Wielkie, Złe, Futrzaste czyli Tundertusk i Stonehorn

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Wielkie, Złe, Futrzaste czyli Tundertusk i Stonehorn

Post autor: likaon »

Temat o konwersjach, fluffie, malowaniu i taktykach dwóch nowych przekąsek Ogrzej Armii czyli Thundertuska i Stonehorna. Który bydlak jest bardziej grywalny?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Brakuje tutaj Likaon trochę info od siebie wiesz. Trzeba było opowiedzieć coś o tych jednostkach :D A nie temacik zakładać...
POwiem tak.
Akceptowałem że będziemy mieli zwierzaka/dwa w armii. Kompletną niespodzianką było pojawienie się w tym dziale ironblasta. Niestety ironblaster zabił IMHO klimat tej armii. Spowodował, że mamy armatę lepszą niz imperialna i częściowo nawet jak krasnoludzka...
No ale to nie dział ma działo łogrów :)
Potworny oba mają bankowo swoje wykorzystanie w armii. Imo jest tylko jedno ale (prócz najważniejszego powyższego) - sądzę że trzeba mieć przynajmniej dwa tego samego typu... Wiąże się to z faktem, iz takie dwa dążące do walki, tudzież mogące się w niej znaleźć, jest dopiero problematyczną sprawą - dla przeciwnika.
Który jest lepszy? Trudno mi powiedzieć. Możliwe że tusk. Bo strzela - więc coś uwali na odległość, w walce zrobi ASL no i później będzie 4as6 +6as4 + możliwe thunderstomp. To taki standard... Do tego save 5+ więc lepiej niz gigant itp.

Stonehorne
W szarży 3*k3 impaktów, czyli jak spierniczysz to będzie tyle ataków ile trafisz w zwykły sposób (mamy 5+1), a jak pójdzie średnio to jest fajnie...Dzięki stoneskeleton przeżyje hita z armaty, może nawet dwa. Wiec z pancerzem 4+ całkiem interesujące wsparcie.

Ale... sam nie wiem :). Obecnie dla tych potworów - to prócz strzelania jest jeden problem - magia w postaci testów inicjatywy (ale wiadomo ze lepiej czarować w regiment ironów) lub regimenty... o ile jazda to nie problem, piechota w postaci s3/4 to też nie halo, ale już taka z s5/6... jesteśmy dosć szerocy, co powoduje że co najmniej 7piechociaży będzie mogło się w nas wbić +14 jeśli w hordzie...21 ataków na średnio 3+=14/5+=ok 5 ran, jak na 4+...trup na miejscu. czyli szarży w GG/WL/Warriorów/Longbeardów-Hammererów/Exekutorów/Blackorków/bestigorów/ to średnio rozgarnięty pomysł. Część armii posiada oprócz tego inne jednostki o sile 5 które powodują też "rany". Niestety mam wrażenie że bez ataku na flankę się nie obejdzie. (Dlatego taka zaletę ma np. drzewiec, iż ma 3+pancerz, warda...)

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Dla mnie są one wystawialne od 2,5-3k. Na mniej punktów jest masa lepszych wyborów (2xIronblaster, trójka snajperska, Mournfangi, więcej Ogrów). Ale zakładając że mam jakiegoś wystawić, uniwersalność Tuska bardzo mi pasuje w walce z armiami ofensywnymi (dodatkowy strzał z prawie-mortara i łańcucha) to Stonehorn ma taki wygar jeśli tylko zaszarżuje że szkoda go nie brać ;). Mała przewaga Stonehorna. Druga sprawa, Thundertusk wygląda debilnie z tymi kłami uniemożliwiającymi mu jedzenie, więc wizualnie Stonehorn ma jeszcze większego plusa ;).

PS: Zastanawiałem się, Likaonie jak napłodziłeś tyle postów. Fajnie że odwiedziłeś ogrze forum i mi to wyjaśniłeś :P.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

BOGINS pisze:Brakuje tutaj Likaon trochę info od siebie wiesz. Trzeba było opowiedzieć coś o tych jednostkach :D A nie temacik zakładać...
Wybacz! Szefu nie jedz mnie!!
Sam jestem zafascynowany tymi przepaskudnymi(w dobrym sensie oczywiście :twisted: ) zwierzakami i chciałbym się dowiedzieć o nich czegoś więcej, nie tylko staty ale przede wszystkim fluff i konwersje oraz ich ocenę prawdziwych ogrów tego forum
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

a ja powiem tak..

grałem na 2400 vs VC z Stonehornem i na 1600 vs HE z Tundertuskiem

vs VC wpakował się w Ghoule i miażdżył aż miło tyle że był multiple combat przez Ironów którzy bili gravów no i posypałem się od cr a jak uciekał to dopadły go ghoule... :| więc ciężko powiedzieć Hor narąbał chyba ponad 13 ghouli czy jakoś tak dostając 2 rany

vs HE

Thundertusk pięknie strzela jako klopa do tego kusza i sidła dla mnie elegancki ostrzał na HE na inne armie też LSG i lionsi trochę oberwali od same ostrzału nim właściwe mięso w nich się władowalo.
Główny pomysł na armię HE to zdjąć im ASF no i jesli dobrze to zostało rozegrane to Tusk i 6 byków biła lionsów jako pierwsza.. został im tylko 1 szereg + BSB
Tusk dostał 2 rany i 1 ogr poleciał bo miał już 2 rany.. do tego thunderstomp (wypadło 6 :twisted: ) i stompy ogrów został tylko BSB ucieka, zjedzony

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ale Ogry i Thundertusk i tak nie mogli bić WL pierwsi. Aura wrzuciła na Elfy ASL, które zniosło się z ASF, więc powinni bić przed ogrami (tyle że bez przerzutów)
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

ja poszedłem takim tokiem myślenia... Great weapon WL znosi się z ich ASF ale do tego dochodzi jeszcze ASL od Tuska..

więc pomimo 2x ASL WL i tak powinni mieć ASF??? :?

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

więc pomimo 2x ASL WL i tak powinni mieć ASF??? :?
Nie, ale WL mają 5 inicjatywy.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

więc pomimo ASL mogą bić pierwsi bo mają 5 in no nie wiem...

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Z tego co wiem Haje zlewają kary za GW.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

ataki great weaponami sa w tym samym czasie. wszyscy maja ASL

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

dokładnie, nie ma bicia po inicjatywie w momencie, kiedy wszyscy mają ASL.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

ASF jest ściągane przez aure premiera, i wypadało by się wczytać, czy to szybkość usyriana daje im negowanie kary za GW czy inna zasada. Jeśli to pierwsza opcja, to IMO biją jako drudzy ze względu na wielkie bronie, bo zasada omijająca ASL za GW została zanegowana aurą miśka. Jeśli druga to WL nadal biją po inicjatywie czyli przed ogrami #-o. Oczywiście przykład mój rozważał opcję, w której nie ma GW u ogrów ;). Strasznie to zagmatwane...

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ale Aura nie wyłącza im zdolności, tylko ASF.

EDIT: Zresztą, zawołajcie kogoś z LS, ja boję się do kotła trafić ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zdolność mają taką, że mają ASF bez względu na broń, a nie, że każdą bronią biją po inicjatywie. Tracą ASF, to z dwuraków biją ostatni.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

coś czuję, że nagle ogry zaczną lubić parowania z HE jeśli będą mieć w rozpie premierów :D

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Parowanie z HE to jest pikus, wez tutaj ogarnij gre z DoCh, lizii, skav, vc i dwarf :)

Majestic, chyba musisz isc do kotla za podburzanie i jako przyklad !

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Wydaje mi się to naciągane :? .
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Chrzanić fluff ogry mają wygrać MP :D

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Panowie Barbarrosa się już w rynsztoku wypowiedział, niestety na niekorzyść jankiela :(

ODPOWIEDZ