Iron Blaster, czy jest wart swej ceny

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Iron Blaster, czy jest wart swej ceny

Post autor: likaon »

Czy ta jednostka pojawi się na stołach? Czy nie skuteczniejsza jest śmieciarka? Czy z bitzów jakie pozostaną da się zbudować jednocześnie i śmieciarę jak i blastera? Jak to cholerstwo działa?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

jest to jednostka must be...

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

nawet must have :)

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

w ogóle must :P

świetnie strzela, świetnie się bije, szkoda że jest w rare... :P

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Chyba najlepsze co zyskały nowe ogry :)

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

jakie to ma zasady jeśli chodzi o strzelanie?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

strzela jak zwykły canon tyle, że na 36 cali, S10 d6 ran, przeżut bounce. Jeżeli na bounce wypadną dwa misfire to nie bouncuje. Inna tabelka misfire. Na 1 wysadza sie w powietrze i zadaje 2d6 S5 w 2d6 calach, na 2 nie strzela do końca gry, itp. Chariot 6T, 4+ save, 5 ran. Nie schodzi od siły jak w 7 ed. więc dosyć wytrzymałe. Large target.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Strzela jak działo, z tym że na bounce rzucasz dwa razy i wybierasz wyższy wynik, grapeshot ma 10S. No i może strzelać po ruchu.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

Jest zarąbisty to fakt ale 2= must be... nie powiedział bym...

monstery też są klasa, scrapa też daje rady...
do każdej rozpiski ich nie będę brał i to już wiem ... po 2 bitwach

przeciv VC w zasadzie wbili tylko kilka woundów i więcej narobili szarżując niż strzelając.. ale jakimś dziwnym trafem zawsze na 2 kości miałem na jednej 10 cali i kilka razy kula poleciała za daleko mimo kilku cali mierzenia przed..

są bardzo dobrą jednostką ale chyba ludzie zbyt są na nich najarani

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Dlatego najlepiej jest mierzyć ustawiając 10 cal na końcu podstawki modelu, w który mierzysz, dzięki temu nigdy nie przestrzelisz.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Afro pisze:Dlatego najlepiej jest mierzyć ustawiając 10 cal na końcu podstawki modelu, w który mierzysz, dzięki temu nigdy nie przestrzelisz.
Jest to dokładnie ta sama metoda którą stosuję, a nigdy nie chybiłem :D

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Sądząc po rozmiarach i po tym że jest "must have" to armata jest bardziej niszczycielka, strzela tak samo jak imperialna ale ma mniejszy zasięg i jedyny bonus to przerzut bounca.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Grapeshot z S10, mobilność, znacznie większy wygar w walce i sporo ran przy niewiele niższym T. Jedyne co boli to cena i dość niemiła tabelka missfire.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

nie ma co gadać arma jest pro.. ale monstery tez dają radę i tyle

zagra się po kilka bitew i każdy będzie wiedział czym jak grać i co komu leży bo na razie ogry wyglądają tak że mnóstwo rozpisek na różnych unitach wygląda równie dobrze

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Ja po testach jakie miałem możliwość wykonać na Silesianie uważam że jest to dobra armatka, ale nie miałem przyjemności trafić na przeciwnika strzelającego, by powiedzieć ... co wtedy zrobię...
To co udało się ugrać:
1. Parunastu White lionów bercika, była szansa na BSB,
2. Mournfangi Króla Goblinów i paru Ironów,
3. 2 terrorgeisty,
4. Rocklobber, chariot?
5. 5 ran na stedziu... potem missy i eksplozja

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Wg mnie są świetne. Oto ich zdobycze:
1. 2x stegadon ancient, jeden z nich z enginem, 3 kroxy, salamandra
2. hydra
3. hydra, 10 warriorów
4. 2 hydry, kilku kuszników
5. 1,5 abomki, WLC

Ogólnie ogarniają rzeczy, z którymi miałbym kłopoty w walce, lub wyjątkowo niebezpieczne na odległość. Nie grałem z krasiami i imperium, wtedy zapewne nie pożyłyby za dlugo - jednak ironblaster i tak ma spore szanse na przeżycie trafienia z armaty czy katapulty

drpotato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: drpotato »

Ostatnio grałem z DE na smoku - heh - jakże mi brakowało chociaz jednego małego ironblastera,
powiedzmy sobie szczerze - to one sa wzmocnieniem armii w nowym booku, bo reszta nowych rzeczy to urozmaicenia ale nie prawdziwy zastrzyk mocy jak ironblastery

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

W temacie chyba turniejowym wyszła kwestia jak grać Blasterem vs armie piechotne np. wampiry, leśniki bez drzewców, haje.
W sumie zasada podobna jak w przypadku każdej armaty. Blastery najlepiej się spisują na flankach. niezależnie czy wróg z potworami czy armia piechotna, pocisk idący od flanki jest najlepszy - może najwięcej żołnierzy zabić, a w przypadku monstrów to nie ma znaczenia :). Aha mamy krótki zasięg. Dlatego Imo optymalny odległość od flanki to ok 20 cali - chyba że przeciwnik nastawia się w jedną ćwiartkę zmieścić całą armię :D
Należy pamiętać o prostej też sprawie. na flankach przeważnie nie ma silnych jednostek - mogących zagrozić Blasterom tym bardziej, że sklepać nasz rydwan to trochę trzeba się namęczyć. Dlatego właśnie - jak pisałem parę postów wyżej - np. z Bercikiem udało się mi sporo WL zabić, gdyż machina nie była ustawiona centralnie na przeciwko regimentu, gdzie mogła by zabijać może po 3 ludków (lepiej by było już wtedy z kartacza walić). Należy odrzucić myśl że to jakis potwór/chariot, a związku z tym podświadomie myślimy o walce i centralnie się wystawiamy!
Traktujmy to jako normalną machinę, bo większość graczy tak to rozumuje, tyle że mamy ogromny plus że nie tak łatwo ją zabić, A co najważniejsze możliwość ataku Blastera skrzętnie ukrywajmy :D... "co...... szarża armatą? Proszę cię" :lol2: 8)
Oczywiście to działa na słabych, ale każdy może strzelić głupa :D

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Tak jak Bogins, wystawiam Ironblastery na flankach, po jednym na każdej. Zabicie 6-8 modeli z hordy też nie jest złe jak już nie ma większych celów do ostrzeliwania
Ostatnio zmieniony 21 maja 2013, o 11:20 przez debelial, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Majestic pisze:Strzela jak działo, z tym że na bounce rzucasz dwa razy i wybierasz wyższy wynik, grapeshot ma 10S. No i może strzelać po ruchu.
może zrobić zwykły ruch a jak marszuje to nie to jest rydwan

nekromancji nie popieramy
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

ODPOWIEDZ