ale jednak ... na 2400 cięzko jest wrzucić takie połączenie.
IMO jest to zasada sama w sobie dobra dla premiera. jest on wstanie opędzić się przed jednostkami z dużą inicjatywą, mało liczebnych próbujących wbić mu ranę. Albo też inaczej. Choćby miał i ostatnią ranę, zawsze to pacnie przed śmiercią i może dobije maga w regimencie, (z czterech ataków trafi 2, 2 zrani, a potem 6 ataków ogrów, 3 hity/1-2 rany).

Co do Stonehorna.
Imo do szarż flankujących - w momencie gdy najlepiej mało liczebny oddział ludojadów z tyrantem przyjmują na klatę np. takich GG/WL, a potem stwór atakuje i miażdży. Z drugiej strony ... może to być za mało :D

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

BOGINS, nie zapominaj też o thunderstompie, który walnie też w przypadku jeśli przeciwnik ma normalną broń ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Thunderstomp to inna bajka. Jak jest i rzucisz 3-4 to fajnie.... tzn łatwiej walczy się z takimi klocami piechoty. Ale i tak sam potworek nie da radę pocisnąć 30wojaków. A oni ciągle biją...biją nieubłaganie.

Hmm na pewno będę chciał testować wielkie potwory, według mnie mają potencjał, ale pewnie większość z nas będzie stawiać na ironblastery, choćby nawet z racji ceny $.

Według mnie trzeba by było troszkę zmienić wtedy oblicze armii. Musiała by być bardziej ofensywna, kłaść nacisk na walkę, praktycznie zrezygnować z ostrzału (tudzież właśnie wykorzystywać ten dostępny na stworach).

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Barbarrosa twierdzi co innego, jak dla mnie jest on jednak lepszym wyznacznikiem zasad
Niestety tak. Zapomniałem, że dwurak ma zasadę spesjalną ASL, a nie można mieć dwóch takich samych - jednej z GW, drugiej z thundertuska
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Zabranie elfom przerzutu trafienia to i tak spory boost. Ale potencjał we wbijaniu się na flanki Stonehornem i tak jest imo większy ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Czy ktoś bawił się już w poważniejsze testowanie Stonehorna? Jeśli tak to prosiłbym o podzielenie się wrażeniami bo zastanawiam się nad dorzuceniem tego futrzaka do armii a sam nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia w akcji :)

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

A czy od stołna nie byłby lepszy thundertusk? W combacie ASL dla przeciwników, a zanim dojdzie to zawsze postrzela z katapy.:)
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Jasne, tusk jest bardziej uniwersalny ale myślałem nad wsadzeniem Stonehorna na flankę. W szarży mamy nim średnio 6 impactów z siłą 6 a do tego futrzak nie spadnie tak łatwo od dział.

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

W sumie może zdać egzamin na flance.:) Tusk raczej się nadaje przy oddziale bijącym.
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Sill
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sill »

mam pytanie stonehorns szarżuje na 2d6 czy 3d6 bo się trochę pogubiłem :(
Obrazek

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

2d6. Czemu miało by być inaczej?
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sill
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sill »

w podręczniku w punkie o szarży jest to dziwnie opisane ( albo to sobie źle przetłumaczyłem :) ) bo jest mowa o dwuch najwyższych kościach. Czyli wyszło mi że powinien szarżować na 3 i normalnie wybierasz 2 najwyższe
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

to fakt, jest napisane, że jeśli dwa najwyższe rzuty kośćmi wyniosą 10 lub więcej wtedy mamy lepsze impakty. Ale nic innego nie wskazuje na to, że szarżuje na 3d6.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Sill
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sill »

to trzeba by było to doprecyzować :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Nie ma potrzeby. Wszyscy wiedzą o co chodzi :)

ODPOWIEDZ