Niezwykłe przygody Bullfanga Górassona.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Re: Niezwykłe przygody Bullfanga Górassona.

Post autor: ravtheone »

Slayer Zabójców pisze:Pierwsze raporty były lepsze, ten też nie jest zły, ale trochę zbyt przesadzony, bardziej jak Prattchet niż rubaszny ogrzy Warhammer.
Sam nie wiem jak traktować tą opinię. Przemyśleć konwencję czy się cieszyć, bo w końcu porównanie z Terrym to nie lada komplement.

Nie wzoruję się bezpośrednio, choć uwielbiam tego twórcę. Bardzo i odpowiada jego styl pisania. Nie wiem czy można to jednak zakwalifikować jako klasykę fantastyki. Moim zdaniem nie. TP to kategoria sama w sobie. Ten facet nie pisze fantastyki i czytanie jego książek jako fantastyki już kilka osób zraziło. Czytając jego twórczość, trzeba czytać to jak karykaturę NASZEGO świata. Tego rodzaju dystans zarówno do rzeczywistości naszej jak i głównego nurtu fantastki, jest kluczem sukcesu tego autora.

To co ja próbuję tu wyczyniać, to takie pisarstwo prześmiewczo-dygresyjne. Mroczny świat WFB ma swój klimat, ale to co dla Imperium, Bretonii czy nawet Mrocznych Bogów Chaosu może być chwalebnymi czynami, mężnym bohaterstwem i inną pompatyczno-heroiczną paplaniną, dla orków, goblinów czy właśnie ogrów jest nic nie znaczącą abstrakcją. W swojej rubaszności i prostocie ogry, a przynajmniej Bullfang Górasson, mają stanowić wentyl bezpieczeństwa, aby cały WFB nie rozpukł się od chwały, heroizmu i śmiertelnej powagi.

Kiedy więc piszę i upodabniam się do TP, to myślę, że to podąża w dobrym kierunku. Pamiętajcie też o tym, że to "Niezwykłe przygody Bullfanga Górassona" a, co zgodne z obowiązującym fluffem, ogry mają kulturowo wpisane w nieskomplikowane czerepy, opowiadanie o swoich nieprawdopodobnych czynach. Siłą rzeczy muszą to być opowieści przekoloryzowane, częściowo zmyślone. Moje opowieści właśnie w tym klimacie mają "odbrązowić" WFB. Uważam, że byłoby świetnie, jakby powstał podręcznik ogrów napisany własnie w takim klimacie, być może z całą historią świata WFB ale opowiedzianą językiem i z punktu widzenia ogra (i stąd tło Wojny o Brodę). Może w takim podręczniku udałoby się wpowadzić nowych Speciali - Bullfanga Górassona i jego chorążego Bin-ara Grzmota, czy Trzech z Czterech Gnoblarów.

Chyba pogadam z GW :).
Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, o 19:12 przez ravtheone, łącznie zmieniany 1 raz.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Cieszyć się z komplementu. I tworzyć dalej.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

No ravtheone ile można czekać na kolejną cześć przygód Bullfanga Górassona :evil:
A MESSAGE TO THE EMPIRE:

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

Awatar użytkownika
Lothar
Chuck Norris
Posty: 358
Lokalizacja: Katowice,szybki szpil

Post autor: Lothar »

Loki pisze:No ravtheone ile można czekać na kolejną cześć przygód Bullfanga Górassona :evil:
+1 :evil:
Przeze mnie droga w miasto utrapienia,
Przeze mnie droga w wiekuiste męki,
Przeze mnie droga w naród zatracenia.
Jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki.
Wzniosła mię z gruntu Potęga wszechwłodna,
Mądrość najwyższa, Miłość pierworodna;
Starsze ode mnie twory nie istnieją.

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

Ejjj hallo.... gdzie są dalsze przygody??
A MESSAGE TO THE EMPIRE:

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Może na rocznicę ostatniego raportu :P
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ale ten czas szybko leci, pamiętam to jak by było wczoraj, gdy czytając ten topic oplułem się ze śmiechu...
Obrazek

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

Odoamar pisze:Ale ten czas szybko leci, pamiętam to jak by było wczoraj, gdy czytając ten topic oplułem się ze śmiechu...


He he miałem podobnie
A MESSAGE TO THE EMPIRE:

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Dobra. Dobra. Będą. Przez ostatni rok grałem głównie Imperium i Orkami w 40tke. Ale wczoraj Bullfang zwlókł się z wyra i dokopał krasnalom. Było śmiesznie, więc niebawem coś wysmażę.
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Czekamy... :D
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
jonasz
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Opole

Post autor: jonasz »

No dajesz szwagier! Do roboty :)

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Witam po przerwie. Dla wszystkich, którzy czekają na Bullfanga Górassona odsyłam do poniższego tematu. Tam krótki tekst z udziałem Bullfanga i główny powód, dlaczego ostatnio milczę... :)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 2#p1404222
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

ODPOWIEDZ