Freestylowe gadki

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Ogrowe rozpiski

Post autor: Maciek P. »

Rzeczywiście, źle się wyraziłem. Przegięte nie są, ale fajne, mocne i zbalansowane. W zasadzie wszystko jest wystawialne, może poza gnoblarami. W stosunku do poprzedniej edycji szkoda tylko lekkiego osłabienia bohaterów w pojedynkach - poprzednio tyranem brałem smoka na klatę, a teraz trzeba strzelać z dział.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

@kubencjusz :D ja wiem ze poprawność polityczna itp, ale come'on.. póki co Ogry są najlepszym bookiem 8ed i ocierają si o gietośc na całej linii.. mamy i turbo klocki i turbo strzelanie 8) ich największym atutem jest praktycznie 100% przewidywalność, i na meta game przekłada się to niesamowicie.
Co do klocka Bulli, nie można przecież porównywać Core/=Core (zwłaszcza z dwarfami czy wochem) , wszytko zależy jak to współpracuje z resztą armii- tak naprawdę trzeba by przebudować całą rozpe pod taki klocek 13bulli, natomiast przyszło mi to do głowy gdyż zbyt często brakuje mi ostatnio woundów na bunkrze z generałem, i kminie jak temu zaradzić.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Graj na arabskim dywanie- sraj na bunkry :D

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Król Goblinów pisze:@kubencjusz ja wiem ze poprawność polityczna itp, ale come'on.. póki co Ogry są najlepszym bookiem 8ed i ocierają si o gietośc na całej linii.
Chyba VC są jednak od Ogrów mocniejsze.

Book ogrów nie jest wcale tak dobrze napisany. W każdej kategorii jest jedna góra dwie jednostki które zdecydowanie wybijają się na resztę. Niektórych jednostek w ogóle nie widać na stołach np:yeti, gigant. Nie wynika to z tego ze jednostki te odsysają, ale dlatego że są inne jednoznacznie lepsze od nich. Wystarczy zobaczyć jak prawie wszyscy gracze ogrów składają swoje rozpiski. Tak naprawdę na stołach widzi się 5 różnych oddziałów nie liczą bohaterów: Ironi, Bulle, Ludojady, Mournfangi, Działko.
Rozpiski OnG, czy VC są zdecydowanie bardziej zróżnicowane.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Kamil.Sz pisze:
Król Goblinów pisze:@kubencjusz ja wiem ze poprawność polityczna itp, ale come'on.. póki co Ogry są najlepszym bookiem 8ed i ocierają si o gietośc na całej linii.
Chyba VC są jednak od Ogrów mocniejsze.

Tak naprawdę na stołach widzi się 5 różnych oddziałów nie liczą bohaterów: Ironi, Bulle, Ludojady, Mournfangi, Działko.
Rozpiski OnG, czy VC są zdecydowanie bardziej zróżnicowane.
Zapomniałeś o kotkach :D je też często widać na stołach. A co do silnej armii to jednak moim zdaniem ogry mają trochę lepszego booka od VC. VC w tamtej edycji wymiatały a teraz zabrano im fajne itemki. A ogrom dodano greddy fist, dragonhide banner, hellahart i rune maw. Jak armia teraz nie chciała by mieć chociaż jednego z nich?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Faktycznie jeszcze kotki #-o
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

IMO nowe VC wydają się być słabsze niż OK lecz mają o wiele więcej build'ów.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Hej a mam pytanie bo ktoś wspomniał coś o tym nowym Drafcie kiedy on ma wyjść? Chodzi o ten gdzie mają nam zabrać Ironblaster.

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Wydaje mi się że w czwartek. I nie zabrać tylko zrobić 0-1 :wink:
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Kurde a myślicie że jak się jedzie na turniej w sobotę to jakie będzie ograniczenie bo ja już rozpikse wysłałem z 2 działami. A czy to w ogóle jest pewne?

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Prosta sprawa. Zasady na turniejach obowiązują dopiero tydzień po oficjalnym wydaniu. Nie jestem pewien co do upów ale powinno dać radę. Poza tym jeśli rozpa będzie miała błędy to pewnie org pozwoli Ci ją wysłać drugi raz :)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

!Młody! pisze:Kurde a myślicie że jak się jedzie na turniej w sobotę to jakie będzie ograniczenie bo ja już rozpikse wysłałem z 2 działami. A czy to w ogóle jest pewne?
Spytaj organizatora czy jak wyjdzie draft w czwartek to czy gracie na nim czy na stare euro ;) Jeżeli na nowe to masz nieważną rozpę :P

Dwa działa są spoko - ale na 2600 w zwyż, na 2400 lepiej zainwestować te punkty inaczej ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Nie rozumiem po co robić z ironblastera 0-1 ?
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Bądź co bądź są bardzo dobre. Normalnym jest, że się przycina ironblastery steamtanki hydry abomki itp stuff

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

bez jaj to nie czołzeni z wardem na 3+ jedyne co u nas widze do obcięcia to death+greedy fist
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

greedy fist + death i hell hart nie mogą być w jednej rozpie :(

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

IMO jedyne co nadaje się u nas do cięcia to Mourny, Kombo Death+Fist pozbawia nas augumentów i obniża przeżywalność generała a Armaty są jak na to nie patrzeć drogie jak diabli (czyli mają cenę równie wysokę co jakość ;)).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Te nasze działa są na prawdę tak jak napisał Majestic warte swojej ceny i nie ma potrzeby jej przycinać no ale trudno. No ale jak już nie zezwolą na wystawianie death + fist to się wkurzę. Wiadomo może o jakiś innych dla nas ograniczeniach może jakiś bust? Ktoś wie?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

A to już pewne, że nasze działa będą 0-1?
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

ODPOWIEDZ