Standard, standard everywhere (debata rozpiskowa)

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Re: Standard, standard everywhere (debata rozpiskowa)

Post autor: r@fix »

Jedna sprawa to standardowa rozpiska a druga sprawa to standardowy styl gry. W przypadku naszej armii ostatnio dominuje gra na dwoch 5 kawaleri co wymusza jak najszybsze wejscie w CC, moim zdaniem winne sa ograniczenia budowy armii poniewaz trudno jest zmusić przeciwnika jednym dzialem i 6 maneaterow zeby do nas szedl, co innego gdyby mozna bylo wziac dwa dziala i thundertuska + maneaterow + heaven. Moja konkluzja jest taka ze im wiecej bedzie turniejow open tym mniej standardowych rozpisek.
Obrazek

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Fakt. Na euro ogrami defensu nie zrobisz choćbyś chciał, a thundertusk jako narzędzie walki zasięgowej wypada słabiutko przy jego cenie.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

Czyli ogólny wniosek jest taki że trzeba obalić euro aby rozpiski byłe niestandardowe.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

cichy pisze:Fakt. Na euro ogrami defensu nie zrobisz choćbyś chciał, a thundertusk jako narzędzie walki zasięgowej wypada słabiutko przy jego cenie.
Aż tak źle nie jest - w rozpiskach, które robiłem, zupełnie nie patrząc na Euro, mieściłem 6+6+3 Leadów, więc akurat.

Thundertusk za to, nie jest jednak tylko do strzelania. Może powalczyć, może postrzelać (katapulta jest spoko na elfy i do tego jeszcze harpun - na kowbojów).
A i aura się przecież bardzo przyda w kluczowym momencie.
Na Euro Tuski nie mają aż tak złego życia, bo Imperium teraz jest mniej strzelające, Dwarfy tylko i Bretka z katapkami.
Ja jeszcze nie wiem, jak to wszystko pomieścić, ale wstępnie na 2400 i bez Tuska, mieścili się i Ironi, i Leadzi jw. i 4 Mourny. Więc Ok.

Odnosząc się do wcześniejszych uwag - 3-ki czy 6-ki Bullich, Yheti to nie to czego ja szukam.
Śmieci się wcale nie ogarnia w combacie (chyba, że są podstawione do blokowania, ale nie o to chodzi). A jeżeli tak, to znaczy że przeciwnik źle nimi gra. W praktyce albo w strzelaniu, albo w magii. Więc takie oddziały imho nic nie wnoszą.

Mi chodzi o inną grę - nieofensywną, w której te śmieci nic nie zmieniają. Co z tego, że ktoś mi podstawi odginaczkę, jeżeli ja wcale nie chcę szarżować.
A nie chcę/nie muszę szarżować, bo mogę i mam czym strzelać/czarować.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Mi chodzi o inną grę - nieofensywną, w której te śmieci nic nie zmieniają. Co z tego, że ktoś mi podstawi odginaczkę, jeżeli ja wcale nie chcę szarżować.
A nie chcę/nie muszę szarżować, bo mogę i mam czym strzelać/czarować.
To może być ciężko, bo nie oszukujmy się porównując szooting i combat ten drugi ma w ograch większy wygar. Generalnie wystarczyli by Leadzi w core i można by grać na defensie a tak to dupa, bo masa punktów w corach się kisi. Ale muszę sobie z kumlem zagrać na jakieś 2400 z leadami w liczbie 10+, 2 tuski + duży z heaven. Nie wiem tylko czy mają sens maneaterzy, dużo pkt a tylko 12 strzałów od których można się zasłonić i snipera skasować. Na kontrę mourny i wio :) Dam znać co z tego wyjdzie.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Jacek tymi Leadami nic nie ustrzelisz chyba ze jakis smietnik, ale idea sluszna ktora bardzo popieram sam w swoich rozpiskach staram sie urozmajcac kompozycje armii ale ja stawiam na offence do ktorego leadzi poprostu nie pasuja :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

rafixator pisze:Jacek tymi Leadami nic nie ustrzelisz...
15 Leadów zabija na długim w turę 11-12 elfów. 8 Lionów (bo mają save).
2 tury to zdewastowany oddział, który Mournfangi przepychają jak chcą.

Jak to nic tym nie ustrzelę?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

A ile to strzelanie kosztuje? I jak to się ma np do kuszników DE ;)
ale ja stawiam na offence do ktorego leadzi poprostu nie pasuja
Jak wszyscy :D ale dlatego powstał ten temat
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

cichy pisze:A ile to strzelanie kosztuje? I jak to się ma np do kuszników DE ;)
Nijak, bo kusznicy nie walczą później zbyt dobrze. I nie mają tej przeżywalności.
Generalnie ja nie chcę się bawić w porównania pomiędzy armiami konkretnych oddziałów.
Liczę to tylko w kontekście całego meta.

I jak myślę o armiach piechotnych elit czy o wszelkiego rodzaju monstrous infantry to Leadzi mają sens.
Oczywiście nie sami, a w kontekście armii, która zapewnia im kontrę i w ten sposób ochronę.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Popadając z przesady w przesadę da sie wcisnąć turbo defens ( dla ciekawych: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... HJCVm9mY2c :wink: )

Ok mamy( na 2400):
- 4lvl z heavena
- 6 przeszkadzajek
- łącznie 19 leadów
- Kontrę w postaci 10 ironsów
- dwa działa
- Bsb z BoEF by dołączał do oddziału który akurat puszcza salwę w abomko podobne gówno.

Teoretycznie da się tym zagrać, ba nawet jestem w stanie uwierzyć, że są tym jakieś wyniki, ale od razu widać gołym okiem to co nas boli :
- Walka na zasięg 24+
- Dużo kawalerii- między innymi bretka i imperium
- Wąpierze. Armia ta wciąga nas nosem.
- Nie daj bóg aby ktoś odpalił sztormówkę
- Silna magia. Szczególnie Death( słonka), Shadow( miasma i pitki)
- Eteryki. Mimo iż da się zabezpieczyć 2 oddziały magicznym weaponem to mamy do dyspozycji tylko w lore of heavens 2 magic missle i to casting value 10+/ 15+
- Latacze na pegazach itp.

Pakiet słabości względem wersji ofensywnej znacznie się zwiększył a w dodatku musimy liczyć się bardziej niż zwykle z losowością kostek. Brak przerzutów missfire na blasterze, niski BS ołowiomiotaczy i czary o raczej wysokim casting value.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Jacek, grałeś jakieś bitwy tym defensem?
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Właśnie o to jest cały temat, że nie grał i pytał się o doświadczenia innych z tym związane z tego co zrozumiałem :)

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Ale ja tu nie widzę pytań. :mrgreen:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Bo to raczej teory-hammer o defensywnych możliwościach ogrów, nikt na defensie nie gra :)

Ale czemu?

I w tym rzecz, koło się zamyka

Ja tam wolałbym temat typu porady taktyczne, sposoby na eliminację śmieci, odginaczek itd. Albo tak jak mają na podforum lizaków mhmmmmm rozpy, taktyki, modelatstwo i inne wszystko ładnie podzielone.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

bardzo ciekawy temat. =D>
myślę że na zaistniałą sytuację mają wpływ następujące czynniki:
moim zdaniem książka jest chyba jak do tej pory najgorszą książką z 8 ed.
otóż brak jest w niej jakiegokolwiek wewnętrzego balansu międy jednostkami. w danym slocie
w każdym slocie jest dominujący typ jednostki który będzie zawsze lepszy niż inne.
core IG
special mournfangi i sabretuski
rare IB
lord SM
heros bruiser BSB
w skali szkolnej te jednostki można ocenić w przedziale od 5 do 6
reszta jednostek oscyluje w granicach max 4 dla maniterow. do jakiejś 3-.dla yeti i scrapy.
kolejną sprawą jest fakt, że na turniejach gra się prawie ciągle battle line, bez innych scenariuszy w których inne jednostki moglyby się incydentalnie okazać lepsze.
po początkowym zachłyśnięciu się ogrami muszę przyznać że granie nimi zrobilo się dla mnie nudne. inne książki dają więcej możliwości, po prostu zbyt oczywiste wybory zepsuły tę armię :(

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

My gramy w Rivendell ligę bez battleline i gra się diametralnie zmienia. Nie wiem czy sprawiedliwsza ale na pewno inna.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Ciągle gadamy o tym samym tylko ubieramy to w inne słowa

Na turnieje bierzemy standard bo standard jest najmocniejszym i najracjonalniejszym wyborem który jest dyktowany obecna metą. Granie ciągle battleline się w to wpisuje.

Należy się z tym pogodzić lub zmienić armię.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Kurcze panowie dajcie ze spokój z tym defencem to tak jakbyście próbowali zmusić woch do gry defensywnej.
A i jeszcze jedno lepiej przestańcie narzekać na euro bo pamiętam jeszcze czasy kiedy dzięki euro dało się jeszcze jako tako grać, a to że teraz mamy silniejszego booka i niektóre rzeczy muszą być ograniczane.
Nasza książka jest w miarę w porządku nie posiada jakiś turbo mega przegięć jak w 7ed bookach. Trzeba jednak przyznać że obecnie jest to najsilniejszy 8 edycyjny book jaki powstał do tej pory.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

As 1 poza wampirami zgodzę się w 100% :)

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Skoro book taki mocny to czemu ogry nie błyszczą na turniejach? Chyba, że rozmawiamy tylko o armiach z 8 ed. bookami, ale nie wydaje mi się, żeby ogry miały jakiś nadmiernie mocny book w porównaniu z resztą. Tylko wampiry wybijają się ponad przeciętną. Po za wampirami booki 8 ed. trzymają nadzwyczaj równy poziom IMO.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

ODPOWIEDZ