Iron Blaster, czy jest wart swej ceny

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Re: Iron Blaster, czy jest wart swej ceny

Post autor: lahire12 »

BOGINS pisze:W temacie chyba turniejowym wyszła kwestia jak grać Blasterem vs armie piechotne np. wampiry, leśniki bez drzewców, haje.
W sumie zasada podobna jak w przypadku każdej armaty. Blastery najlepiej się spisują na flankach. niezależnie czy wróg z potworami czy armia piechotna, pocisk idący od flanki jest najlepszy - może najwięcej żołnierzy zabić, a w przypadku monstrów to nie ma znaczenia :). Aha mamy krótki zasięg. Dlatego Imo optymalny odległość od flanki to ok 20 cali - chyba że przeciwnik nastawia się w jedną ćwiartkę zmieścić całą armię :D
Należy pamiętać o prostej też sprawie. na flankach przeważnie nie ma silnych jednostek - mogących zagrozić Blasterom tym bardziej, że sklepać nasz rydwan to trochę trzeba się namęczyć. Dlatego właśnie - jak pisałem parę postów wyżej - np. z Bercikiem udało się mi sporo WL zabić, gdyż machina nie była ustawiona centralnie na przeciwko regimentu, gdzie mogła by zabijać może po 3 ludków (lepiej by było już wtedy z kartacza walić). Należy odrzucić myśl że to jakis potwór/chariot, a związku z tym podświadomie myślimy o walce i centralnie się wystawiamy!
Traktujmy to jako normalną machinę, bo większość graczy tak to rozumuje, tyle że mamy ogromny plus że nie tak łatwo ją zabić, A co najważniejsze możliwość ataku Blastera skrzętnie ukrywajmy :D... "co...... szarża armatą? Proszę cię" :lol2: 8)
Oczywiście to działa na słabych, ale każdy może strzelić głupa :D

A jak oddział wystawi się w formacji po 5 w szeregu na front jak w przypatku goblinów to strzela się w środek czy na koniec oddziału?
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Uuu nekromanta :D ja zawsze deklaruje 6 cali przed.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

a ja jeśli mam trafić w konkretny cel to 10 cali przed końcem podstawki.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

kubencjusz pisze:a ja jeśli mam trafić w konkretny cel to 10 cali przed końcem podstawki.
przy mniejszych celach łatwo niedostrzelić
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ale nigdy nie przestrzelisz, co przy naszym podwójnym dorzucie jest najlepszą opcją, to już było omawiane miliony razy, pogrzebmy ten spam proszę ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Panowie jak to jest z pechem?? Musi wyjść w obu rzutach czy tylko na pierwszym?? I jak rozpatrujemy jeśli pech wypadnie w drugim rzucie?? Ewentualnie jak kulam dwoma artyleryjskimi na raz??

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Missfire na pierwszej kostce to tabela. Nie ma na to przerzutów. Masz "pecha".
Missfire na drugiej kostce to możliwy przerzut. Jeśli przerzucisz i masz kolejny Missfire to po prostu kula armatnia zatrzymuje się w miejscu w którym wylądowała po pierwszej kostce. Trafia w to miejsce i może kogoś zabić.

Nie kulasz 2 na raz.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Przy drugim rzucie zawsze trzeba rzucać dwa razy i wybrać wyższy wynik, ale fakt faktem, że wtedy tylko 2x wyrzucony missfire jest zły
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Wcale nie. wynik 4 i 2 wcale mnie nie rajcował jak strzelałem 10 cali od końca podstawki kupy :(

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ale 'wcale nie' co? :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Wcale nie tylko 2 razy missfire na bounce jest zły :P

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Shit happens ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

Jak nie strzela to zawsze szarże zrobi i impacty wypłaci ;]
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Prośba o pomoc.

Gram niedługo z mrocznymi elfami, pytanie mam o wykorzystanie ironblasterów, tzn. w co mam strzelać?

Ja mam (open na 2000)
dużego maga śmierci
małego z hellhartem
bsb z flamingami

8 ironów FCG + dyscyplina
3x bulle ahw
10 gnobblarów
2x kotki
5x maneatersi poison sniper z 2 pistoletami
2x mournfang
2x ironblaster.

mroczne to:
duża magiczka (4 lev dark) na koniku z wardem 2+ na magię i 3+ na strzelanie
hag na cauldronie - ward 4+
2x piątka dark ridersów z repetami
shadzi (6) z repetami i dwurakami
harpie x1
3x bolt throwery
24 witchki
20 exeków (z dyscypliną)
oddział warlocków.

Mam więcej wystawień, więc on ma +1 do zaczynania. ma 2x vanguarda i 1 scautów.

W ogóle to ciężko widzę ten pairing, Ale zasadnicze pytanie: w co strzelać ironblasterami, przynajmniej na początku? Bo moim zdaniem tylko one mogą rzucić odrobinę światła na to spotkanie.

opcje mam aż 4:
1) bolt throwery
2) couldron - ale ma warda 4+ więc na 50% dupa. Ale strzelać i tak trzeba.
3) generałka - jeśli będzie w exekach, to zdaje LOS. Jak zda, to padnie kilku exeków, też dobrze. Jak nie zda, cóż, 1-2 czasem wypadną.
4) dark ridersi i warloki, jeśli w którymś momencie ustawią się tak że blaster będzie strzelał w bok i będzie szansa na zahaczenie całej piątki.

Co doradzacie, w co strzelać? Bo może będę miał mega farta i jednak będę zaczynał.

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

W takim razie nie wiem po co Ci 2xironblaster, skoro nie masz pomyslu w co nim strzelać... A pomyslales o strzelaniu kartaczem?
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Strzelanie kartaczem nie jest dobrym pomysłem, lepiej obrać za cele wszystkie te kąski, które wymieniłeś, a Ironblaster to IMO najlepsza jednostka w tej armii.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Iron Blaster, czy jest wart swej ceny
Totalnie warzywny model, co najwyżej może ładnie wyglądać na półce.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Fajnie, ale chodziło mi o to, co z mroczniaków może moim grubaskom uczynić największą krzywdę i można temu zapobiec strzelaniem. Trudno mi ocenić, czy olać balisty i spróbować zdjąć 5 ridersów, jeżeli tak się ustawią. Nie grałem przeciwko nowym mrocznym dlatego się pytam.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Ja bym strzelał po balistach
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

balisty
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ